Antyimigrancka partia wzywa Merkel do rezygnacji. "Zawiodła pani wszędzie, nic nie osiągnęła"

| Aktualizacja:

W swoim pierwszym przemówieniu w Bundestagu po zawarciu porozumienia z CSU dotyczącego polityki azylowej, kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w środę do wspólnego działania. Podkreśliła, że przyszłość Niemiec i Europy zależy od rozwiązania kwestii migracji.

wróć do artykułu
  • ~Tonton
    (2018-07-03 12:25)
    A Minister ugial sie przed Merkel, oboje sie " ugieli" , i to sie nazywa kompromis!
  • ~Stary Wiarus
    (2018-07-03 12:28)
    Najlepsi w tym są Anglicy, to właśnie oni czerpali korzyści kolonialne przez wieki , grabiąc i żyjąc na koszt kolorowych. Teraz zamiast się włączyć do rozmów w celu znalezienia rozwiązania , to zrobili ale co ? Zrobili Brexit bo tak im wygodnie by grosza nie wydać a cały syf zostawili państwom które właściwie nie miały żadnej spuścizny kolonialnej i wraz z Francją chcą innych pouczać co mają robić albo też jak innych dalej wycyckać.
  • ~mlody dyplomata
    (2018-07-03 12:31)
    ocena jest bledna - Merkel dziala zgodnie z ostatnimi ustaleniami szczytu Unii, gdzie w dokummencie koncowym podkreslono, ze kazde panstwo unijne moze siegnac po narodowe rozwizania problemu obcych oraz tworzenie odpowiednich centrow dla nachodzccow. Czy to inicjacja upadku ukladu z Szengen ? Nie !!- kazdy europejczyk moze dalej korzystac z tego przywileju, ale nie ludzie ktorzy sa tu w sensie narodowego prawa obcy. Czy niemcy planuja nowe koncentracyjne obozy ? jako ogarnac takie centrum do ktorego srednio w miesiacu przybywa ok.20 tys. nachodzccow ? Jak postawe przyjma inne kraje graniczace z niemcami ? Tzw.prawo euopejskie zapewnia dzsiaj "azylantowi" prawo wyboru kraju z ktorego systemu socjalnego chce dozywotnio korzystac, prawo do sprowadznia rodziny -tu jest najwieksze zagrozenie - bo daja nachodzccom rekojmie do sprowadzenia calych klanow, niesprawdzalnych wiezi rodzinnych, niekonczacych sie procesow, za ktore musimy ewentualnie placic. Poprostu tak jest , ze prawo unijne daje takie przywileje obcym , o jakim etnicza ludnosc moze tylko marzyc. Musimy uwazac- kazdy nie-europejczyk - jest lancuszkiem w osmiornicy dzaialajacej jak kula sniegowa, ktora chce nam wytracic narodowa tozsamosc i panstwowosc.
  • ~merkel won
    (2018-07-03 12:35)
    KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!! KASTA WON !!!!
  • ~prezes
    (2018-07-03 13:12)
    rozwiazanie z wczoraj tak naprawde nie jest zadnym rozwiazaniem.Nikt,moze poza Grecja,bo ich zgode kupili za 15 mld euro kredytu,nie zgodzi sie odbierac cofanych uchodzcow.Migranci w srodku RFN w owej RFN juz zostana na b.dlugo lub na zawsze,bo kraje pln Afryki nie pala sie do zakladania u siebie obozow dla uchodzcow,nawet za spore srodki z UE.Wola nie meic klopotu.Merkel i CSU zawarly porozumienie o niczym,przesuna migrantow z jednego osrodka,np. w Berlinie do tego "centrum" na granicy.Beda tam ich dalej utrzymywac,latami.Nikt tego nie chce w RFN powiedziec ale jest to raczej jasne,ze te 1,6 mln migrantow w RFN zostanie.Czesc z nich pojdzie do pracy,bedzie z nich minimalny zysk-minmalny,bo trzeba odliczyc to ile na nich najpierw Niemcy wydadza,a ze ich rodziny maja po 8 dzieci to podatek od pensji bedzie przynosil mniejszy zysk niz wyplata 8 razy Kindergeld plus dodatki na mieszkanie i inne.Wielkiego interesu RFN raczej na nich nie zrobi.Klopotow za to maja i beda miec mnostwo.Reszta Europy tez sie musi gleboko zastanowic co zrobic w przyszlosci z milionami chetnych do zamieszkania w bogatej Europie.To jest nowe wyzwanie,trudne wyzwanie.Takze Polska,niby daleko od Afryki i Syrii,moze miec z tym klopot-moze nie z przyjeciem osob ale z koniecznoscia finansowania obozow dla nich.Polska jest na razie za biedna,nie oferuje socjalu,mieszkan,pomocy-na razie tu miliony nie wala.Ale to tez moze sie kiedys zmienic.
  • ~bolo
    (2018-07-03 15:37)
    no to już Makrela nobla nie dostanie
  • ~ mirek
    (2018-07-03 17:02)
    u germanow syf kila i mogila wrocilem stamtad z Hanoweru bo to kalifat
  • ~polaczki wracajcie do pislandii bo w Niemczech jest źle
    (2018-07-03 18:27)
    mirek przyznaj się, że cię wywalili z roboty przy zmywaku albo jak kradłeś na budowie...
  • ~dm1
    (2018-07-04 12:41)
    No to CO zrobimy teraz z azylantami? Ut op im y ich w Morzu Srodziemnym? Polacy pewnie chetnie pomoga! Nie placili ANI GROSZA, zadnego nie przyjeli, ale na ta oferte chetnie sie zgpdza. Mam racje k at..o lic-y?
  • ~dm1
    (2018-07-04 12:44)
    re:Henry....... kon by sie usmial, pospolity polski Heniek) ......A po co jezdzisz do Germanii ? HONORU nie masz? Odbierasz co miesiac Harz IV i "nalezny sie " Kindergeld?
  • ~andy
    (2018-07-04 14:03)
    Na południu Niemiec obozy dla uchodżców? Myślę że uruchomi się Dachau itp....
  • ~Kulik
    (2018-07-04 17:33)
    Antyimigrancka partia , czyli tez antypolska! No bo z Polski jeszcze ciagle przybywaja ludzie " za chlebem " , jak Afrykanie!
  • ~wylac to do ????
    (2018-07-04 17:33)
    odsuncie ta babe od wladzy ona jest chora na sorosa ludzi nic nei robicie na co czekacie az was wrzna obcy we wlasnym karju dzisiaj w malmö zm nowu zabili ..chcecie szwecje kalifat sa w calj slane na uckicach wszedzie w nocy nas nie ma juz.
  • ~obudzcie sie
    (2018-07-04 17:37)
    jak polska ulegnie i wezmie uchodzcow to koniec waszej wolnosci oni was nuacza rozumu zginie polska w brudzie oni to lubia smieca ile sie da !!wy nie wiecie ze ci lufdzie nei sa biedni oni maja inny cel...obijaja sie BMV to bogacze lenie maj czarnew wozy pracuja noca obrabija wszystko co sie da to koniec europy a policja svedzka to korupcsi niec nei robia ...Merkel jest chora.
  • ~Jula
    (2018-07-04 18:26)
    Ile czasu musi upłynąć ,zeby Niemcy byli mniejszością !!??? I inne kraje UE ,które zatraciły istynkt samozachowawczy !!??
  • ~prezes
    (2018-07-04 18:47)
    jest 4.7.,ok.18.30 i wiele tez z tego tekstu wymaga zmian.Po pierwsze-AFD moze sobie wolac co chce ale interesy CDU-CSU i SPD przewazyly.Jest pewne,ze Merkel zostanie przy wladzy.jest pewne,ze CSU bezdie sie starac dos szybko miec minimalne sukcesy w osylaniu azylantow.jest pewne,ze nikt nie chce nowych wyborow,za wyjatkiem AFD.Jest jednak tez kilka rzeczy nie za bardzo pewnych.Po pierwsze -stanowisko Austrii-kraju,ktory ma miec najwiekszy klopot.Dwa-stanowisko Wloch-tez kraju,ktory ma miec duzy klopot.Trzy- stanowisko krajow pln Afryki.Cztery-realny stan tych obozow w RFN-zamkniete czy otwarte.Jak zamkniete to kto pilnuje,na jakiej podstawie,co sie stanie z uciekinierem,czy oni tam beda miec jakies papiery,ajkie,kto placi za ich utrzymanie-samo RFN czy sklada sie calaUE,po ile,jak dlugo,czy beda ramy czasowe przebywania w takim obozie?Masa pytan-na razie malo odpowiedzi.
  • ~gostom
    (2018-07-04 19:03)
    Chodzi w tej sprawie również o uchodźcach z Polski i Europy wschodniej oraz południowej ! Inaczej nie dane to żadnego sensu .
  • ~ irek
    (2018-07-04 21:58)
    wsadzic ja na szubkare czyli taczke i wywiezc na smietnik