Niewypowiedziana wojna morska Rosji z Ukrainą. "Doskonale widać to na Morzu Azowskim"

| Aktualizacja:

Od ponad dwóch miesięcy Moskwa nasila działania odwetowe wobec Kijowa na Morzu Azowskim. 

wróć do artykułu
 • ~wilk
  (2018-06-14 12:35)
  krym tatarski został podbity przez ruskich okupantów
 • ~wiadomość-dnia
  (2018-06-14 06:04)
  1.) - Dzisiaj - w środę (13 czerwca 2018 r.) zgromadzenie ogólne ONZ potępiło Izrael za nadmierne stosowanie siły wobec protestującej Palestyńskiej ludności cywilnej i zleciło przewodniczącemu ONZ, Antonio Guterresowi, stworzenie "międzynarodowego mechanizmu ochrony" (pokojowych sił ONZ) na okupowanych terytorenach palestyńskich. 2.) - Walne Zgromadzenie przyjęło rezolucję 120 głosami za, 8 przeciw i 45 wstrzymującymi się od głosu. 3.) - Tylko 6 państw (Australia, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru, Wyspy Salomona i Togo) dołączyło do Izraela i Stanów Zjednoczonych w głosowaniu przeciwko tej razolucji 4.) - Rezolucja została przedstawiona na Zgromadzeniu Ogólnym przez Algierię, Turcję i Palestynę po tym, jak Stany Zjednoczone zawetowały podobną rezolucję w 15-osobowej Radzie Bezpieczeństwa ONZ na początku tego miesiąca. 5.) - Rezolucja wzywa do przedstawienia w ciągu 60 dni (do połowy sierpnia) raportu "w sprawie sposobów i środków służących zapewnieniu bezpieczeństwa, ochrony i dobrostanu palestyńskiej ludności cywilnej znajdującej się pod izraelską okupacją, w tym do zaleceń dotyczących międzynarodowego mechanizmu ochrony (Pokojowych Sił ONZ)".
 • ~olek
  (2018-06-13 21:57)
  Można Rosję lubić można też nie lubić ale trzymajmy się faktów, Krym należał do Ukrainy bardzo krótko, przedtem należał do Rosji bardzo długo a został włączony do Ukrainy przez komunistycznego przywódcę ktśry uznał że Bądzie go łatwiej administrować jak się go włączy do Ukrainy, poza tym na Krymie mieszkają Rosjanie a nie Ukraińcy i jest ich około 90% ludności. Zrobili referendum i przeszli na stronę Rosyjską Więc co z nimi zrobić. Przecież nie można wymordować 90% ludności Krymu tak jak by chcieli Ukraińcy. Polska to i tak przejedzie się na tej Ukrainie prędzej czy później a pieniądze kture tam pompuje przepadną. Niezbyt mądre jest też blokowanie gazociągu North 2 bo i Rosja i Niemcy są krajami zarówno demokratycznymi jak i kapitalistycznymi więc mają prawo podejmowć decyzje biznesowe a kapitalizm to prawo popytu i podaży więc kupuje się tam gdzie taniej a nie dla tego że się kogoś lubi.
 • ~Awatar
  (2018-06-13 21:40)
  Polecam wszystkim przeczytanie ze zrozumieniem treści powieść Aleksego Tołstoja pt.: "Piotr Pierwszy" i wszystko stanie się jasne, także kontekst historyczny
 • ~Maryta
  (2018-06-13 19:52)
  1.) -Syryjska armia wzmacnia obronę powietrzną kraju w pobliżu okupowany przez Izrael Wzgórzami Golan, oświadczył irański dowódca tego odcinka obrony. 2.) -Dodatkowe mechanizmy obronne zostaną wdrożone w najbliższych dniach. Stacjonowanie rosyjskiej broni "Pantsir S1" ma na celu "odnowić, wzmocnić i unowocześnić już istniejące stare systemy obrony powietrznej". 3.) -W ostatnich tygodniach wielostronne działania bojowe w Syrii przeniosły się na południowy zachód kraju (w pobliże granicy z Izraelem), powodując zwiększone zagrożenie atakami z jego strony. 4.) -W tym rejonie rząd syryjski przygotowuje ofensywę przeciwko grupom terrorystycznym operującym na granicy z Izraelem i Jordanią, przygotowania do niej są już praktycznie zakończone a terroryści będą musieli zaakceptować rządy prawa lub odejdą - podejście stosowane z sukcesem przez Syrię do odzyskiwaniu innych obszarów kraju. 5.) -Siły rebeliantów w południowo-zachodniej Syrii bagatelizują perspektywe ofensywy rządowej w tym regionie, mówiąc, że Stany Zjednoczone, Izrael i Jordania są zobowiązane do ich obrony.
 • ~leo
  (2018-06-13 15:09)
  niech dziennikarzyna poda artykuł prawa międzynarodowego który złamał ruski kuter wypływający z Kercza
 • ~iwan
  (2018-06-13 13:59)
  norma ruskie zawsze idą po swoje po trupach.
 • ~Oj
  (2018-06-13 12:00)
  Podziwiam cierpliwość Putina i głupotę naszego koryta.
 • ~Filip
  (2018-06-13 10:07)
  Jak długo można tolerować ta inwazje?
 • ~Ojczulek Matwiej Płatow
  (2018-06-13 10:06)
  Typowa OBŁUDA Ukraińców.Gdy Oni Aresztują Rosyjskie statki ,to jest Dobrze?. Rosją powinna odciąć CAŁKOWICIE dopływ do Mariupolu.
 • ~Boby
  (2018-06-13 09:39)
  Moskwa jak zwykle: judzi, szczuje, dezinformuje.
 • ~lslda
  (2018-06-13 09:29)
  Warto wiedzieć po co jest potrzebny gaz Merkel, to gigantyczny skok technologiczny, który zapewni Niemcom dominację na lata. Otóż rezygnują oni z atomu i węgla na rzecz nowych technologi. Okres przejściowy to elektrownie gazowe, które można wyłączyć z dnia na dzień. To pokazuje jak prymitywna jest polityka PiS-u, jak zacofana i jak wpycha nasze dzieci w biedę. Szydło, a potem Morawiecki ustawowo zablokowali inwestycje w odnawialne źródła energii. To niestety spycha następne pokolenia po prostu w biedę. A Rosja tylko zaciera ręce.
 • ~polak jan
  (2018-06-13 08:43)
  Ukraina to pojecie geograficzne
 • ~Don Biszkopt
  (2018-06-13 07:35)
  Ruscy połknęli Krym. No to teraz sięgają dalej. I robią to tuż przed Mistrzostwami Świata, swołocz. A Zachód jak zwykle nic nie zrobi. Mutti Merkel wszystko przyklepie i jeszcze jedną rurę z gazem otworzy.

Może zainteresować Cię też: