Kobiety na funkcjach kierowniczych w Watykanie? Konstytucja Jana Pawła II odchodzi do lamusa

| Aktualizacja:

Potrzeba przyznania kobietom funkcji kierowniczych i większej ich obecności w instytucjach Stolicy Apostolskiej była jednym z tematów trzydniowego spotkania papieża Franciszka z Radą Kardynałów - poinformowano w środę w Watykanie na zakończenie obrad.

wróć do artykułu
  • ~zin
    (2019-04-10 18:11)
    papiez Franciszek to czlowiek oswiecony przeciwinstwem byl J.P czlowiek zacofany konserwatysta
  • ~zagadka
    (2019-04-10 19:35)
    Co za różnica, czy papieże, kardynałowie, biskupi, księża są mężczyznami czy kobietami, skoro i tak zobowiązują się nie rozmnażać? Skoro osoby ślubujące celibat rezygnują z płci (teoretycznie), to po co w ogóle podkreśla się podział na płcie wśród nich? Kolejna paranoja religijna?
  • ~sd2017
    (2019-04-10 16:48)
    Dla takich naczelnych w Polsce katoli jak terlikowski, czy cejrowski, albo ziemkiewicz jest to armagedon - kobiety na stanowiskach w Watykanie ???!!! A co z dziedzictwem JP2 ? Jak tak można, przecież miał to być wielki pontyfikat.
  • ~panika
    (2019-04-10 20:10)
    W Episkopacie homo+fobia ! Totalna panika !
  • ~wierzyć się nie chce
    (2019-04-10 19:17)
    Dziwne, że papież Franciszek jeszcze chodzi na nogach. Żeby się wyróżnić powinien już dawno chodzić na głowie. A może ma niezliczoną ilość tak jak on mądrych kobiet wśród latynosek .
  • ~Jurek z Pokarpacia
    (2019-04-11 04:49)
    Komstytucja swietego Jana Pawla II przechodzi do lamusa!? Wnosze stanowczy sprzeciw! Ludzie! Przeciez JPII to jest wielki swiety i ludzie sie do niego modla… On juz jest w niebie. No bo gdzie indziej mialby byc - kosciol katolicki juz zadecydowali o tym, bez jakiegos tam "konca swiata" i "sadu ostatecznego" i jakiegos tam Pana Boga. I w dodatku JPII wciaz czyni cuda! Takze wy, bezrozumne i grzeszne owieczki macie byc potulne i sluchac w zachwycie glosu przenajswietszego Episkopatu Polski. Jan Pawel II byl, jest i pozostanie swietym, bo taka jest wola calego nieba, o czym KK jest doskonale poinformowany. Cala reszta pojdzie do piekla tylko ksieza, zakonnice i niektorzy dajacy na tace pojda do nieba ( w zaleznosci ile dali).
  • ~Chrześcijanin lat 70
    (2019-04-11 11:39)
    Uważam, że wkładanie komuś, czy to dziecko, czy też osoba dorosła dowolnej płci, narządów rozrodczych (w tym przypadku narzędzi zbrodni) do gardła lub odbytu, a dzieciom też w ich nierozwinięte jeszcze narządy rozrodcze, to najzwyklejsze i bezwstydne, obsceniczne diabelstwo, podobnie obrona tegoż oraz pobłażanie temu ! Społeczeństwa muszą się bronić ogniem i żelazem przed tymi potworami !
  • ~Tarantula
    (2019-05-04 22:13)
    Kobiety to odwieczny i wieczny problem Watykanu i w ogóle katolicyzmu. Nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi. Sam katolicyzm (nie chrześcijaństwo w ogóle) stał slę religia nadmiernie udziwnioną, przesyconą problemami wymyślonymi. Watykan na razie się tym nie przejmuje i mnoży nowe szczegóły, bo rezerwuar wyznawców ma w krajach słabo rozwiniętych pozaeuropejskich. Żaden papież się za to nie weżmie, z obawy przed niepowodzeniem. Jakoś to będzie się toczyć.
  • ~98uiokl,
    (2019-09-17 10:13)
    "Potrzeba przyznania kobietom funkcji kierowniczych i większej ich obecności w instytucjach Stolicy Apostolskiej była jednym z tematów trzydniowego spotkania papieża Franciszka z Radą Kardynałów..." - a niby kto ma miec taka potrzebe? Srodowisko watykanskie bylo meskim, i takim powinno zostac. To ze kiedys wybrano kanclerzowa nie oznacza, ze trzeba wybrac........papiezowa? Ja osobiscie nie mam nic przeciwko temu, zeby kosciol kierowany byl przez madrych mezczyzn. Zanim wiec Franciszek konsultuje w sprawie kardynalow- co oznacza, ze zmiany sa tuz tuz, powinien wczesniej zapytac caly kosciol, czy jest za kobietami na jakichkolwiek stanowiskach oprocz katechetki.