Kontrowersyjne słowa kandydatki na ambasador USA w Polsce o ustawie o IPN. Jest reakcja polskich władz

| Aktualizacja:

Nominowana na stanowisko ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wystąpiła we wtorek przed komisją spraw zagranicznych Senatu. Zapowiedziała, że jeśli Senat zatwierdzi jej nominację, to "służba w Polsce będzie najważniejszym obowiązkiem w jej całym życiu". Skomentowała też ustawę o IPN i sprawę praworządności. Na słowa kandydatki już zareagowały polskie władze.

wróć do artykułu
  • ~WOLNY POLITYK
    (2018-06-07 08:24)
    CZY W KRAJU AJWAJ [dawna Ameryka] nie ocalal juz zaden prawdziwy AMERYKANIEC a nato wyglada bo przysylaja nam ambasador z narodu ktory pogardza calym swiatem i zagarnal na lichwie prawie calymi finansami SWIATA i ten ciemny SWIAT nie potrafi sie temu przeciwstawic a oni MORDUJA PALESTYNCZYKOW NA ICH WLASNYCH ZIEMIACH i nie pamietaja ze ich kiedys mordowano i jajcza ze to im sie dzieje krzywda anie PALESTYNCZYKOM [a na marginesie my juz mamy jednego ambasador tego kraju a po co nam dwoch]
  • ~z
    (2018-06-07 07:32)
    Boze co nas czeka?
  • ~leming
    (2018-06-07 07:26)
    jezeli chcecie tej amerykanskich bazy wojskowej w Polsce, to robcie to co wam mowi Pani Ambasador.
  • ~tak sądzę
    (2018-06-07 04:58)
    Dwie ambasady Izraela w Polsce, to chyba przesada.
  • ~wyborca PISu
    (2018-06-06 21:34)
    To jednak P u t i n rządzi Światem, żadnych chłopców T r u m p a w Polsce nigdy nie będzie na stałe, moga sobie tylko pobzykać od czasu do czasu na Wisłą o ile im żołdu wystarczy. USA i cała reszta zachodniej cywilizacji staje sie powoli gorszym sortem, aż dziw bierze skąd u p i s i o r o w tyle radosnego optimizmu jak w 1939 roku
  • ~Zbok z KOD-u
    (2018-06-06 19:28)
    Szczaj, kochana - na PIS-iorów sczaj! Chwała Ci za to!
  • ~bawić wnuki
    (2018-06-06 19:00)
    Zaczyna panować gerontokracja ,po 70 to siedzi się na emeryturze a nie pcha na stanowiska rządowe .
  • ~Krakus
    (2018-06-06 18:49)
    USA będą traktowały nas poważnie, jeśli nasz rząd będzie poważnie traktował demokrację, konstytucję i praworządność.
  • ~ewa koby
    (2018-06-06 18:48)
    71lat kobieta ambasador doping czy wymiana wszystkich narzadow nie mowiac o op plastycznych geor gettoe mosbacher to skandal polityki trumpa zone ma mloda a nam do pl staruche wysyla ps do trumpa nie znajdzie pan kogos mlodego genialnego ... z emigracji pl w usa ps za odmowe wiz 99%w100latach to polacy wszystkie ambasady usa zaplacili ewa koby ps proponuje pana corke... te druga
  • ~Ulla
    (2018-06-06 16:36)
    Kobieta ma 71 lat - porównajcie ją z "kaczkodanami" z PIS-u - Krysia Pawłowicz np...Ma ktoś jeszcze jakiś przykład uroczych pań z kaczej farmy ?
  • ~BYDEŁKO +
    (2018-06-06 16:33)
    Antypolskie przepisy ustawy o IPN zbierają już swoje żniwo. Zanim je wprowadzono nikt na świecie nie słyszał o "polskim holokauście". Teraz w ciągu kilku miesięcy staliśmy się w oczach świata winni. Dzięki bezmyślnym, aroganckim pisowskim niemotom. Dziwię się tutejszym trollom że tak gorliwie popierają nakładanie im na pyski kagańca tych przepisów - tylko skundlone łajzy mogą cieszyć się z takiego traktowania.
  • ~Norbert
    (2018-06-06 16:22)
    Lubię jak polactwo pluje na forach ,wyłazi z nich całe prostactwo popańszczyzniane wiadomo skąd się wzięli jakie maja geny i DNA
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-06 15:49)
    CENZOR OBSZCZYMURKU gdzie Wpis????????????????????????
  • ~prawda w oczy kole
    (2018-06-06 15:30)
    Z Polakami nikt sie juz nie liczy, wiec moga sobie protestowac, nie zgadzac sie na cos, czy na wszystko, bo to nie ma zadnego znaczenia w swiatowe polityce. Polacy sa juz sami, nie maja sojusznikow, tzw. "przyjaciol" nigdy nie mieli, bo Polakow nikt nie lubi, a rzady Pisu tylko poglebily te procesy.
  • ~PIS poparcie100%
    (2018-06-06 15:24)
    Narodowcy mogą czyścić buty PISowi.
  • ~commentator
    (2018-06-06 15:23)
    Tow. patrioci polscy nie moga sprzeciwic sie nominacji pani Mosbacher na stanowisko ambasadora USA w Polsce, wiec pani ambasador moze sobie mowic co chce. Tzw. patriotom pozostaja protesty, dopoki ich pisiaczki nie pogonia.
  • ~Z zagranicy
    (2018-06-06 15:22)
    Widze,ze Dziennik ciezko pracuje na odcinku sklocania Polski z USA probujac zalatwiac sprawy Berline hehehe
  • ~konsul
    (2018-06-06 15:01)
    Wstaliśmy z kolan i namiestnik nie będzie już z Moskwy a przyjedzie z USA.
  • ~Przeczytałam jeden artykuł
    (2018-06-06 14:42)
    Wybaczcie jej bo nie wie co mówi. Zły znak że na podstawie artykułów w s.zmatławcach zabiera głos. Powinna więcej słuchać i mniej mówić do czasu kiedy nie wysłucha obu stron.
  • ~jarek
    (2018-06-06 13:08)
    i znowu Amerykanie przysłali nie tego co lubi PiS