Merkel: Państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności

| Aktualizacja:

"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - zaapelowała kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedawnej debacie w Berlinie. Zastrzegła jednak, że powinno to się odbyć w sposób uporządkowany i z niezbywalną rolą krajowych parlamentów.

wróć do artykułu
  • ~hugo
    (2018-11-23 20:08)
    „Deutschland, Deutschland über alles” IV rzesza nadchodzi
  • ~Greg
    (2018-11-23 20:10)
    Ein Volk ein Reich eine Merkel
  • ~Łomatko
    (2018-11-23 20:14)
    To już korytarz do Gdańska nie wystarczy?
  • ~germ
    (2018-11-23 20:15)
    Pachną kwiaty, pachnie ziemia Fioletami wieczór gra W bramie płacze rudy szczeniak Zaraz ktoś mu mleka da Do piekarza biegnie panna Pantofelki modne ma W rynku wrzawa nieustanna - Czy to ktoś do ślubu gna? Wesoły wieczór, wesoły wieczór Jakby w dzień zaręczyn A dookoła, a dookoła A dookoła sami dobrzy Niemcy Dobry Niemiec z dobrą Niemką Dobre dziecko w wózku pcha Obłok niebem płynie lekko A ja mam szesnaście lat Mama z papą dziś nie wyszli Choć pięknieje nieba skłon Papa znowu się zamyślił A ja lubię mieszkać w Bonn Wesoły wieczór, wesoły wieczór Jakby w dzień zaręczyn A dookoła, a dookoła A dookoła sami dobrzy Niemcy "Dziś wygraliśmy wybory" Mówi papa - "W prawo patrz" "Dziś wygraliśmy wybory" Mówi papa - mama w płacz Pachną kwiaty, wieczór świeci Szkoda czasu dziś na łzy Na podwórku wrzeszczą dzieci: "Stary niedźwiedź mocno śpi" Spokojny wieczór, spokojny wieczór Jakby w dzień zaręczyn A dookoła, a dookoła A dookoła sami dobrzy Niemcy Spokojny wieczór, spokojny wieczór A dookoła sami dobrzy Niemcy A. Osiecka
  • ~Broniewski
    (2018-11-23 20:15)
    Są w Ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli za tę dłoń podniesioną nad Polską - kula w łep
  • ~zwykły Polak
    (2018-11-23 20:16)
    Jeszcze nie zapłaciliście reparacji za swoje zbrodnie z poprzedniej wojny, a już chcecie następną?
  • ~plplpl
    (2018-11-23 20:24)
    Makaron wzywa do zacieśniania więzi choć to sami Francuzi odrzucili w referendum konstytucję UE , coś się tym politykom z zachodu we łbach pomięszało .
  • ~ka-ac
    (2018-11-23 20:45)
    Potracili kompletnie poczucie rzeczywistości - i to jest niepokojące. Wobec coraz bardziej narastającej w UE irytacji wobec niejasnych i niezbyt demokratycznych metod rządzenia w instytucjach europejskich - oni mają do zaproponowania.....ściślejszą integrację i rezygnację z suwerenności! Ani trochę o tym, że najpierw trzeba uzdrowić funkcjonowanie UE od wewnątrz, a potem myśleć co dalej. A poza tym już widzę, jak Francuzi i Niemcy rezygnują ze swojej suwerenności na rzecz dzielenia się władzą ze słabszymi krajami - niedoczekanie!
  • ~kontestator
    (2018-11-23 20:57)
    A jakie prawo ma ta klempa, żeby narzucać innym krajom co mają robić.
  • ~Batko
    (2018-11-23 20:58)
    Wnuczek Swego Dziadka ZAWSZE do tego dążył.Teraz POMOC dostał od SPRZEDAWCZYKÓW-PIS i tzw,,prezesa". Uczą Niemiaszki Polaczków ROZUMU i POKORY. BRAWA dla NIEMIASZKÓW. Dlaczego mam wrażenie ,że Nie dorośliśmy do bycia WOLNYM Krajem ,mając Rządzących takich jak Rząd-PiS.
  • ~Anonim.
    (2018-11-23 20:59)
    To nie parlamenty tylko ludzie moga decydowac czy chca zrezygnowac ze swojej wolnosci na rzecz innych. Jedynym gwarantem wolnosci sa panstwa narodowe. Spoleczenstwo globalne to komunizm. Co to oznacza dla czlowieka jako jednostka to juz wiemy z doswiadczenia. UE jest just taking oanstwem globalnym w ktorym kilka osob chce rzadzic 400 milionami ludzi.
  • ~alfalfa
    (2018-11-23 21:01)
    Niemcy pierwsze niech oddadzą suwerenność. Nie "część" tylko całość, tak po prostu. Potem pogadamy.
  • ~wszystko ********
    (2018-11-23 21:06)
    Niemcy, podziękujcie tej pani jak najprędzej!
  • ~fenix stary mocher
    (2018-11-23 21:08)
    nowoczesny PO,noc kolonializm neo,,,,a pykac kuda
  • ~Ble
    (2018-11-23 21:09)
    Unia to nowe zsrr. Komuna w najgorszej postaci. Albo zniszczymy unie albo za 50 lat nie będzie Polski tylko niemiecki land
  • ~to jest obłęd
    (2018-11-23 21:13)
    A Komorowski i Schetyna przyklaskują.
  • ~Obywatel Polski
    (2018-11-23 21:15)
    Tej babie to już kompletnie odpaliło we łbie. Ja mam być niemieckim wasalem ? Niedoczekanie twoje , lampucero !
  • ~rex
    (2018-11-23 21:24)
    nie do takiej unii wstępowaliśmy, UE miała być luźną konfederacją niepodległych państw a nie stanami zjednoczonymi Europy, nawet ZSRR nie poszedł tak daleko w tej komunistycznej integracji o której ona mówi, ona dąży do idei europejskich chin ludowych które wchłonęły hongkong i tybet a za chwilę pochłoną tajwan, koreę i wietnam, to klasyczna wizja jej przodków o wielkiej III rzeszy
  • ~guest
    (2018-11-23 21:37)
    proponuję zacząć od Niemiec. Na początek przyjrzymy się praworządności... Potem wynajdziemy gdzieś neonazistów i zapłacimy im za jakiś happening... Brzmi znajomo, prawda? Tylko do tego trzeba mieć jaja, a tego naszym umiłowanym przywódcom brak...
  • ~motek
    (2018-11-23 21:40)
    Pani Merkel, nie ma co gadać z takimi wariatami jak Orban i Kaczyński, nie dać im unijnej forsy i cześć!