Rosyjskie czołgi przy granicy z Polską. Rosja wzmacnia siły w Obwodzie Kaliningradzkim

Stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów, rozlokowanym w mieście Gusiew, ok. 30 km od granicy z Polską - podała "Niezawisimaja Gazieta".

wróć do artykułu
  • ~kacaff, strateg (wybitny)
    (2019-01-28 11:11)
    Nasza armia słabiutka - tylko 48 względnie nowych, ale przestarzałych samolotów F16, czołgi z lat siedemdziesiątych, kupiliśmy 4 helikoptery - mamy szanse powalczyć z Niemcami, ale nie z Rosją. Ochronić nas może tylko tarcza modlitewna. Jak Pan zechce to przekieruje rosyjskie rakiety z powrotem na wschód.
  • ~Historia prawdziwa
    (2019-01-28 11:29)
    Drugiego Kurska nie bedzie,predzej popioly po tych kowbojach.Uwielbienie dla narodow ,ktore nas sprzedaly rezimowi J.Stalina i jego bandzie,to szczyt glupoty.Sowiecki system wymordowal okolo 20 - 30 milonow ludzi,w tym najwiecej Rosjan i Ukraincow,gineli tez wojskowi okolo 30 tys trafilo ich tuz przed druga wojne swiatowa do wiezien i gulagow.Tylko agresja Hitlera uratowala im zycie,uwieziony byl z gen.K.Rokossowski ,torturowali go, ale do zarzutow zdrady sie nie przyznal.Ten Polak dowodzil z rosyjskim gen.N.Watutinem najwieksza bitwa pancerna na swiecie pod Kurskiem,to byla walka byc albo nie byc.Zginelo w tej bitwie 250 tys zolnierzy rosyjskich w tym 650 tys odnioslo rany.Niemcy po tej bitwie przestali istniec.Niemieckie straty olbrzymie,stracili najlepsze czolgi,1800 samolotow.USA gralo swoja muzyke,robili kase,sprzedawali sowietom wszystko,nawet czolgi ,ktore do niczego sie nie nadawaly.Moj ojciec wszystko to mial szczescie ogladac,wczesniej siedzial w gulagu.Za pomoc Sowieci dlugo placili.W Polsce jednak pobudowali elektrownie,stocznie,huty,zaklady chemiczne,co dostaliscie od USA zadarmo ?.
  • ~Misio.,,,,,..,,,.,,,.,,.,,.,
    (2019-01-28 11:01)
    Trzeba będzie dozbroić terytorialsów Macierewicza w ręcznie wyrzutnie przeciwpancerne, to powinno wyrównać siły.
  • ~Historia
    (2019-01-28 11:37)
    Niemcy ,ani Rosja do wojny sie nie pala,wystarczy, to co im zgotowaly dwa lotry.Niemcy stracili 10 milionow ludzi,po wojnie z chrob i ran zmarlo ich prawie 5 milionow.Co potrafili zrobic ci dwaj ludzie.Adolf mial inny styl rzadzenia od Stalina,ale cele te same zawladnac swiatem,globalizacja.
  • ~IllIIllII
    (2019-01-28 10:48)
    Gdyby oni połowę wydatków z armii przekierowali na edukację, to mogli by stać się bogatym i mądrym krajem. A tak cały czas stoją w miejscu.
  • ~Jestesmy gotowi
    (2019-01-28 11:33)
    Po przeczytaniu tej wiadomosci....kupilismy z Biedronce 50 kg cukru, 100 kg maki, skrzynke wodki...i z rodzina spimy w piwnicy...Mamy tez 2 flagi: ruska i biala....Jak nam sie zarcie skonczy to kapitulacja poprzez wywieszenie bialej flagi...jak sie wodka skonczy to wywieszamy ruska flage...
  • ~USA do domu
    (2019-01-28 10:42)
    To nie ma znaczenia,w razie konfliktu w ruch pojda dziala dalekiego zasiegu 300 -700 km.Na to nie ma bata,przenosza mini glowice atomowe.Rosjanie posiadaja rakiety i to szybkie,dlugo nie bedziecie sie meczyc !.Podskakujcie wyzej, to zobaczycie to w ulamku sekundy.Czas na racjonalne myslenie,jaki macie interes ginac za kogo !.
  • ~jankesi do jankesowa
    (2019-01-28 10:47)
    Kiedy wreszcie Nato-wskie C Y M B A L Y przestaniecie prowokowac ta Rosje ?
  • ~z O R R O
    (2019-01-28 10:41)
    Tuskie POwinny być zadowolnionne !
  • ~handlarz1
    (2019-01-28 10:41)
    Ruskie tupolewy z bronią nuklearna w Wenezueli , czołgi nad nasza granicą . USA szykują się na Iran Nie ma co, jest super . Wielcy zwykle handlują - coś z a coś np. Ukraina za Krym . Ciekawe co będzie za Wenezuelę czy Iran. Bo Syrię na razie USA oddało za nic ( w 1962 Ruscy oddali rakiety na Kubie, a po pół roku , rakiety USA zniknęły z Turcji , - taki klasyczny przykład handelku )
  • ~Pepik
    (2019-01-28 12:46)
    Nu szto ? Strachy na Lachy! Lachy juz w portki robia? Lachy, nic wam ruskie nie zrobia, oni tak tylko troche postraszyc. Ruskie lubia straszyc! Bez paniki!
  • ~pokój nam wszystkim
    (2019-01-28 11:55)
    Wojna między NATO a Rosją albo Chinami zakończyłaby historię ludzkości na tej planecie. Nawet karaluchy miałyby problem z przetrwaniem. W takiej sytuacji od przywództw mocarstw i ich sojuszników należałoby oczekiwać dążenia do zmniejszania napięć międzynarodowych, międzypaństwowych. Ale tego należałoby oczekiwać również od innych osóbmających władzę czy wypowiadających się publicznie. Nawet od internetowych trolli, bo nawet one nie przetrwają wojny masowego rażenia i jej skutków dla planety. Lepiej jest się nad tym zastanowić przed dorzucaniem węgla do kotła nastrojów wojennych, bo każdy kocioł ma jakąś granicę wytrzymałości, a ten o którym mowa, może zniszczyć Ziemię, także te państwa, które będą tylko przyglądać się.
  • ~Polak
    (2019-01-28 11:21)
    Niech nie fikają bo im się wyśle Carycę, Klempę albo geniusza z Ząbek !
  • ~polaki
    (2019-01-28 11:20)
    polska jest bezpiecznym krajem--rosja tylko==== pokaz robi--to usa są agresorami---wiemy to!!!!!!!!!!
  • ~ccvv
    (2019-01-28 12:45)
    Czego sie boicie ? Przecież podobno jesteśmy mocarstwem z prawie tysiącem super czołgów. Co tam jakaś Rosja.
  • ~Dziadek
    (2019-01-28 12:10)
    Antoni do broni
  • ~i co z tego
    (2019-01-28 12:50)
    a ja postawiłem przy granicy swojej działki samochód i rower.
  • ~Batko
    (2019-01-28 12:14)
    Co za ALE.A w Polsce Bazy NATO Są ??????????? SĄ.A Fort T-- ,ma powstać ??????????? Własnym Kraju ,każdy sobie rzepkę Skrobie.
  • ~Boby
    (2019-01-28 12:43)
    Moskwa smrodzi dezinformacją. Rosja politycznie i gospodarczo słabnie ale w kłamaniu są najlepsi. Strachy na Lachy.
  • ~....ropuch....
    (2019-01-28 12:18)
    ...NG jest tak wiarygodna jak nasze "elity" będące u władzy Rosjani są u siebie i maja prawo wzmacniać swoje jednostki wojskowe....

Może zainteresować Cię też: