Portugalska gazeta: Polska to dziś europejska potęga i przykład sukcesu

Portugalski dziennik “Diario de Noticias” w środowym artykule ocenia, że Polska istnieje, gdyż wyszła w przeszłości z “próby ognia” ze strony agresorów. Określa ją mianem współczesnej “europejskiej potęgi” i przykładu sukcesu.

wróć do artykułu
  • ~Jack
    (2019-01-09 22:20)
    a Dziennik kiedy napisze cos obiektywnego i pozytywnego o Polsce?Przytaczacie artykul z Portugalii a Wy? Nie potraficie czy Wam nie pozwalają?
  • ~Egas lobotomia
    (2019-01-10 18:16)
    Pierwsze widzę, słyszę, czuję, no nie wiem
  • ~sekowany przez cenzora
    (2019-01-09 19:19)
    miło mądrych portugalskich dziennikarzy poczytać
  • ~ ~
    (2019-01-09 19:14)
    Ten Portugalski dziennik jest "wiarygodny" jak TVP i media rydzyka!
  • ~hańba i zdrada
    (2019-01-10 19:12)
    hahaha dotacyjna potęga błyskająca światełkami rozdana pod gangsterskie pralnie która jako kraj nie ma już prawie nic oprócz spłacania afer kluczyków. A która padnie w kilka dni jak bandziory pozamykają swoje interesy.
  • ~motek
    (2019-01-10 03:02)
    Portugalczycy narobili razem z kościołem katolickim wiele złego na świecie i się z tego jeszcze historycznie nie rozliczyli. Nie są dla mnie autorytetem.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-01-09 19:21)
    Tylko żeby te POlszewiki POsowieckie nie brużdzili i ujawnili to co knuli na Molo w Sopocie Tusskusow z Putynow bo domagają sie co mówili Kaczanski Sawinom Włoch ciemnota nie zna granic
  • ~Ryfa
    (2019-01-09 20:25)
    To prawda. Tylko czy PIS ma z tym cokolwiek wspólnego? Jeśli już to Wałęsa.
  • ~gostom
    (2019-01-09 20:06)
    Jezeli Polska jest potęga i przykładem sukcesu - to kim dopiero sa Niemcy. Przecież połowa Polski wisi na kroplówce Niemieckiego Podatkowicza.
  • ~ajax
    (2019-01-09 19:36)
    Taa jasne, potęga w której ponad 50% pracowników otrzymuje pensje poniżej 3500 zł brutto, czyli niewiele ponad 800 euro miesięcznie.O żenująco niskich emeryturach lepiej nie wspominać.Taka to z Polski potęga.
  • ~head
    (2019-01-09 21:08)
    Artykuł sponsorowany przez PiS.
  • ~antyMOnia
    (2019-01-09 19:27)
    To całe “Diario de Noticias” to odpowiednik pudelek .pl
  • ~motek
    (2019-01-10 02:34)
    Kochani rodacy, przy tym moherowym "rządzie" nawet portugalscy prawicowcy z nas się nabijają! Mocarstwo?!
  • ~Padre
    (2019-01-09 21:58)
    Piszą tak żeby Jarek BIEDRONKI im nie zamknął.
  • ~niePOwetowana strata
    (2019-01-09 21:22)
    O co tu chodzi, niemiecka gadzinówka dobrze o Polsce ?
  • ~polak maly
    (2019-01-09 19:20)
    no onan i jego towariszcz ~~do roboty ,za co wam placa ,lenie
  • ~Pani Wiesia
    (2019-01-09 20:17)
    Nie jest zle .Domki goście rezerwują .bedzie kasa.Przyjezdzajcie do Jastarni!
  • ~guy
    (2019-01-09 21:21)
    Już się boję - niemieckie pieski chwalą Polskę ! Znów będą gryść !
  • ~===
    (2019-01-09 20:27)
    ZNACZACE inwestycje Portugalskie nad Wisla!!!.PROSTE jak robota Suskiego,do czego artykul ma SLUZYC!!! Troche historii,pochwaly, to co pisuary KOCHAJA!!!
  • ~gostom
    (2019-01-10 06:38)
    Marshall Plan otrzymało wtedy 14 pańnstw w Europie. 15-tym państwem miała też być Polska, ale jak wiemy do tego nie doszło ( ZSRR). Budget przewidywał 10,1 miliarda Dolarów. Na dzisiejsze czasy odpowiada to 100 milardów Euro. Faktem jest, że najwyższą sumę otrzymali: Francja, Anglia, Włochy. Najniższą sumę otrzymali Niemcy. Pomoc planu Marshalla dla Niemiec przewidywała: Lekarstwa, towary spożywcze, łóżka polowe (bo nie było gdzie spać), czekolada, papierosy i nawet kondomy. W tym samym czasie panował zarówno na terenie DDR przez ZSRR i na terenie Niemiec Zachodnich przez USA, Anglię i Francję rozbiór przemysłu Niemieckiego na wielką skalę. Kto dzisiaj posiada najlepszy i największy przemysł w Europie, wiecie Polacy sami - przyjeżdżając do Niemiec na roboty lub korzystać z wygodnych systemów socjalnych Niemiec.

Może zainteresować Cię też: