USA wraz z Wielką Brytanią i Francją dokonały nalotów w Syrii. To odwet za użycie broni chemicznej

| Aktualizacja:

Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z piątku na sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób.

wróć do artykułu
  • ~konstef
    (2018-04-15 13:05)
    Boże miej w opiece tych niewinnych ludzi, ktorych zycie i zdrowie, jak się okazuje nic nie znaczą wobec interesów "wielkich".
  • ~leo
    (2018-04-14 19:37)
    dowody nie pomówienia jak na razie brak dowodów a opowieści S-F pełno a wszystko na podstawie raportu sklepikarza z Londynu pewnie znów jak Allapo amerykanie chcą wyciągnąć z pułapki swoich wojskowych którzy wspólnie z obcinaczami głów walczą przeciw Assadowi
  • ~Stary Wiarus
    (2018-04-14 18:14)
    Rosja pisała o cudownej swojej broni .że rozgoni od podstaw i co sie okazało.że mają ale na papierze . tylko macanka zaczyna byc jak w Iraku na początku. zniszczyli i rozkradli Irak teraz przyszła kolej na Syrie, Najstarsze cywilizacje swiata, Ja to rozumiem że historia swiata ma byc napisana na nowo . Chyba wezmą tego Grossa by im napisał. a napisze im tak jak tylko bedą chcieli
  • ~prawo ludobójców
    (2018-04-14 16:16)
    To odwet na niewinnych Syryjczykach za to, że Izrael-CIA wczesniej rzekomo zagazowaly kilku Syryjczyków. Ot, sprawiedliwość zbrodniarzy.
  • ~baqqs
    (2018-04-14 16:07)
    Naloty są walką z barbarzyństwem. Po tym fragmencie tekstu nie wiem co powiedzieć. Powodzenia w walce?
  • ~kasztelan Wolności
    (2018-04-14 13:40)
    Moją obserwacją życiową jest, że starcia w Palstynie między Arabami i Izraelem zawsze końcyzły się stosunkiem 1/10 zabitych na koryzść Izraela. Arabowie nadrabiali to produkcją dzieci, a Izraelczycy kupowaniem techniki wojennej. Ta wojna w Syrii w zasadzie przypomina grę w mordobicie pod warunkiem, że robią to przyjaciele korzystajac z cudzej buźki. w ten sposób mogą się lać, ile się da. Z filmów o Rambo znacie doskonale gry hazardowe pod nazwą "rosyjska ruletka" Gracze tylko ocstawiają, grają ci do zabicia. I zabawa trwa. Czyż to nie media pod panowaniem tego rządu, nie głosiły o kumplowaniu się szajbusa amerykańskiegfo z tym złym (panem) Putinem? Chyba ci w stacji orbitalnej mają dobry ubaw jako kibice. Ubaw z takich pariasów jak Polska i inni mocarze-pachołki imperiów.
  • ~greorginia
    (2018-04-14 13:39)
    Słuszna decyzja. Rosja zachowuje się jak pospolity łotrzyk, który próbuje jak daleko można się posunąć. Jak się nie reaguje - będzie kradł i posuwał się dalej. I na taką bezczynność Zachodu liczy Rosja sondując co jakiś czas swoje możliwości. Ale jak się na łotra tupnie - s.......a w podskokach. Rosja to państwo o PKB porównywalnym z Włochami - zna swoje miejsce, choć umiejętnie blefuje prężąc pompowane muskuły.
  • ~Latarnik
    (2018-04-14 13:21)
    Złamanie zakazów międzynarodowych załatwia się ściganiem sprawców i karą. Odwet jest uczestnictwem w wojnie usprawiedliwianym.
  • ~mieeetek
    (2018-04-14 12:56)
    uwazam, ze bardzo kuriozalna role odgrywa w tej tragifarsie francuski goldman -saks-napoleon, jakos tak wprosil sie do amerykanskiej koalicji, nie wiadomo czemu -moze assad finasowal francuskie wybory jak kadaffi ? przeca zanim francuskie samoloty z tulonu doleca nad syrie musza byc trzykrotnie tankowane, co naraza Francje na utrate zycia pilotow ? jeszcze gorzej wypadaja na tym tle niemcy, ktorych w ogole nie zaproszono do koalicji, niestabilnie psychycznie Merkel, najpierw odmowila pomocy o ktora nikt nie prosil, a dzsiaj uznaje zbrodnicze naloty jako cos normalnego. Oczywiscie w pacyfistycznej europie nie ma zadnego zrozumienia dla wscieklosci militarnej upadajacych poteg z ubiegleglo tysiaclecia i swiadczy o niezmiernej slabosci aby aze 3 potegi militarne musialy zaatakowac mala syrie. Wstyd i kompromitacja "watrosci unijnych" !!!!
  • ~zenada dla Anglii i Francji
    (2018-04-14 12:38)
    Trzeba bylo szybko dzialac, zeby zniszczyc dowody na to, ze to wredna nieludzka inscenizacja zorganizowana przez przegrywajacych islamskich opozycjonistow . To oni mieli niby dostarczyc te "niezbite dowody" na uzycie broni chemicznej. Dla nich smierc dla idei to meczenstwo nagradzane bogato przez Allacha. To nie jest pierwsze takie posuniecie islamskich opozycjonistow. Czesc swiata chcac osiagnac swoje cele udaje, ze tego nie widzi. To nieludzka moralnosc politykow
  • ~gostom
    (2018-04-14 12:37)
    A kto będzie się troszczyć o tych tysięcy Uchodźców z Syri ?
  • ~Amerykanski szpion
    (2018-04-14 12:32)
    Te trzy wściekłe zwierzęta tj. D.Trump,E.Macron i T.May za prowokacje i dziką napaść na suwerenną Syrię powinni skończyć jako zbrodniarze przed trybunałem d/s zbrodni wojennych .Europa nie powinna sobie pozwolić na powtórkę Hiszpanii z lat 1936-38 kiedy to tylko stała z boku i biernie przyglądała się wyczynom hiszpańskich i niemieckich faszystów a póżniej karała republikańskich ochotników.Tym współczesnym prowokatorom i tyranom tj. USA, Wlk.Brytanii i Francji należy postawić tamę już dzisiaj bo kiedy Europa znajdzie się w otmentach wojny będzie za póżno.Europejczycy dobrej woli łączcie się w proteście przeciwko tyranom.Każdy prez. USA jest zbrodniarzem wojennym i D. Tramp też ! ! !.......
  • ~toj
    (2018-04-14 12:31)
    Swego czasu broń chemiczna miała znajdować się w IRAKU a Saddam Husajn miał za jej pomocą bez mała podbić świat . Teraz Syria . Tylko skąd te państwa biorą tą broń ,składniki i urządzenia oraz technologię do jej produkcji . Gdy szwindluje się i zaopatruje tyranów w taką broń aby paniska mogły zrabiać fortune to te państwa nie kiwnęły palcem . prezydenci i premierzy udają głupców bo dostali się na stołki właśnie za pieniądze takich ludzi . Teraz bronią oni przed nią całe narody . Jak widzę już wszyscy zapomnieli kto tak napradę narobił tego bajzlu tak jak kto uzbroił po zęby Talibów
  • ~Ten
    (2018-04-14 12:08)
    To Polska juz tez opanowala przez ruskich? Piaty Kolumne Ras Putina juz zu w akcji!
  • ~md
    (2018-04-14 11:57)
    Jeśli arsenały broni chemicznej zostały wywiezione na teren rosyjskich baz, to znaczy, że Rosja przechowuje broń chemiczną.
  • ~Peklowany lenin
    (2018-04-14 11:04)
    Czerwone psy na forum ujadają a to o Katyniu a to o Smoleńsku lub też bronią Syryjsko Sowieckich morderców.; Tylko argument siły przemawia do tych nikczemnych typów.Szkoda że nasi nie brali udziału w akcji.
  • ~KwidzyniakA
    (2018-04-14 11:03)
    Większość tutaj komentujących swoją wiedzę na temat konfliktu w Syrii posiada z pro USMeńskich mediów jakimi są TVP , Polsat i TVN. Proponuję poszukać w necie bardziej obiektywnych informacji.
  • ~analityk z wb
    (2018-04-14 10:58)
    jeszcze raz w historii swiata syjonistom udalo sie sprowokowac do bezposredniej agresji i wciagniecie w nieswoja wojne cywilizowane narody na swiecie. Z pogwalceniem jakichkolwiek praw miedzynarodowych przywodcy panstw agresora dokonaly rzezi na terenie syrii - setki smiercionosnych rakiet zaatakowaly w ciemnosciach nocy spiace dzieci, kobiety, cale beubronne osiedla. Moralnosc i odpowiedzialnosc krajow agresora spadla do poziomu krwiozerczych bestii. Dzsiaj swiat stracil szanse na pokoj i miedzynarodowa wspolprace - to 3 wojna swiatowa.
  • ~normalny Polak
    (2018-04-14 10:38)
    Czy 4 polskie F-16 wróciły już z pustyni Negev?
  • ~kos~
    (2018-04-14 10:19)
    Prezydent Trump to facet z jajami i dotrzymal slowa.