"Tagesspiegel": Rząd i Kościół wycofały poparcie dla WOŚP, a opozycja uczyniła z niego deklarację wymierzoną w PiS

Największe niemieckie dzienniki informują w poniedziałek o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, odnotowując m.in. wyrazy poparcia dla polityka oraz przypominając, że uważany jest on za przedstawiciela postępowej polityki w rządzonej przez PiS Polsce.

wróć do artykułu
  • ~Ed
    (2019-01-14 13:10)
    To nie opozycja uczyniła z poparcia dla WOŚP wotum nieufności dla rządu PiS, tylko Polacy. Wielkością datków Polacy pokazywali jak bardzo są przeciwko polityce PiS-u. Opozycja nic do tego nie miała.
  • ~akat
    (2019-01-14 13:12)
    Wycofuję poparcie dla kościoła.
  • ~zx
    (2019-01-14 13:36)
    Wczoraj, o2030 po 15 min wiadomości na TVP1 była paro sekundowa wzmianka o akcji Owsiaka. Potem z 1,5 min info o caritasie, który ratuje życie w Jemenie. Za naszą kasę. To przedstawia jaki jest stosunek Władzy w Polsce do tej akcji.
  • ~bezstronny
    (2019-01-14 13:41)
    czy to kościół czy też rząd są organizatorami imprez związanych z wośp ? nie, organizatorem są firmy owsiaka i one odpowiadają za zabezpieczenie tych imprez bo owsiak stwierdził że policyjna asysta jest zbędna bo sami dadzą radę zabezpieczyć te imprezy
  • ~wroc
    (2019-01-14 13:46)
    WOŚP OTWIERA SERCA POLAKÓW. Odbiera biskupom dopływ kasy, dla ich inicjatyw.Kościół głosi potrzebę solidarności i miłosierdzia, lecz zwalczając narodowy ruch na rzecz WOŚP, DOWODZI FAŁSZU TAK EPISKOPATU JAK I RZĄDU PISU
  • ~cała prawda cała doba
    (2019-01-14 13:49)
    Agenci niemieccy szczują w Polsce !!! Mamy tego efekty !!!
  • ~róbta co chceta
    (2019-01-14 13:51)
    Owsiak nie chciał pomocy Policji, miał sam sobie dać radę !! A teraz drze mordę, że Policja nie zapobiegła !!!
  • ~bury kot
    (2019-01-14 13:56)
    BND w akcji
  • ~===
    (2019-01-14 13:58)
    I jak im wierzyc w ICH GLEBOKI ZAL!!!? KLAMIA we WSZYSTKIM!!! Dlaczego na miesiecznicach bylo WIECEJ KULSONOW niz pisuarow???!!!
  • ~To “W” jest ciekawe
    (2019-01-14 14:24)
    Nazywaja jego Stefan W. ...a czy pozniej sie nie okazji ze to ... S. Walesa....
  • ~Sebastian
    (2019-01-14 14:40)
    Paweł Adamowicz już przyniósł wstyd dla WOŚP pokazując się na scenie .Główna osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo Gdańska padła ofiarą z powodu własnych zaniedbań .20 lat na fotelu prezydenckim to stanowczo za dużo .Każdy mądry powiedziałby dosyć ! demokracja ! 8 lat to wystarczy każdemu aby miał te swoje " 5 minut " ale Paweł Adamowicz ! Paweł Adamowicz JUŻ DAWNO POWINIEN BEZPIECZNIE SIEDZIEĆ W WIĘZIENIU ! Został wyrzucony z PO a nawet PIS i kościół nie lubił go. Dorobił się na mieszkańcach Gdańska skupując tanie mieszkania po licytacjach komorniczych z przeznaczeniem na wynajem oraz na sprzedaży mienia publicznego niemieckim inwestorom a w zamian zasiadał w radach nadzorczych . Zmieniał nazwy ulic, alei ,placów , obiektów na niemieckie . Teraz modlitwy po kościołach za zdrowie Adamowicza aby nie był taki głupi egoista a dramatyczne przeżycia spowodowały ustąpienie z prezydenckiej funkcji pewnie bo nie inne przecież. Aparatura medyczna może utrzymać funkcje źyciowe ale powinni starać się wybudzić Adamowicza aby PRZEPROSIŁ ZA WSZSTKO ! chociaż przed zgonem.
  • ~?
    (2019-01-14 14:41)
    A czy to czasem nie wnuczek OTUA ?
  • ~??
    (2019-01-14 14:43)
    Zapewne Stefek był mplestowany przez Jankwskiego ?
  • ~Bingo
    (2019-01-14 14:44)
    Tyle hejtu zrobili na WOŚP że w końcu znalazł się nowy narodowy socjalista Eligiusz Niewiadomski.
  • ~matm
    (2019-01-14 14:51)
    ten osobnik gadał ze sceny że po go torturowała to jakiś sekciarz z wośp
  • ~Batko
    (2019-01-14 15:07)
    NIGDY 1 zł,ba nawet 1grosza dla Owsiaka.
  • ~Look
    (2019-01-14 16:34)
    Pis i kosciol maja Adamowicza na sumieniu! Teraz bedzia caly swiat jeszcze bardziej gardzil polskim rzadem, i dobrze, bo se na to ciezko tapracowali, na pogarde!
  • ~alfalfa
    (2019-01-14 17:11)
    Największą ofiarą tego ataku najwyraźniej jest Owsiak. Już zdążył się nad sobą poużalać a teraz wszystkie celebryty będą go błagać, żeby nie rezygnował z prezesowania. Żenada.
  • ~Krystyna
    (2019-01-14 19:15)
    Totalna : "winny Pis".PiS :"winna Totalna".Dalej siejecie nienawiść.Nie zwalajcie na siebie wzajemnie winy za śmierć prezydenta Gdańska.Macie tej winy po równo.
  • ~Nika.
    (2019-01-14 19:42)
    Wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu tej bezsensownej śmierci dla rodziny p.Adamowicza,miałam głęboką nadzieje,że uda się Go uratować i wszystko będzie dobrze...

Może zainteresować Cię też: