Ile zarabia się w bankach centralnych na Zachodzie? To nie tajemnica

| Aktualizacja:

W Polsce toczy się batalia o ujawnienie zarobków w NBP, a doniesienia o wysokich pensjach szokują. A ile zarabia się w bankach centralnych Anglii, Francji czy USA? Te dane zebrało RMF.FM.

wróć do artykułu
  • ~Def
    (2019-01-10 08:48)
    Widac że po strzela z wszystkich rur. To jasne że u nich każdy na każdą pozycję będzie pracował za darmo...hehehe Koniec tych bzdur... idzcie pracować...
  • ~head
    (2019-01-10 09:13)
    Niech ci państwo z banków zachodnich przyjdą pracować do Glapinskiego bo biedują. Szef FED zarabia mniej niż pani od Glapinskiego. Jakie tam szef FEDu ma za kwalifikacje ! Rajstop nie umie prezentować. Polska to republika bananowa - kraj bieduje ale kacyki zarabiają krocie.
  • ~coco
    (2019-01-10 09:15)
    PiS popiera wysokie zarobki rusycystów.
  • ~Piotr
    (2019-01-10 09:32)
    W Polsce zarabia się 4 razy mniej niż na Zachodzie, więc i pensje pracowników banków powinny być 4-krotnie niższe!!! Nie może być tak, że zwykli obywatele zarabiają 4-krotnie mniej, ale już Ci u władzy i bankowcy zarabiają tyle samo, a nawet więcej!!!
  • ~prezes WOLAKÓW
    (2019-01-10 09:47)
    My mieliśmy naszego papieża więc musimy być bardziej papiescy . I już !
  • ~De
    (2019-01-10 09:49)
    Z tego co pisze RM 24 to Belka zarabiał więcej niż Glapiński tego już nie napisaliście po drugie piszą też że Gronkiewicz-waltz w NBP 1999 roku zarabiała 45 000 złotych tylko za co kredyty hipoteczne były oprocentowane na 20% teraz 4 % myślę że komuś zależy by oprocentowania wzrosły . Radio podaje też że dyrektorzy banku zarabiali więcej niż teraz
  • ~PAWEŁ P
    (2019-01-10 11:19)
    TROCHE SPRAWIEDLIWOŚĆI W TYM KRAJU TEZ BY SIĘ PRZYDAŁO NIE MOZE BYĆ TAK ABY ROBOTNIK ZARABIAŁ 2500 LUB MNIEJ A DYREKTOR BANKU , PREZES I TAK DALEJ ZARABIAŁ 35 TYSIĘCY LUB 60 TYSIĘCY -PRZEĆIEZ TO KPINA . BANK PKO TO BANK PAŃSTWOWY -JAK KTOŚ CHCE ZARABIAĆ 35 TYSIĘCY TO NIECH SOBIE OTWORZY BANK PRYWATNY TAK JAK TO ZROBIŁ PAN CZARNECKI I WTEDY PROSZE BARDZO-NIECH SOBIE ZARABIA ALE NAJPIERW NIECH NA TO ZAROBI. KOMINY PŁACOWE TO WIELKIE JEDNO OSZUSTWO.POZDRAWIAM CZYTAJĄCYCH,
  • ~Po co nam to bylo ?.
    (2019-01-10 12:17)
    Banki wykoncza swiat,takiego zdzierstwa,dranstwa jak mamy dzisiaj nigdy przedtem nie bylo.Ludzie w swiecie cywilizowanym zyja coraz gorzej ,tylko wiecej jest cwaniakow i banksterow.Jak mozna porownywac skale odpowiedzialnosci prezydenta Rosji,USA i Chin,ktorzy maja wielokrotnie nizsze pensje od banksterow ?.Po co naukowcy maja studiowac ,kiedy polglowek cwaniak zarabia miliony.Naogol ci prezesi bankow,to wielkie zera w stosunku do ludzi nauki.Po 1989 roku w Polsce runela lawina cwaniakow,ktorzy niszcza narod polski.Polska jest biednym krajem,z mafia zerujaca na jej krwi.
  • ~Jedyne rozwiazanie to Cela+
    (2019-01-10 12:38)
    Jesli wziac pod uwage pensje szef amerykanskiego FED, ok 700,000 zlotych rocznie (ok. 60,000 zlotych miesiecznie) przy GDP 40 razy wiekszym niz w Polsce i populacji 10 razy wiekszej niz w Polsce to pensja Glapinskiego, Wojciechowskiej I innych w NBP to akt kryminalny. Polska to Republika Bananowa.
  • ~nx
    (2019-01-10 13:33)
    Wszyscy płaczą, a na wyborach wybierają PO, SLD, PIS...może zasługujecie na pijawki które was rujnują.
  • ~rychu
    (2019-01-10 21:58)
    byl taki Lee Iacocca, CEO Chrysler-a od konca lat 70 i na niego sie tez wydarli, ze zarabial USD 8 mln rocznie, ale, no wlasnie, ale on stworzyl potege Chryslera, mini-van to jego "dziecko" !!!!!!!!!! a za co zgarniaja kase te blondynki od Glapinskiego ??!!!! i dlaczego porownywane sa ich zarobki do szefa FED ??!!! one nie reprezentuja zadnego poziomu zawodowego w NBP !!!!!!!! i to jest podwojne oplucie Polakow !!!!!!!! "blondynka" i zarabia tyle co szef FED !!!
  • ~gs
    (2019-01-11 04:35)
    W Polsce kacyki rzadowe maja przywileje, o ktorych w wielu panstwach zachodnich nikt nie slyszal , woza ich np. w jakichs kolumnach uprzywilejowanych , moga lamac bezkarnie przepisy drogowe , o arogancji i pysze juz nie wspomne
  • ~xc
    (2019-01-11 13:21)
    Pazerność tych ludzi jest porażająca.Zresztą cała ta Wa-wa to do zaorania i stolica do Piotrkowa.Chamstwo na drogach i w urzędach.Lewactwo i złodziej na złodzieju
  • ~oj då
    (2019-01-11 15:03)
    no prosze zarabiaja niesamowite sumy a inni ciezko pracujacy dostaja odpady a co robornik w kopalni to pwoinien miec wiecej niz ci bankowcy dranie siedza w garniturkach a inni zasuwaj tak samo budowlancy czy produkcje....To w demokracji powinna byc rownosc plac nie az taka zroznicowana a nie tak wysokie pensje- maja elity dranstwo niektorzy maja podrobione dyplomyze ludzie to akceptuja to oni robia co chca tak samo w uni pelno nierobow tam siedzi i maja pensje miljonowe. Do roboty ich wyslac konkternej nie zobacz co to pracy elity bogacze oszusci.