Dlaczego tylko Rokickiego uznano za Sprawiedliwego? TŁUMACZENIE Yad Vashem

| Aktualizacja:

Konstanty Rokicki był kluczową postacią wśród polskich dyplomatów w Bernie w Szwajcarii i jako jedyny z nich otrzyma tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata - podał PAP Instytut Yad Vashem. Pozostali dyplomaci z Grupy Berneńskiej otrzymają podziękowania.

wróć do artykułu
 • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
  (2019-05-14 15:52)
  Hahahaha - tak wygląda źydowska moralność... Czas na Polskę by utworzyć podobne odznaczenie dla tych którzy ratowali Polaków przed niechybna śmiercią... Ciekawie będą wyglądały statystyki...
 • ~NOR
  (2019-05-14 15:52)
  kogo to obchodzi ? Za to plucie na Polakow nic nie bylo warto robic .
 • ~toja
  (2019-05-14 16:52)
  Jakie znaczenie ma ta nagroda.? Kimże są Ci co ją przyznają? Liczą się bohaterskie czyny a nie politykierstwo przyznających.
 • ~kwr
  (2019-05-14 18:29)
  Ci wszyscy żyjący sprawiedliwi, powinni oddać im te wszystkie ich odznaczenia, Moralność Kalego. To jak traktują słabszych wiele mówi o tym narodzie. I wiele z ich historii tłumaczy. Dziwić się że na przestrzeni wieków różne kraje przeganiały ich jak zarazę ? My na odległość mamy ich dość. Jak im u nas było tak źle to czemu połowa populacji zamieszkiwała dawną Polskę. Co ciekawe od wojska migali się bo im podobno wiara nie pozwalała.