Minister rolnictwa Francji o mięsie z Polski: To straszne oszustwo gospodarcze

"Francuskie służby sanitarne znalazły 795 kg mięsa chorych krów z Polski w dziewięciu firmach sektora rolno-spożywczego we Francji" - poinformował w piątek minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej tego kraju Didier Guillaume. W poniedziałek do Polski przylecą inspektorzy Komisji Europejskiej, aby zbadać sprawę nielegalnego uboju krów.

wróć do artykułu
  • ~Polak Potrafi.
    (2019-02-02 16:44)
    Ano kiedyś było hasło że Polak Potrafi.
  • ~Prawda
    (2019-02-02 09:39)
    Dobrze ktoś przypomniał że w PRL za taką stratę finansową i wizerunkową dla sprawcy była kara śmierci. Jak się nie będą bać to się będą śmiać
  • ~Byk
    (2019-02-02 06:42)
    Może ta produkcja mięsa była na zamówienie ? Co to za ilość? Kiedy im te krowy tak popadały zbiorowo? Nikt o tym nie mówił. Gdyby chodziło o mięso z dzików to jakaś logika by była.
  • ~Ella
    (2019-02-02 06:36)
    Ulica i zagranica i jeszcze TVN na tropie.
  • ~Bez eu ou
    (2019-02-01 19:34)
    To wszysko klamstwo! Bo europa i caly swiat chce zniszczyc najlepsza na swiecie szynke i kielbasy. Bo caly swiat produkuje zylaste tluste i pompowane woda szynki a nie nasze polskie masarnie. Serano i parmaszynka to twuochyda.
  • ~sovtyc
    (2019-02-01 17:55)
    Od samego jej początku było jasne, że Tfuen to nie jest polska telewizja. Niby troska o zwierzęta, niby troska o klienta, a w rzeczywistości twarda walka o rynki wołowiny i miliardowe zyski, bo każdy wie, że ten niecny proceder fałszowania żywności jest globalny. W kogo drużynie gra więc to antypolskie medium? Sam fakt ukazanej rzeźnickiej przemysłowej zakały jest jaki ma być, czyli pożądany, jak każdy efekt dziennikarskiego śledztwa, które odkrywa nieprawość i ohydę. To nie podlega dyskusji. Miejsce dla przestępców jest w więzieniu, a nie w rzeźni, czy w weterynarii. Takie zakłady, tacy przedsiębiorcy i tacy lekarze powinni być karani totalnie, włącznie z zakazem zawodowym w tej branży. To jednak inna sprawa, a nagłaśnianie tej kwestii to utrata rynków dla całej branży, nawet dla przedsiębiorców i marek z czołówki jakości, to już wojna na miliardy, więc temat inny. Nadawanie tej sprawie publicznego globalnego rozgłosu jest więc dowodem, że reportaż powstał w innym celu niż stacja przekonuje. To jest straszne także, bo mamy w przedsiębiorczości żywności przerażające luki w kontroli, ale mamy także kreta w mediach, i to także jest bardzo niebezpieczne, bo to również jest przestępczość, mimo że z innego paragrafu, to przestępczość przeciwko interesowi Polski.
  • ~a to żabojady
    (2019-02-01 15:51)
    powiedzieli "oszustwo", a przecież za to słowo idzie się pod sąd!!!
  • ~Futerkowy mściciel
    (2019-02-01 15:20)
    Komentarze sugerują, że zdurniały pisowski elektorat broni oszustów trujących Polaków - kompletny odjazd... Może to mięcho Wam zaszkodziło? Zryjcie dalej truciznę i dziękujcie trucicielom - to prawdziwi patrioci dbający o interes Polski i polskich producentów żywności... Brawo PiS! Kolejna afera na karku!
  • ~Tanja
    (2019-02-01 15:01)
    Z tym miesem to straszne s w i n s t w o, a nie ! Wolowina!
  • ~Normalnyobywatel!
    (2019-02-01 14:50)
    Tu nie na sie co szamotac , obrazac, tylko ze wstydu palic, no nie? A sprawcow surowo ukarac, wszystkich, a nie wedlug zasady: " malym" sci nac glowy, a tych " wielkich " puszczac wolno. No ale jak sie znam, to kozla ofiarnego znajda, a cwaniaczki sie wymigaja?
  • ~Ufo
    (2019-02-01 14:25)
    To chyba nie zaskakuje w kraju, w którym serwowano sól drogową bez konsekwencji itp.?
  • ~Obywatel
    (2019-02-01 13:40)
    A Pan minister rolnictwa ma się dobrze, jakoś nie słychać by podał się do dymisji.
  • ~Tadek.R.
    (2019-02-01 13:25)
    Znowu wrogie lewackie siły zachodniej Europy próbujà podkopywać jedność naszej ukochanej katolickiej Ojczyzny oraz naszej umiłowanej konstytucyjnie wybranej jedynie słusznej władzy !
  • ~wk
    (2019-02-01 13:06)
    Brak nadzoru państwa nad ubojniami drogo będzie Polskę kosztowało , do dymisji cały nadzór z ministrem
  • ~Betty
    (2019-02-01 13:06)
    Takiej reklamy nam nie potrzeba a może potrzeba, żeby zobaczyć do czego Polak jest zdolny w pogoni za pieniądzem.
  • ~Wegan
    (2019-02-01 12:39)
    No to będziecie jedli znacznie tańszą polską wołowinę :-)
  • ~zin
    (2019-02-01 12:37)
    odpowiedzialnosc powinien poniesc wlasciciel tej rzezni i wszyscy pracownicy ktorzy tam pracowali i brali udzial w przestepstwie
  • ~zin
    (2019-02-01 12:34)
    prezes chce zaistniec w histori Warszawy aby te wiezowce byly przez lata kojarzone z lechem i Jaroslawem Melamegania pelna geba
  • ~SeventySeven
    (2019-02-01 12:32)
    Cały przemysł mięsny jest obrzydliwy. Czy ci ludzie nie mają wyobraźni ze możecie dobrze urodzić się krową w następnym życiu ??
  • ~Tomek z W-wy
    (2019-02-01 12:20)
    Kaczynskiego obchodza jedynie BLIZNIACZE WIEZE - Lech i Jarek!!!

Może zainteresować Cię też: