Niemiecki publicysta: Rosjanie śmieją się z naszej głupoty

Niemieccy politycy, zwłaszcza ze wschodniej części kraju, regularnie apelują o zniesienie sankcji przeciwko Rosji. Zdaniem pisarza i publicysty Borisa Reitschustera Niemcy są tak podatni na manipulacje Kremla, że Rosjanie wręcz śmieją się z ich głupoty.

wróć do artykułu
  • ~Konstanty
    (2019-08-19 10:31)
    Bzdura! Niemcy swiadomie scisle wspolpracuja z Rosja bo sa praktyczni - nikt się z nich nie smieje. To z Polakow się smieja i to nie tylko ruscy.
  • ~Świadek
    (2019-08-03 13:14)
    Czym się różni NIEMIEC od RUSKIEGO niczym ten BANDYT i ten BANDYT ten ZŁODZIEJ i ten ZŁODZIEJ ten NIEROB i ten NIEROB
  • ~Olaf
    (2019-08-01 14:31)
    Tego mądrego Niemca najbardziej znającego ruskich nikt w Rajchu nie będzie słuchał. Nawet jeśli mu przyznają rację to i tak będą robili swoje. Niemcom zawsze było bliżej do Moskwy jak do Waszyngtonu tak samo jak naszym PO wcom.
  • ~Lus
    (2019-08-01 08:07)
    Ciągnie swój do swojego .
  • ~Krzysztof Mróź
    (2019-07-31 07:59)
    Ten publicysta opowiada głupoty. Putin zrobił porządek z agentura amerykańska Niech się zajmie tym co zrobiono z "żółtymi kamizelkami"
  • ~Afrodyta~
    (2019-07-30 22:57)
    Wkurzają mnie te bucowate durne niemieckie piwożłopy i wieprzojady. Jedna z amerykańskich atomówek zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki powinna być zrzucona w 1945 roku na Berlin.
  • ~Amerykanski szpion
    (2019-07-30 21:43)
    Europę bez Rosji mogą budować tylko wariaci !....
  • ~ Ela
    (2019-07-30 13:15)
    Zajmijcie sie wreszcie swoimi problemami bo macie ich juz za duzo. Innym du...zawracac potraficie ale nie widzicie co sie u was dzieje. Dulszczyzna !!!!!!!!!!!!
  • ~Rysiek
    (2019-07-30 13:02)
    Nie tylko śmieją się, ale wykorzystują, Nierozumny Zachód nie rozumie Moskali, a oni tę niewiedzą bardzo sprawnie manipulują. Ileż trzeba w d... dostać, żeby to uświadomić?
  • ~mit o Niemcach pryska
    (2019-07-30 12:14)
    Niemcy wcale nie sa madrym narodem. Sa pracowitym narodem ,tak jak mrowki, ktore wcale nie sa madre.
  • ~dfg66
    (2019-07-30 09:36)
    "Rosjanie śmieją się z naszej głupoty" - dobrze, że to o Niemcach napisał niemiecki publicysta... Niemcy się zaprzedali za gaz, który jest niezbędny dla ich gospodarki.
  • ~Ormianin
    (2019-07-30 09:13)
    Putin to największa zaraza.EUROPA musi trzymać się razem. PRZECIWNYM RAZIE CZEKA POLAKOM 400 zł emerytura i robota 5 zł za godzinę.
  • ~bz
    (2019-07-30 08:40)
    Pismo "Spiegel" ktore czytalem za czasow naczelnego Stefana Austa przechyla sie stopniowo w kierunku bardzo, bardzo lewym. Ostatnio wybuchl skandal z okazji relacji dziennikarza Relotiusa ze Stanow Zjednoczonych. Byl to stek klamstw i manipulacji, ktore redakcja pozniej odszczekala. Nie kupuje juz "Spiegla", dawniej niezlego-spoldzielna redaktorow go wykancza. Rosja ma oparcie wsrod - o dziwo-zarowno skrajnie lewicowych, jak i skrajnie prawicowych ugrupowaniach. Te Niemcami nie rzadza. Popularnosc prawicowej AfD ma korzenie nie w prorosyjskosci, ale w w niezgodzie na polityke emigracyjna rzadzacej CDU. Tym niemniej AfD zezuje w kierunku Kremla
  • ~heca hecą
    (2019-07-30 08:25)
    Borisa Reitschustera jakież piękne, czysto rosyjskie nazwisko. U nas też takich pełno...
  • ~internautka 50+
    (2019-07-30 07:57)
    "Chciałbym mocno podkreślić, że ten, kto podejmuje wspólne przedsięwzięcia z Putinem, nie jest przyjacielem Rosji, tylko przyjacielem Putina To oczywista oczywistość!
  • ~prezes WOLAKÓW
    (2019-07-30 07:40)
    Rusofilia w Niemczech jest zrozumiała . Niemcy lubią wysoką kulturę a w Rosji ona jest.
  • ~robas
    (2019-07-29 23:09)
    Wołający na puszczy , niestety.
  • ~putto
    (2019-07-29 22:58)
    Rosja stara się manipulować całym światem i na to ma pieniądze
  • ~ALLELUJA I DO TYŁU!
    (2019-07-29 22:49)
    Jak widać nie wszyscy w Polsce są "zaszczepieniu przeciwko rusofilii". Retoryka PiS w sprawie Zachodu i zasad demokracji to dokładna kopia retoryki Putina, ostatnie jego wystąpienie na ten temat można by pomylić z tekstami pisowskich kacyków. Z kolei narodowcy, korwiniści, kukizowcy - cała ta zgraja otwarcie sympatyzuje z Rosją i Putinem, wcale się z tym nie kryją. Podobnie jak np. Orban - on nie musi się już "czaić" więc oficjalnie przyznaje się do swoich prorosyjskich skłonności.
  • ~Zbysław
    (2019-07-29 21:56)
    Odwieczne ziemie niemieckie (w Polsce i innych krajach nadbałtyckich)-to jest rewizjonizm w czystej postaci. Lepiej sąsiedzi z zachodu skierujcie oczy na pustynne ziemie waszych gości z Afryki pn, czy Azji,bo tutaj nie macie czego szukać.Zresztą wasz lis pustyni już tam był.

Może zainteresować Cię też: