Alternatywa dla Niemiec chce radykalnej reformy UE. W razie jej braku domaga się "dexitu"

| Aktualizacja:

Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) domaga się w projekcie programu przed wyborami do europarlamentu radykalnej reformy UE. W przeciwnym razie Niemcy powinny jej zdaniem opuścić Wspólnotę - relacjonuje w piątek dziennik "Die Welt".

wróć do artykułu
  • ~jaity
    (2019-01-05 16:43)
    Lepiej niech Niemcy nie przykładają ręki do urządzania nam Europy.
  • ~Seb
    (2019-01-05 12:40)
    Jak Niemcy by wyszli z unii to skończyło by się rabowanie i przywilejów jakie mają afd niech powie ile Niemcy czerpią korzysci kosztem innych państw, kto utrzymuje te darmozjady ściągnięte muslimow, murzynow to płacą wszystkie kraje, nieraz się słyszy sie jak to Niemcy ponoszą koszty to bzdura. Niech powiedzą ile wyszło euro bez pokrycia przez merkielkie
  • ~jak najszybciej wy......lajcie
    (2019-01-05 12:39)
    Niech się wynoszą i może wtedy będzie normalnie i bratersko.
  • ~ein Demokrat
    (2019-01-05 12:16)
    Fuer "Die Welt" : AfD hat recht weil heutige EU ist undemokratisch und am meistens unterstuetzt proarabische Utopia von Frau Merkel. Europaeer wahlten keinen Tusk, welchen auch Polen als Staat nicht haben wollte. Tusk ist ein politischer Hund von Frau Merkel, welche sich in Bruessel so benimmt als ob sie eine Keiserin von Europa waere. Um representativ fuer Europa zu werden muss die UE demokratisch werden, sonst hat Deutschland in der EU nichts zu suchen.
  • ~Demaskator
    (2019-01-05 10:25)
    I co 1 września 2039 zaatakować z powrotem Polskę.
  • ~zobaczymy jak bedzie
    (2019-01-05 10:00)
    Nareszcie Niemcy ida po rozum do glowy. Nie wsmak to wszystkim kombinatorom. To co zrobila Merkel i jej banda z Europa wola o pomste do nieba.
  • ~pppp
    (2019-01-05 09:44)
    .. czyli są normalni Niemcy..
  • ~cdd
    (2019-01-05 09:18)
    a h z ta unia pedalow,alkoholikow
  • ~efekt reformy UE po Kaczyńsku
    (2019-01-05 08:46)
    Oczywista ,oczywistość rozejdżmy się ! My Słowianie dogadamy się z pobratymcami a Germanię podbiją zielone ludziki ?
  • ~gostom
    (2019-01-05 08:39)
    Kasa dla nowego beneficjanta Polski przychodzi głównie z Uni i Niemiec. Ta impreza stworzona przed 25 lat, głównie przez zmieszanego kanclerza Helmuta Kohla i do dnia dzisiejszego kontynuowana przez panią Kanclerz Merkel. Wkrótce zakończy się ten teatr bez tłumu. Pozwalam sobie tylko przypomnieć o programie tzw. PHARE, z którego korzystała Polska i Węgry nie bedac jeszcze czlonkiem UE. Dzisiaj niemieckie systemy socjalne są głównie wyczerpywane przez obywateli Polski. I to nie zawsze w sposób nielegalny lecz za pomocą podwójnego paszportu.
  • ~internautka 50+
    (2019-01-05 07:45)
    Należy się cieszyć że w Niemczech są myślący i widzą potrzebę zreformowania UEskiej Może do tego dojdzie bo to co teraz trwa to nic dobrego dla EUROPY
  • ~Anonim
    (2019-01-05 04:30)
    Wszystkie proponowane punkty bardzo dobre. Rozmontuja komunistyczna UE. Niech tylko dodadza ze to ma byc Europa Narodow a nie IVta Rzesza. Europa Srodkowa musi kontynuowac integracje w ramach Trojmorza i umocniac sojusz z USA.
  • ~Dm 2
    (2019-01-04 22:28)
    AfD to partia finasowana przez Kreml. O tym wszyscy dokładnie wiedzą. Podobnie jest z partią Mari le Pen we Francji.
  • ~riddick
    (2019-01-04 21:54)
    AfD chyba to jacyś prostacy, nie wiedzą o co biega. Dexit oznaczałby utratę przez Niemcy wehikułu jakim jet dla nich Unia i wspólna waluta Euro. bardzo szybko Niemcy utraciliby przewgę konkurencyjną bo Euro by sie nie utrzymało a powrót do marki spowodowałby aprecjację ich waluty w stosunku do innych walut i znaczne podrożenie niemieckiego eksporu naktórym ich gospodarka głównie sie opiera.Dużą szanse konkurencyjną dostałyby Włochy a nawet Francja oraz inne kraje spoza strefy Euro. Dlatego Niemcy z Unii rezygnować nie zamierzajacie głupoty.
  • ~ziutek
    (2019-01-04 19:40)
    I kto bedzie na was placic, po..la--cz-ki? Wlochy? Grecja? Litwa? Rumunia? KK?
  • ~motek
    (2019-01-04 18:46)
    ~mango, moherowa Polska jest dalej mentalnie i teraz prawnie w ZSRR!
  • ~mango
    (2019-01-04 18:10)
    Rozpadło się Cesarstwo Rzymskie? Mogło rozpaść się ZSRR ? Może rozpaść się i UE! .. . Przecież wcześniej czy póżniej USA też się rozpadnie.
  • ~xx
    (2019-01-04 17:28)
    No i na detox............
  • ~Mzc
    (2019-01-04 17:16)
    ato dobre jak się unia rozpadnie to pkb niemiec nagle zjedzie o połowę mie mówiąc źe niemcy bez euro to będą jakieś deslumsy
  • ~77
    (2019-01-04 17:12)
    Dzisiaj radykalnej reformy EU, a jutro AfD & NPD domaga sie straconych terenow w zachodniej Polsce !!!

Może zainteresować Cię też: