Chemnitz zmienia polityczny krajobraz Niemiec. Sondażowy wynik brunatnej AfD to już nie tylko sygnał ostrzegawczy

| Aktualizacja:

Polityczny krajobraz Niemiec nie jest tak stabilny, jak wydawało się przez lata. Morderstwo, o dokonanie którego podejrzewa się trzech imigrantów, winduje w sondażach brunatną Alternatywę dla Niemiec.

wróć do artykułu
  • ~ein Leser
    (2018-09-08 13:13)
    Fuer "Der Spiegel" : Frau Merkel hatte sich in den Kanzlersessel reigebissen und versucht dort zu bleiben auch wenn Videos aus Chemnitz , welche den Deutschen Rassismus zuschreiben, unecht sind. Frau Merkel kann noch Herr Maasen in Ruhestand versetzen und das wird das Letzte, was sie noch machen kann, um auf dem Kanzlersessel zu bleiben. Da Geheimdienstler eine sehr gefaehrliche Arbeit haben, halten sie stark zusammen. Die Dummheit von Frau Merkel , welche das Einlassen der nahoestlichen Migranten entbloesste, wird ihnen genug Chancen geben Beweise zu liefern, welche Frau Merkel vorzeitig pensionieren werden.
  • ~wnerwiony
    (2018-09-07 20:28)
    Nareszcie coś obudziło Niemców.
  • ~ko$$$cielny
    (2018-09-07 17:15)
    A w Raszynie tłumy Hindusów , w Pruszkowie k/Wa-wy pełno okutanych na czarno arabów !!! w sobotę nie ma wolnej ławki w parku, bo czarne wrony je obsiadają, a ich samce stoją w grupkach aż strach przejść, bo można czymś się zarazić !!! PiS nas ZDRADZIŁ !!! SPRZEDAŁ !!! Morawiecki to taki TUSK !!! Kłamca i oszust. Za chwilę będzie jak w Szwecji i Francji !!! Czy wiecie ile pieniędzy kosztują przybysze ? Dostają wyższe zasiłki niż my pensje !!! To ZDRADA !!!
  • ~z boku
    (2018-09-07 12:55)
    Hipokryci AfD jest niebieska a oile ttak to jak was nazwac(?)
  • ~tłuste śledzie z Brukseli
    (2018-09-07 12:41)
    Tak się kończy jak politycy nie przejmują się swoimi obywatelami, których interesy powinni reprezentować.
  • ~z boku
    (2018-09-07 12:25)
    SED, Die Linke, Powstan to samo co: PZPR, SLD, itd
  • ~Komentator100
    (2018-09-06 21:58)
    AFD jest konserwatywna nie brunatna, antifa to lewaccy brunatni komuniści. AFD chce uni państw nie jak cdu Merkel super państwa.
  • ~socjalista narodowy i międzynarodowy
    (2018-09-06 21:30)
    my socjalisty znowu razem, tak jak wtedy towarzysze Ribbentrop i Mołotowa
  • ~Mirek z Wolbromia
    (2018-09-06 21:28)
    Alternatywa dla Niemiec nie powstała z niczego. Została wyhodowana przez lewicę. Nie jestem germanofilem ale wolę silne,białe Niemcy niż muzułmańskie niby Niemcy za Odrą.
  • ~socjalista międzynarodowy
    (2018-09-06 21:27)
    kolor brunatny ma mieszana koalicja czwerwonych z zielonymi
  • ~der dziennik - marksizm kulturowy w akcji
    (2018-09-06 21:26)
    Sondażowy wynik niebieskiej AfD to jest sygnał nadzieji
  • ~Madry
    (2018-09-06 17:10)
    Widze tu rozbierznosc wsrod Polakow , jedni zycza sobie znowu Niemiec z lat 30 tych, inni jeszcze niezdecydowani, a normalni Polacy wstrzymuja sie od glosu! Czy Polacy juz zapomnieli, jak od tych, ktorych dzisiaj podziwiaja, dostali w d o o o o o p e !
  • ~han
    (2018-09-06 15:08)
    Jakiej u.r.r.w.a brunatnej???? Normalni Niemcy chca sie czuc u siebie bezpiecznie i chca zadzic tak jak im sie podoba a wy lewackie s.c.i.e.r.r.r.w.a nazywacie ich brunatnymi???? Jakim prawem?!!
  • ~olek
    (2018-09-06 14:29)
    Jeśli chodzi o kolory to wolę brunatny niż czerwony. A jeśli chodzi o dziennikarzy to wolę mądrych niż głupich.
  • ~guest
    (2018-09-06 13:49)
    Może Niemcy przejrzą na oczy... W Polsce zaś można tylko o tym pomarzyć, by antysystem brylował w sondażach
  • ~DOR
    (2018-09-06 13:28)
    Niemcy sie budza z letargu w ktory zostali wepchnieci przez klamliwe i kontrolowane przez rzad media . przez poprawnosc polityczna , brak swobody wypowiedzi , cenzure w internecie . Kara 5000 Euro za mowienie prawdy o emigrantach w inernecie . Taka to u nich klamliwa demokracja
  • ~#Daro
    (2018-09-06 12:39)
    hahaha brunatnej hahaha szkoda że nie biało-niebieskiej, szkoda ......... zwłaszcza wam. Dziennikarze piszący za szekle na polecenie Mossadu.
  • ~abcd
    (2018-09-06 12:23)
    Niemcy się bronią. Co w tym jest przerażającego i kogo przeraża?
  • ~eun
    (2018-09-06 12:08)
    REPARACJE Szwabskie dranie za MO-RDY i ZŁODZIEJSTWA na skalę nie sPOtykaną na ŚWIECIE dlatego tak się UTUCZYLIŚCIE
  • ~demokracja to tylek
    (2018-09-06 11:05)
    Narkoza przestala dzialac... pacjet sie obudzil!