Raport Bundestagu ws. reparacji. Mularczyk: Niemcy próbują wbić klin między Polskę i Grecję

| Aktualizacja:

Niemcy próbują wbić klin między Polskę i Grecję, chcą rozbić naszą solidarność - tak raport prawników Bundestagu ws. niemieckich reparacji wojennych ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk (PiS).

wróć do artykułu
 • ~╲╱.├─┤
  (2019-07-10 18:28)
  Co ważniejsze Niemcy w 2009 roku dokonały zajęcia polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej na Bałtyku i jako powód naruszenia umowy zawartej miedzy Polską a NRD podały że nie czuja się związane umowami zawieranymi przez NRD. Oznacza to że Niemcy nie maja żadnej podstawy prawnej by powoływać się na ewentualne umowy zawarte miedzy Polska i NRD w tym ewentualne zrzeczenie się reparacji (nie ma co prawda takiego dokumentu ale nawet gdyby istniał to byłby nieważny w rozumieniu stanowiska Niemiec).
 • ~logiczny
  (2019-07-10 18:30)
  Panie Mularczyk, przecież już miały być wycenione te szkody i stosowne reparacje, a tu prace nadal trwają. Wieczny temat wyborczy dla was by wodzić Polaków. 4 lata nad tym"pracujecie" i jaki efekt końcowy? Jak z większością - mizeria kompetencyjna. Albo konkrety albo siedź pan cicho w tej sprawie-" znawco tematu".
 • ~---------ziutek
  (2019-07-10 18:30)
  Artykul zastepczy. Becia przegrala w Brukseli, wiec HUZIA na Niemca! Grekom wcisnieto do------- miliony. I co z tym zrobili??? Nie wiadomo, ale znowu zbankrutowali. Moze tym razem Polacy im pomoga?
 • ~Qwerty
  (2019-07-10 18:55)
  Znacjonalizowac na poczet reparacji aktywa Axela Szpringera na początek i DBanku
 • ~Mark Twain
  (2019-07-11 09:35)
  Pan Mularczyk więcej energii poświęcił na "walkę" z bezdomnym, którego obecność zakłócała poczucie estetyki p. posła, niż na sprawę ew. reparacji! Walka z bezdomnym nie była jednak tak medialna i chwały nie przynosiła.

Może zainteresować Cię też: