Jugendamty nie będą już germanić. Rusza program "polskie dzieci do polskich rodzin zastępczych"

| Aktualizacja:

Na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii ruszył program "polskie dzieci do polskich rodzin zastępczych".

wróć do artykułu
  • ~Z zagranicy
    (2019-01-09 09:02)
    Szybka interwencja powinna mieć miejsce tylko w przypadku zagrożenia zdrowia, życia albo przemocy seksualnej wobec dziecka. W pozostałych przypadkach powinien byc przymusowy warunek uczęszczania rodziców na zajęcia terapeutyczne, czy szkolenia.
  • ~Bartek
    (2019-01-09 09:07)
    I to jest konkretna praca na rzecz dzieci i skuteczność . Brawa dla resortu sprawiedliwości i konsulatu. Życzę powodzenia w znajdowaniu polskojęzycznych rodzin zastępczych.
  • ~rumor xyz
    (2019-01-09 12:11)
    W Niemczach istnieje Polonia?.Było kiedyś "Rodło",ale te tereny to dzisiaj Polska.Wszyscy tam mieszkajacy Polacy,to emigracja zarobkowa!.
  • ~ziutek
    (2019-01-09 12:55)
    "polskie dzieci do polskich rodzin zastępczych" Czyli W..ON do ojcz,,yzny!!!
  • ~eco
    (2019-01-09 13:13)
    Te polskie rodziny zastepcze to mieszkaja chyba w jakis obozach
  • ~Co to jest "germanić"?
    (2019-01-09 17:08)
    Czy tu chodzi o germanizowanie? W takim razie powinno być "germanizować", panie... Germanić.
  • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
    (2019-01-09 19:07)
    Sprawa jest prosta - dziecko posiada obywatelstwo polskie, jako takie nie popełniło żadnego przestępstwa a mimo to niemieckie państwo stosuje wobec niego środki represyjne o charakterze naruszającym podstawowe prawa człowieka. I najgorsze ze Polska nie stara się pomoc swoim obywatelom zwłaszcza tym słabym, niepełnoletnim którzy zasługują na szczególną ochronę państwa.
  • ~Pani Wiesia
    (2019-01-09 20:59)
    Z tym zabieraniem to jakaś lipa.Jesli zaniedbują własne dzieci to dobrze ze rząd niemiecki się o nie troszczy !Dobrym rodzicom jeszcze nie zabrali!Jak zle jest w Niemczech to mogą jechać do polski a PiS dam im 500 plus.
  • ~Panie Germanić
    (2019-01-10 02:44)
    Tu chodzi o germanizowanie. Co za ignorancja, rzuć pan tą robotę, weź się pan za łopatę lub widły.
  • ~nauczyciel
    (2019-01-10 08:08)
    To samo zostanie osiagniete za pomoca obowiazkowego roku przygotowawczego w niemieckich szkolach.
  • ~daro
    (2019-05-19 10:34)
    szukam pomocy dla znajomej ktorej jugendamnt zabral 4 letnie dziecko we Franfurcie ////
  • ~Ojciec
    (2019-07-10 12:54)
    Zastanawiam się czy ci wszyscy ojcowie którym odebrano dzieci sa wykastrowani i nie wiedzą jak załatwić sprawę z urzędnikami? Do cholerki - zabrano wam skarby, dzieci! A wy negocjujecie? Z terrorystami sie nie negocjuje! Bierność to działanie na szkode kolejnych Polaków którym odbiora bez powodu dzieci. Wy nieroby!
  • ~Grażyna
    (2019-07-14 06:46)
    Gdyby Polski rząd zapewnił odpowiednią pracę i godne zarobki to nikt by nie szukał pracy za granicą i polskie dzieci by tam nie wyjeżdżały. Emigracja to problem rządu !