Polski konsul nie zostanie odwołany? Portal tvp.info: To zachowanie norweskiej policji budzi zastrzeżenia

| Aktualizacja:

Polskie władze nie zmieniają zdania w sprawie konsula Sławomira Kowalskiego. Dyplomata pozostaje na stanowisku w Norwegii do końca kadencji - dowiedział się nieoficjalnie portal "tvp.info".

wróć do artykułu
  • ~Witek
    (2019-02-04 17:12)
    No i powoli nas wy da laja to stad, zo stamtad, Polaco persona non grata .
  • ~Ps
    (2019-02-04 17:51)
    Ciekawe które państwa Unii (państwa, a więc nie tylko Węgry) wspierają Polskę w tej sprawie?
  • ~head
    (2019-02-04 18:25)
    Parę dni temu podano, że wg rankingów światowych dzieci norweskie należa do jednych z najszczęśliszych na świecie. PiSowi się to zapewne w pale nie mieści, bo przecież rodzice ich nie biją, a nie bite dziecko wg PiS jest niewychowane, ani nie mogą się uchlać bo władza nie patrzy na to przez palce. Polski konsul chciał tam zaprowadzać polskie porządki ale go wywalili.
  • ~head
    (2019-02-04 18:29)
    Pan Czaputowicz się kompletnie nie pcohwalił swoim nowym sukcesem dyplomatycznym.. Po jego propozycji rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Polsce, Rosja obiecała że kraj z taką bronią w pobliżu granic rosyjskich zostanie zmieciony z powierzchni ziemi w calosci. .
  • ~Ed
    (2019-02-04 18:46)
    Sławomir Kowalski sądził że jako dyplomata wolno mu więcej. Niestety dyplomata musi również przestrzegać miejscowego prawa. Skoro jest wydalony to oznacza że złamał prawo a immunitet go ochronił przed odpowiedzialnością karną. Nawet stojąc w obronie polskich dzieci nie wolno łamać prawa.
  • ~bye
    (2019-02-04 18:57)
    Stosuje się w takich przypadkach najczęściej zasadę wzajemności...
  • ~ziutek
    (2019-02-04 20:18)
    Jesli jakis tam dyplomata broni rodzicow bijacych dzieci, to nie jest dla mnie dyplomata, a zwykla szu..ja. Bardzo mnie dziwia "klapsy" katolikow...bardzo !!!
  • ~ziutek
    (2019-02-07 19:03)
    Polacy nie tylko nauczyli Francuzow jesc widelcem, ale rowniez nauczyli Norwegow bic wlasne dzieci!!! DZIEKUJEMY PISOWI !!!
  • ~punkt
    (2019-02-07 20:25)
    Prawo norweskie jest dla wszystkich takie samo. Prawo polskie jest w polsce. Kropka.
  • ~czy to dyplomacja?
    (2019-02-07 21:16)
    A co oni nam tam beda... Po PIS-owsku ani kroku do tylu ale czy to dyplomatycznie? Obca dyplomacja jest zobowiazana do szanowania prawa danego kraju nawet jesli jej sie to nie podoba. Kiedy upadniemy bedziemy mogli znowi po PIS-owsku podnosic sie z kolan i narzekac ze to zmowa przeciwko Polsce.
  • ~stop
    (2019-02-07 23:29)
    Wyjechały patole i mają problemy. Nie podoba się to z powrotem na ojczyzny łono.
  • ~uciekacje z Norwegii
    (2019-02-08 05:56)
    Konsul Sławomir Kowalski to prawdziwy polski bohater. Ale Polacy powinni zmądrzeć i nie wyjeżdżać z rodzinami do faszystowskiej Norwegii.
  • ~znowu Polacy
    (2019-02-08 09:30)
    Moim zdaniem nie tylko konsula ale rowniez wszystkich innych polaczkow nalezaloby z Norwegi wyrzucic i to kopniakiem. Polak to problem gdziekolwiek sie znajdzie !!
  • ~Stan
    (2019-02-08 09:50)
    Na zasadzie retorsji wydalić z Polski konsula norweskiego,,,,. za nic.
  • ~taktotak
    (2019-02-08 10:45)
    Zasada wedle Nowogrodzkiej jest jedna: winny świat, my niewinni!
  • ~nie zawsze Polacy zagranica sa bez winy
    (2019-02-08 16:27)
    "Polski dyplomata jest znany z pomocy oferowanej rodzinom". A kto chroni polskie dzieci przed przemoca w patologicznych rodzinac?
  • ~zaqu
    (2019-02-11 20:30)
    Kiedyś Norwegia odebrała parze Rosjan dziecko. Tydzień później milicja w Moskwie znalazła u Norwega (wybranego rzecz jasna) jointa z marihuaną. Podobno obok byli zupełnie "zjarani" Szwedzi, ale milicja nie zwróciła na nich uwagi. Gaptusie. Norwega żal, bo za "posiadanie" grozi więzienie. Miesiąc później dziecko wróciło do rodziców a dowody przeciw Norwegowi (wybranemu) milicja zupełnie przypadkowo zgubiła i sąd (niezależny i niezawisły jak to w Rosji) Norwega wypuścił. I od tego czasu nikt Rosjanom dzieci w Norwegii nie odbiera.