Największy wzrost poparcia notuje Kukiz'15. A co z PiS i PO? SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

43 proc. badanych, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, oddałoby głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, 28 proc. - na kandydatów Koalicji Europejskiej. Zamiar głosowania deklaruje 67 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.

wróć do artykułu
  • ~broniarz
    (2019-05-24 16:08)
    takiego wyniku bym sobie życzył
  • ~Karolina
    (2019-05-24 16:12)
    PO i Nowoczesna to partie inteligencji i biznesu,mają gdzieś ludzi prostych.........jakby jeszcze ktoś nie wiedział..
  • ~Rt.
    (2019-05-24 16:36)
    Dajmy mocno POpalić przy urnach totalnej oPOzycji.
  • ~Dr.
    (2019-05-24 16:31)
    I taki będzie wynik.
  • ~Grunwald 1410
    (2019-05-24 16:49)
    Żarty żartami, ale te wybory są bardzo ważne, bo mogą zadecydować o kierunku rozwoju Europy. Nie chodzi o to, czy lubię Kaczora, albo Shreka, ale o to, gdzie będziemy za kilkadziesiąt lat. W niedzielę decydujemy, czy za 20 lat Polska będzie wyglądała jak dzisiejsza Francja, a może jak dzisiejsza Norwegia. Jeśli Polskę będą reprezentować ludzie sprzedajni, popychadła i judasze, to Europa zamieni się w IV rzeszę. Jeśli wybierzemy ludzi odpowiedzialnych za kraj, to może uda się odzyskać należne Polsce godne miejsce.
  • ~adamos
    (2019-05-24 16:25)
    najśmieszniejszy sondaż od roku CBOS do przebudowy
  • ~CBBayos
    (2019-05-24 16:43)
    Wynik PiS będzie pomiędzy 25 - 30 procent
  • ~pawka
    (2019-05-24 16:40)
    Komorowski według CBOS miał zostać Prezydentem w 1 turze głosowania.
  • ~Janina spod Konina
    (2019-05-24 16:16)
    CBOS przeprowadził sondaż w dniach 16-23 maja 2019 roku na liczącej 1138 osób reprezentatywnej próbie losowej średnio trzeźwych dorosłych mieszkańców Małopolski - bastionu narodowych socjalistów. Nowa trójca świenta - PiS - kościół rzymski katolicki - wieś.
  • ~ulisse
    (2019-05-24 16:23)
    a po co te wybory? opublikować to co sonduje CBOS i po sprawie.
  • ~qw11
    (2019-05-24 17:55)
    28% głosów na KE to o 28% za dużo.
  • ~dfre
    (2019-05-24 17:51)
    Pamiętajcie, wygrana Koalicji Europejskiej to koniec transferów społecznych (500+, 13 emerytura, itd, itp,) Trzymajcie się za portfele głosując na KE
  • ~glosuje na PIS
    (2019-05-24 18:20)
    PIS jest zdecydowanie najlepsza partia dla Polski. Pewnie popelnia jakies bledy (kto ich nie popelnia ), lecz jest to partia ,ktora najlepiej dba o Polske.
  • ~otwieracz puszek
    (2019-05-24 17:29)
    Porównując te wyniki CBOS (43% na PiS vs 28% na PO-KE) z wynikami IBSP z Newsweeka (36,4% na PiS, a 42,5% na PO-KE), to można tylko stwierdzić, że ktoś tu kompletnie odleciał. A kto odleciał, okaże się w niedzielę...
  • ~bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!
    (2019-05-24 17:08)
    bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!! CBOS - ludzie, trzymajcie mnie mocno!!!! Czy szefostwo tej sondażowni zostanie pociągnięte do odpowiedzialności za te manipulacje???
  • ~Mark Twain
    (2019-05-24 16:40)
    Trunkowe społeczeństwo wie kogo popierać. Albo jest solidarność albo jej nie ma?!
  • ~rzeczywistość
    (2019-05-24 17:33)
    67% frekwencji? Czyli wyższa niż najwyższa w Polsce kiedykolwiek. Czy po takim czymś można brać sondaż na poważnie?
  • ~Batko
    (2019-05-24 18:23)
    A Ja widzę to tak: PiS-42%,Koalicja Europejska-26%,KONFEDERACJA 7%,Kukiz 15-7%,Wiosna-7%,reszta poparcia dla tzw.,,kanap".
  • ~Zaginiony ksiądz ze Srebrnej
    (2019-05-24 17:43)
    I tak jak na CBOS to kłamią umiarkowanie. Przecież mogli napisać, że na PIS zagłosuje 100% a na koalicję 0%. Tak samo byłyby to wiarygodne.
  • ~dajcie spokój
    (2019-05-24 17:21)
    Co mamy zrobić z sondażem CBOS, który mylił się po kilkanaście procent w wyborach samorządowych? Śmiać się? Płakać? Zatańczyć wokoło? Po co zaśmiecać sobie głowę sondażownią, której wyniki tak bardzo odbiegają od wszystkich innych sondaży. Która pokazuje nieistniejące tendencje (wzrost Kukiz - bez żartów!) i całkowicie zawiodła w wyborach samorządowych?

Może zainteresować Cię też: