Polacy pracujący za granicą przysyłają mniej pieniędzy. Nie planują powrotów do kraju

| Aktualizacja:

Polacy pracujący za granicą przekazali w ubiegłym roku do naszego kraju 15,5 mld zł. To najmniejsza kwota od 2005 r.

wróć do artykułu
  • ~TOP BOY
    (2019-04-04 12:52)
    Za duzo biurokraci, koruptowane instytucje, balagan , nie ma jeden polski universytet na swiatowym standard, nawet arabskie kraje przegonily polske w education. Nie ma Doktory, szpitale sa SCHEISSE, jedzenie w szpitalu to sardynki z puszki z mlekiem, Nauczyciele uciekaja, mlode pokolenie uciekaja, wariaci na drogach, PiS i KK pala ksiazki i hinduskie slonie, Odpady z calego swiata, prostactwo sami pali smieci, kara pijany kierowcy za zabice pieszego dostaje 2 lata wiezenia, a mlody student 3 lata za palenie marijuana co prezez nie wiedzial jest z konopi, q u r wa , nawet czarni tu nie chce mieszkac !!!
  • ~Emigrant
    (2019-04-04 08:48)
    A do czego tu wracac? Pis , ciemnota, sredniowiecze, zaczynaja ksiazki palic, to juz wole zostac w cywilizacji!
  • ~ajax
    (2019-04-04 09:36)
    Nie planują powrotów to raz i w dalszym ciągu dziesiątki tysięcy rocznie Polaków nadal emigruje za granicę, a PiSi rząd woli sprowadzać w ich miejsce głównie Ukraińców. Szaleńcza polityka, zastępowania Polaków Ukraińcami, która za kilka lat zemści się na Polsce.
  • ~Edek
    (2019-04-04 09:38)
    Po prostu nie chcą finansować CANALII ...i jego ZDRADZIECKICH MOR...D...ze Zwierzęcego Folwarku...
  • ~W
    (2019-04-04 09:42)
    Nie przysylaja bo mniej zarabiaja a w Polsce ich rodzinom zyje sie coraz lepiej, czesto lepiej niz im samym.
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-04 09:04)
    Ja wysylam regularnie do Kraju utarg z mojego biznesu w Anglii w celu podtrzymania wiezi Narodowej I poprawy standardow zycia zonom, dzieciom I wnukom esbekow, ktorzy potracili wysokie emeryture za przynaleznosc do zbrodniczych organizacji...
  • ~Gość75
    (2019-04-04 15:38)
    Każdy kto jeszcze nie był na emigracji niech sobie spróbuje tego miodu, tylko wyjeżdżać! Jak posiedzicie kilka lub kilkanaście lat za granicą kraju to zobaczymy jak jeden z drugim będzie gadał. Zobaczysz jak przykro wyjeżdża się po urlopie z Polski, jak trudno pożegnać się z bliskimi widząc że kolejne spotkanie za kilka miesięcy, jak dzieci płaczą za ojcem lub matką wtedy serce pęka na pół za każdym razem. Jak będą traktować Cię tubylcy. Nawet gdy znasz język i się integrujesz masz wszystko dom, super samochód to i tak nigdy nie będziesz u siebie. Wiem to z autopsji 13 lat za granicą kraju ale szczęśliwie że od kilku lat z rodziną (nie całą niestety) a więc trochę lżej. Na całe szczęście jeszcze troszkę i wracamy do domu Wszyscy i już obiecałem sobie że gdy ktoś zaproponuje mi pracę za granicą to dostanie kopa w cztery litery. Pozdrawiam wszystkich pracujących za granicą i także tych wszystkich w Polsce co wieczne narzekają ale nie mają odwagi nic z sobą zrobić i polepszyć swojej sytuacji!
  • ~sum
    (2019-04-04 10:44)
    Jak śmią nie przysyłać kasy!!! Wysłać CBA i w kajdanach do kraju sprowadzić!
  • ~byly emigrant
    (2019-04-04 12:25)
    Polska za rzadow Tuska to miala okolo 40 % dochodu z przysylanych pieniedzy. Bylo z czego krasc. Liczmy na to co wypracujemy w kraju.
  • ~jak dlugo jeszcze?!
    (2019-04-04 11:21)
    a ile tacowego przepada
  • ~Auyssss3
    (2019-04-04 22:32)
    w tym roku minimalna w uk to 6500zł, jak ktoś robi jeszcze nadgodziny lub pracuje w weekend to do 10 tys.zł dobije spokojnie i to pracownicy pracujący w zwykłych zawodach na start, więc do czego mają wracać? Do 1900zł na rękę? Jak mają z tego opłacić czynsz, dojazd? Gdzie kasa na nieprzewidziane wypadki? Za 10 lat w ogóle nie będą wysyłać bo ich rodzice poumierają, ich dzieci już będą defacto Anglikami, Niemcami...
  • ~JaSeSam
    (2019-04-05 10:03)
    Kosciol sie dopomina to placza
  • ~Z PIS
    (2019-04-04 11:47)
    PO CO DO TEJ BIEDY I WYZYSKU MAJĄ PRZYJEŻDŻAĆ ?

Może zainteresować Cię też: