Trump przeniesie żołnierzy z Niemiec do Polski? "Tagesspiegel": Wyrzuciłby w błoto miliardy dolarów podatników

Niemiecki lewicowo-liberalny dziennik "Tagesspiegel" przekonuje we wtorek, że stacjonowanie wojsk USA na terytorium Niemiec leży w interesie obu stron. Nie wierzy też, że prezydent Donald Trump zdecyduje się na przeniesienie ich do Polski.

wróć do artykułu
  • ~z
    (2019-08-15 07:18)
    Niemcy chca trzymac reke na pulsie zatrzymujac zolnierzy amerykanskich na swoim terenie.To pozwala im na blizsze zblizenie z Rosja mimo sprzeciwu wielu krajow europejskich.Niemcy otwarcie pokazuja ze zalezy im bardzo na szerokim otworzeniu sie na kontynuowanie interesow i sprzedawaniu nowoczesnej technologii.I czy jest mozliwosc by im w tym przeszkodzic?
  • ~Towarzysz broni ein echter Tojczer aus Tojczland Silwio B.
    (2019-08-14 12:02)
    My Niemcy musimy podminowac wszystkie mosty nad granica z Polska, aby amerykanskie czolgi nie mogly przejechac. My Niemcy musimy bronoc Polske przed nastepna, tym razem amerykanska okupacja !
  • ~Blaszczak
    (2019-08-14 10:44)
    Nieopodal bazy w Ramstein Amerykanie aktualnie buduja nowe duze centrum medyczne dla swego wojska. Nie trzyma sie wiec kupy dyskusja o przenoszeniu wojska do Polski w wiekszej liczbie .O strategicznych posunieciach decyduje Pentagon a nie pani Ambasador . USA w Polsce .
  • ~---------ziutek
    (2019-08-14 06:33)
    Niech tylko Poacy poinformuja pana Trumpa , ktorych Amerykanow wpuszcza do kraju ( mysle, tu o odpowiedniej karnacji i odpowiedniej religii), zeby sie odbylo bez "niespodzianek".
  • ~Niecierpek
    (2019-08-14 00:26)
    Nie lubię Niemców jak tasiemców.
  • ~bika
    (2019-08-13 21:23)
    wy niemcy nic nie rozumiecie w polsce amerykanie stacjonuąj a niemcech okupuąj od 2 wojny swiatowej
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-13 19:22)
    Jestem za. Znam sie na dolarach.
  • ~and65
    (2019-08-13 17:28)
    7Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~polan
    (2019-08-13 16:40)
    ale" amator " w niemieckiej gazecie straszy USA ze wycofanie zol, amerykanskich to za drogie i niewyobrazalne bo np. niemieckie mosty nie udzwigna ciezaru czolgow ktore musialy by dotrzec do Polski ,tysiace niemcow zostanie bezrobotnych i skoncza sie wplywy podatkowe z prostytucji ktora serwoje wazna funkcje odprezenia - facet jest przeciwny zamiarowi Trampa i opowiada ponure bajki , tylko dla tego ze to dawny wspolpracownik Stazi, ktory jak wielu innych lewicowych pisakow pilnuje jak pies, linii Putina i teraz gra na jego strunach - no bo jak mozna by dopuscic do wyjazdu z niemiec, tysiecy zolnierzy USA na wschod blizej Rosji i to jeszcze do Polski na ktora Putin ma ochote! - o to tu chodzi robic wsio by zniweczyc plan Trampa! widac ze stara gwardia ze Stazi nie spi,
  • ~R.
    (2019-08-13 16:09)
    Wy durnie... Przenoszą z Niemiec do Polski, aby w razie zblizajacego sie konfliktu glowne walki mialy miejsce na terenie naszego kraju. Polska ma byc stratra z powierzchni, gdy np. Niemcy beda stanowic druga linie obrony.
  • ~Mostowy
    (2019-08-13 15:42)
    Słyszałem o planie przerzucenia amerykańskich czołgów z Teksasu do Polski poprzez Europę Zachodnią w przypadku konieczności. A jak je przerzucić jak mosty w Niemczech za słabe? Ktoś tu kłamie albo pianę bije.
  • ~pola
    (2019-08-13 15:36)
    najwiecej -ich boli -straca kase ---przeciez bazy nie tylko obrona ale tez gospodarka --a co bedzie jak uchodcy podniosa glos ---czy wystarczy im policji i wojska na uspokojenie nastrojow ---jest Problem
  • ~realpolitik
    (2019-08-13 15:09)
    czyli trump spełni najwiekszy sen Niemców od 74 lat, bo przestaną być wreszcie amerykańską strefą okupacyjną a zostaną samodzielnym krajem, dla nas to gorzej bo to my zostaniemy strefą okupacyjną
  • ~rychu
    (2019-08-13 13:31)
    kalkulacje, kalkulacjami, a Niemcy skacza pod niebo na sama mysl ze Amerykanie moga sie wyniesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gdzie Amerykanie znajda 25 tys bardzo specyficznie wyksztalconych ludzi do pracy w Polsce ??!!!!!! a Polacy wprzegnieci do nienawisci, bardzo szybko zaczna podpalac te "bazy amerykanskiej wolnosci" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~sd2017
    (2019-08-13 13:26)
    trump jest Polską nadzwyczajnie zachwycony, ale tak sobie myślę, że amerykańscy żołnierze jakby się mieli przenieść z Niemiec właśnie do Polski to chyba już zachwyceni by tak nie byli. Jest powód, dla którego w Niemczech jest teraz oficjalnie ok.1 mln. Polaków. Bo Niemcy to przyjeżdżają do nas tutaj tylko turystycznie.
  • ~Adrian
    (2019-08-13 13:26)
    Niemcy sol strategicznym krajem Usa w Europie wiele bardziej waznym nisz Polska
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-13 13:25)
    Donald Trump chce tylko robić interesy z Polską, ale nigdy nie będzie militarnie bronił Polski ani jej chronił.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~matylda
    (2019-08-13 13:20)
    Niemcy ze stacjonowania wojsk amerykańskich mają niezłą kasę. Gdyby Tramp zdecydował się na taki numer jak baza w Polsce to Rosja i Niemcy dostaliby niezłego bólu głowy. Ale świat jest nieprzewidywalny i pomarzyć można. Przecież nikt nie wierzył że komuna upadnie a jednak.
  • ~Gg
    (2019-08-13 13:06)
    Angela trzesie się już od kilku miesięcy jak dowiedziała się że USA zabierają swoich żołnierzy. Angela nie martw się wyślemy wam pułk z legii Warszawa . Obronią wasze kobiety ale to będzie drogo kosztować . No i musicie oddać 65 tys wagonów zrabowanych z Warszawy . Jako rekompensaty przyjmiemy Bawarie i mercedesa tak na początek
  • ~ß0oplö,.
    (2019-08-13 12:48)
    Ja mysle tak: armia amerykanska w Niemczech to dla sasiada potezny zastrzyk finansowy. Mozna by sie pokusic, zeby ich przeniesc do Polski. Ale mysle, ze bedac na terenie Niemiec, armia ta robi lepsza robote, pod warunkiem, ze wie, co robi.