Prymas dla niemieckich mediów: Wielu hierarchów boi się cokolwiek ujawniać

| Aktualizacja:

Prymas Polski Wojciech Polak uważa, że nie wystarczy przeprosić ofiary molestowania seksualnego w Kościele. Należy wsłuchać się w ich głos i zmienić mentalność - postuluje hierarcha w środę w rozmowie z monachijską gazetą "Sueddeutsche Zeitung".

wróć do artykułu
  • ~Tak sobie mysle
    (2019-04-17 16:01)
    Prymasie Wojciechu Polak, a co Ciebie zmusilo zostac ksiedzem ? Prawdopodobnie wstret do kobiet i gorace uczucia do meskiej plci i byc moze ministrantow !
  • ~Prababcia
    (2019-04-17 16:02)
    No, nie myslalam, ze mamy takiego madrego prymasa!
  • ~hau hau hau
    (2019-04-17 16:15)
    owczarek niemiecki dał głos
  • ~JJ_ZZ
    (2019-04-17 16:23)
    Niestety następny daje się "wpuszczać" mediom skrajnie źle nastawionym do Kościoła, które przebierają się w ornat i ogonem dzwonią na mszę
  • ~ziutek
    (2019-04-17 16:32)
    Nie martwcie sie Polacy . W polskim kosciele zostanie wszystko jak i bylo od wieku , wiekow .Zadowoleni? NA WASZA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC i WASZA ODPOWIEDZIALNOSC za DZIECI I WNUKI!!!
  • ~Bingo
    (2019-04-17 16:39)
    Nasi okupanci boja się, ale kasę ciagnać to się nie boja. To jest ich główny cel instnienia.
  • ~W ciemnogrodzie .......bulionerów
    (2019-04-17 17:36)
    Dyskrecja ze względu na ofiary........bo jeśli jest oprawca to szukają ofiar.........
  • ~W...
    (2019-04-17 18:48)
    W Watykanie nie mozna juz uprawiac seksu z 12-latkami. Papiez Franciszek wprowadzil to prawo w zycie w 2013. Wiek przyzwolenia na czynnosci seksualne wynosi 18 lat. W Polsce chyba 15 lat.
  • ~Piotrus
    (2019-04-17 20:08)
    Jak czesto przewielebny Wojtus Polak WALI SOBIE KONIA .?
  • ~Co tu jest grane ?l
    (2019-04-18 01:07)
    Nie na temat,ale temat !.Czyj to jest w koncu kosciol ?,oglasza sie tzw.Wielki tydzien i co ?, piatek jest dniem normalnej pracy.W krajach protestanckich pomimo wielu odstepstw od nauki biblijnej,ten Piatek jest dniem wyjatkowym w dziejach ludzkosci, ,tam Wielki Piatek jest dniem wolnym od pracy w dziedzinach gdzie jest to tylko mozliwe,a co jest w Polsce ?.Swietuje sie wiele dni ,ktorych biblijnie nie mozna uzasadnic,np.Swiet trzech kroli,ktorych literalnie w biblii nie ma.Zreszta o ile wiecej oddaje sie w Polsce czci postaciom poza biblijnym,a takze tej co opisuje sw.Pawel w Liscie do Galatow rozdzial 4 wiersz 4.Na krzyz poszedl jedyny bezgrzeszny czlowiek ,Syn Bozy Pan Jezus Chrystus,ktory swoja krew przyniosl z nieba od Boga Ojca,Krew ta ma moc !.
  • ~powiem tak
    (2019-04-18 07:44)
    zerwac konkordat,opodatkowac kosciol w formie oplat za użytkowanie budynkow i budowli,odebrac majatki (wszystkie,bez wyjątku),opodatkować dochody (taca,koperty i inne usługi) i niech te "sługi boze" utrzymują się z datkow wiernych....brak kasy na rozpustę wroci rozum bardzo szybko
  • ~ustalmy fakty
    (2019-04-18 08:48)
    Kto wyświęcił na biskupa tego osobbnika? - "nasz umiłowany" santo subito, tfu
  • ~Prawdziwy Katolik
    (2019-04-25 15:53)
    Dlaczego taka patologia tu pisze komentarze. Wreszcie ktoś ma odwagę powiedzieć co się dzieje w Kościele ale Kato-patoholikom się to nie podoba. Mali ludzie o mózgach jak u kury ... jeść, pić, pić, do kościoła, pić ... i czasami seks ale oczywiście tylko w celach prokreacji ;).