Pentagon: Nic nam nie wiadomo o cywilnych ofiarach nalotów w Syrii

| Aktualizacja:

Ministerstwo obrony USA oświadczyło, że sobotnie naloty na Syrię miały przekazać syryjskiemu reżimowi jasny i jednoznaczny komunikat i powstrzymać użycie broni chemicznej w przyszłości. Według Pentagonu z powodzeniem zaatakowano każdy cel.

wróć do artykułu
 • ~to sie w glowie nie miesci
  (2018-04-14 17:16)
  Czy tych nieodpowiedzialnych glupkow z ich sprzymierzencami interesuja cywilne ofiary nalotów w Syrii? Zdaniem Iz raela atak USA, Francji i Anglii jest OK ale kontratak Syrii i jej sprzymierzenca Iranu bylby morderstwem. Taka to moralnosc. Najpierw czysta prowokacja bronia chemiczna a potem zatarcie sladow przez atak bez wzgledu na konsekwencje. W koncu kto tam jest szefem? A Anglia i Francja slepo podazaja za Trampem. Ciekawe co jeszcze zrobia jak on im karze. Czlonkowie NATO postrzegaja wszystko tak jak USA. Czy ktos odwazy sie inaczej?
 • ~ziuta59
  (2018-04-14 17:38)
  Wszyscy mowia o tym z czyich zasobow byla ta bron chemiczna ale nikt nie wie i nie mowi kto jej tak naprawde uzyl. Uzyl jej ten ktory nie widzial juz dla siebie wyjscia dokladnie jak przed rokiem krotko przed przegrana walka. Islamisci wiedza jak mozna chrzescijan sprowokowac. Odpowiednie relacje i wideo od razu poszly w swiat zeby wywolac ogolne oburzenie. Islamiska opozycja osiagnela swoje. Zenada tak sie dac manipulowac.
 • ~adam69
  (2018-04-14 17:57)
  5 minut przed koncem walki uzywac broni chemicznej? To juz nie ma logiki na swiecie? Czy Assad mial myslec, ze oburzenie calego swiata za uzycie broni chemicznej mu pomoze? Assad nie jest przeciez samobojca. Sa natomiast islamisci ktorzy za jego koniec sa gotowi oddac swoje zycie i zycie swoich rodzin. Zeby Assada zniszczyc trzeba by jeszcze kilku takich chemichnych atakow na jego konto.
 • ~hugo
  (2018-04-14 17:40)
  Nowa bron powinno sie testowac na poligonie.
 • ~leo
  (2018-04-14 20:48)
  amerykańscy specjaliści od kłamstw w Wietnamie nie używali napalmu jak się wydało to winnych nie było w Iraku bombardowali cywilne osiedla ,szkoły, szpitale itd. bo celowali w ta bron chemiczna która razem z angolami widzieli ale nie znaleźli tak samo teraz nie zabijali dzieci same się tam pchały a miały siedzieć w schronach bo dobrzy wujkowie tylko chcieli się pobawić w spalona ziemie myślę ze przydało by się gdyby Paryż, NY, Londyn tez zostały tak potraktowane jak Damaszek
 • ~darth maul
  (2018-04-14 20:42)
  jakoś nikt z lewackich obrońców praw człowieka nie mówi o ofiarach cywilnych. Jak ruskie tępili isis to kwik lewactwa był na cały świat. Nie dziwię się, że Włochy nie za bardzo popierają działania USlandu, ponieważ znów przez Morze Śródziemne zaczną do Europy płynąć beżowe. Zresztą tam zawsze beżowe się zarzynali i będą się zarzynać, więc niech się zarzynają a my eurpejczyczy będziemy mieć spokój.
 • ~Gaz
  (2018-04-15 10:23)
  Jak byla to gdzie sa jej opary po wybuchach bomb ?
 • ~bitu
  (2018-04-16 02:44)
  A mnie coś niecoś wiadomo na temat skuteczności tych waszych sobotnich popisów militarnych: -----> 1. wystrzelono -103 pociski samosterujące, w tym rakiety woda powietrze "Tomahawk"; sterowane bomby lotnicze "GBU-38" wystrzeliwane przez B-1B; standardowe pociski rakietowe typu powietrze-ziemia wystrzeliwane przez F-15, F-16 i Tornado. 2. -Syryjskie systemy obrony powietrznej, pochodzące jeszcze z czasów ZSRR, skutecznie przeciwdziałały uderzeniom powietrznym i morskim. W sumie 71 pocisków typu cruise zostało przechwyconych przez systemy S-125, S-200, Buk, Kvadrat i Osa 3. -atakowano wiele syryjskich baz lotniczych: Duwali 4 pociski - wszystkie zestrzelono; Al-Dumayr - 12 pocisków - wszystkie zestrzelono; Blai - 18 pocisków - wszystkie zestrzelono; Shayrat - 12 pocisków - wszystkie zestrzelono; opuszczona baza lotnicza Mazzeh - z wystrzelonych 9 pocisków zestrzelono 5; a także zestrzelono 13 z 16 pocisków atakujących lotnisko w Homs. 4. Zestrzelono 7 z 30 pocisków atakujących obiekty w pobliżu Barzah i Jaramana. Obiekty rzekomo związane z tak zwanym "chemicznym programem wojskowym w Damaszku". Obiekty nie były używane przez długi czas, więc nie było tam ludzi i sprzętu.
 • ~Adolfina Szaria Merkill
  (2018-04-14 16:58)
  POpieram te ataki.