Ursula von der Leyen nową szefową Komisji Europejskiej

383 głosami za, tylko dziewięcioma ponad wymaganą większość bezwzględną, Ursula von der Leyen została we wtorek wybrana na szefową Komisji Europejskiej. Pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku zaapelowała o wspólną pracę na rzecz zjednoczonej Europy.

wróć do artykułu
  • ~krokus
    (2019-07-17 08:54)
    ja jestem pewny ze pisowcy nie glosowali na niemke tylko ze i tak zostala wybrana wiec ich zwyczajem dopisuja sobie cos czego nie zrobili panie ala premierze nie lzyj
  • ~internautka 50+
    (2019-07-17 08:09)
    Forumowicze się żołądkują a to czas pokaże czy ta pani jest rozsądniejsza i sympatyczniejsza niż Timermans (czy jak mu tam)
  • ~jarek
    (2019-07-17 07:54)
    Zainteresuj się przodkami swojego szczerbatego karła. 😉
  • ~Slazak
    (2019-07-17 07:21)
    oby Legutko nie musial polykac swojego jezyka, bo europejskie prawo was nie ominie
  • ~seneka
    (2019-07-17 07:13)
    Tak poza tematem: Spójrzcie na tę kobietę ze 4 lata starsza od naszego StraSzydła, zadbana ubrana, kilka języków. A nasza Becia , niedoszła królowa Europy , niegramotny wór sadła w jakichś łachach . I taka to jest właśnie różnica między PiSem a Europą.
  • ~md
    (2019-07-17 06:05)
    W unijnych gremiach tyle się mówi o wartościach europejskich, lecz przyzwoitość to nie jedna z nich. Bo gdyby była, to ślimaka nie uznano by oficjalnie za rybę na rzecz Francuzów, nie ułatwiano by ruskim szantażu gazowego wobec Polski przez jej omijanie bałtyckimi rurami, a katolicka europosłanka, która dostałą pół miliona głosów, objęłaby jakąś funkcję.
  • ~motek
    (2019-07-17 01:43)
    W jej dotychczasowej karierze politycznej w Niemczech nic dobrego nie zrobiła. Ta arystokratyczna pani jest po prostu do bani. Wolałbym Timmermansa, albo innego FACHOWCA!
  • ~Maniuś
    (2019-07-17 01:13)
    A Niemcy twierdzą, że to kolejny sukces A. Merkel. Dwie swoje koleżanki umieściła na wysokich stanowiskach. Do niczego się nadającą U. von der Leyen na stanowisko szefa KE i drugą trochę cofniętą afeżystkę Annegret Kramp-Karrenbauer jako ministra obrony. Bo to jej specjalność. W ostatnie 13 lat wykosiła pół CDU I CSU. Każdego kto jej stawał na drodze. A teraz V4 (Visegrad) po prostu ośmieszyla !
  • ~malasztuka
    (2019-07-16 23:25)
    Jak taka mikruska może np.piernąć pięścią w stół .i powiedzieć tak ma być.Przecież to półtora metra baby.
  • ~pis w rozkroku albo odwrotnie
    (2019-07-16 23:12)
    no jaki dobry pan ten Lekutko, głosowanie było tajne, to jak wierzyć, że głosował za Panią von der Leyen ?
  • ~erbi
    (2019-07-16 22:49)
    Koniec bezkarności pisowskiej bolszewii. I prawidłowo.
  • ~I i i raz, i dwa, i raz i dwa
    (2019-07-16 22:38)
    Pismanni byli między młotem a kowadłem. Albo ona, albo Timmermans. Teraz na Nowogrodzkiej burza mózgów, jak na Nowym Świecie w KC po wyborze Wojtyły 😂
  • ~bel
    (2019-07-16 21:44)
    Głosowanie było TAJNE więc nie wiadomo jak naprawdę głosował PiS. Ale PiS z bajkopisarzem Morawieckim upiera się że to dzięki nim UVDL została szefową KE;) śmieszne TO SAMO MOGĄ POWIEDZIEĆ PRZEDSTAWICIELE INNYCH UGRUPOWAŃ. Ja też mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki moim podatkom posłowie i działacze PiS mają co jeść.
  • ~gostom
    (2019-07-16 21:26)
    Y e s. Y e s. Y e s. ......
  • ~gostom
    (2019-07-16 21:25)
    Yes Yes Yes Yes.......
  • ~alfalfa
    (2019-07-16 21:20)
    To zostało ustalone dobrych kilka dni temu. Wybory w UE to formalność.
  • ~hydraulik patriota
    (2019-07-16 21:15)
    Nasza Niemka ? Gdzie byli i co robili jej przodkowie ?
  • ~Ralf
    (2019-07-16 21:01)
    Bundeswehre już rozmonowała (niemiaszki nie mają nawet części zamiennych do swoich Leopardów i przekładają części z jednej maszyny do drugiej) , a teraz czas na rozmontowanie UE. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu :)
  • ~Pott
    (2019-07-16 20:59)
    To co? To Pis sie cieszy, czy kolektywnie w portki s r a a ha ha ha ha ?
  • ~Europain
    (2019-07-16 20:46)
    Je suis satisfait , ich bin zufrieden , l am happy!