Przekop Mierzei Wiślanej. Rosja zaniepokojona. "Obawiamy się, że u nas znikną ryby"

Plany budowy w Polsce kanału przez Mierzeję Wiślaną stanowią zagrożenie dla ekologii, samej mierzei i wywołują obawy w Kaliningradzie - powiedział gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow w wywiadzie dla agencji TASS, opublikowanym w poniedziałek.

wróć do artykułu
  • ~CCCP
    (2019-06-30 15:41)
    znależli się praworządni.
  • ~Grześ Schetyna
    (2019-04-16 10:53)
    Koalicja Dinozaurów POpiera Kaliningrad ! Nie można ruskim rybek zabierać!!
  • ~Kick
    (2019-04-16 09:20)
    Przekop jak wynika z powyższych danych to Polska racja stanu. Tylko za czasów Kwaśniewskiego żegluga odbywała się z normalny sposób. Jest to obszar który jest traktowany przez Rosję tak jak Morze Azowskie, dopiero aneksja Krymu i eskalacja konfliktu pokazała twardogłowie mocarstwa. Inną sprawą jest czy Rosja w najbliższej dekadzie nie będzie chciała przesunąć sobie granicy do Elbląga. Potrzebne jest zbudowanie strategii obrony tego obiektu. Mam nadzieję, że budowana sztuczna wyspa, będzie jej elementem.
  • ~Staszek
    (2019-04-16 09:08)
    Nie będzie więcej żaden ... moskiewski decydował o tym , co my Polacy możemy w swoim kraju , a czego nie. Tak się przyzwyczaili przez kilkadziesiąt lat traktować nasze terytorium jak swój folwark, że trudno przyjąć do świadomości , że tym folwarkiem już nie jesteśmy.
  • ~Sgd
    (2019-04-16 07:42)
    Jakie "u nas"... a gdzie to ruskie. Co tam kacapy mają do szukania
  • ~kasia
    (2019-04-16 07:38)
    A my sie obawiamy, jak Nordstream wplynie na srodowisko? I co, obchodzi was to Rosjanie?
  • ~Wieloryb
    (2019-04-16 06:52)
    Nie dajcie bandzie PiS owskiej burzyć przyrody!!! Brawo Rosjanie tak trzymać !!!
  • ~Aleksander
    (2019-04-16 06:18)
    Prawda jest brutalna. Ruski rozumieją tylko język siły !!!
  • ~arto
    (2019-04-16 05:18)
    Raczej obawiamy się,że Polacy nie będą przepływać przez nasze wody terytorialne.Jak będziemy na nich naciskać?
  • ~Halo
    (2019-04-16 03:35)
    A my obawiamy się Nord Stream 2.
  • ~Dama Pik
    (2019-04-15 23:08)
    Jak rybom będzie lepiej u nas to kto im zabroni???
  • ~Neno
    (2019-04-15 22:07)
    Polacy powinni jeszcze zrobić groblę i oddzielić wody ruskie , ponieważ Kaliningrad jedyne miasto nad Bałtykiem niema prawdziwej oczyszczalni ścieków znaczna część jest zasmradzana kacapskimi odchodami spuszczane do Bałtyku,oto jak wygląda sprawa mierzei
  • ~Misio,,...,,
    (2019-04-15 21:38)
    Widocznie ryba głupia nie jest i woli Kaczora od Putina.
  • ~Genowefa Pluskwa
    (2019-04-15 21:15)
    Ruska enklawa nie ma nawet oczyszczalni ścieków . Sowiety robią tanki z kiblem w środku ale kibla w domu nie potrzebują
  • ~tys ribok ino polski
    (2019-04-15 20:39)
    Na razie to na pewno u nas znikają pieniądze.
  • ~Firmius
    (2019-04-15 20:27)
    Kacapski tupet nie zna granic. A opowiadanie, że Rosja troszczy się o ekologię, to tak, jakby pisać, że III Rzesza troskała się o los np. Murzynów w koloniach. Chyba, że po to, aby uczynić na złość Anglikom.
  • ~md
    (2019-04-15 20:15)
    Jedyne co ruskim zniknie to możliwość decydowania, kto może przepłynąć Cieśniną Pilawską, a kto nie. A ryby same wybiorą, czy jest im lepiej w Polszy, czy w Rassiji.
  • ~Aronek
    (2019-04-15 20:00)
    A to dobry dowcip. Rosjanie znani są z dbałości o ekologię.
  • ~masza
    (2019-04-15 19:46)
    Przez ten przekop ruskim znikną onuce.
  • ~Przyjaciel Rosji.
    (2019-04-15 18:59)
    Ryby nie są głupie. Nie znikną. Znikną niestety pieniądze. ALE NAM PRZYKRO 1111.

Może zainteresować Cię też: