Trump przeniesie żołnierzy z Niemiec do Polski? "Tagesspiegel": Wyrzuciłby w błoto miliardy dolarów podatników

Niemiecki lewicowo-liberalny dziennik "Tagesspiegel" przekonuje we wtorek, że stacjonowanie wojsk USA na terytorium Niemiec leży w interesie obu stron. Nie wierzy też, że prezydent Donald Trump zdecyduje się na przeniesienie ich do Polski.

wróć do artykułu
  • ~rafase4
    (2019-08-13 11:40)
    "... to nie będą mogły tego zrobić: wiele niemieckich mostów kolejowych nie wytrzyma ciężaru pociągu z czołgami"" tyle w temacie pomocy z Zachodu.
  • ~Polak
    (2019-08-13 11:49)
    Zagrozić Trumpowi, że jak nie przeniesie części żołnierzy do Polski to mu się Kuchcińskiego z Suskim wyśle! Jak nie pomoże to Antoniego i tego od widelców!
  • ~Misio.,.,,,,,,,,,,..,,.....
    (2019-08-13 11:51)
    Niemcy ściągają do swojego kraju niebezpiecznych Arabów i mają nadzieję, że USA ich ochroni przed nimi samymi za darmo. To się nazywa niemiecka kalkulacja. W czasie wojny też myśleli gdzie u k r a ś ć i z a k o m b i n o w a ć.
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-13 11:53)
    Grundgesetz dla Niemiec= (pseudo konstytucja) można odczytać art. 120 i art. 146 oraz prawo Schaefa. Prezydent USA Obama potwierdził, że Niemcy pozostaną dalej okupowanym terytoriem do 2099 roku. Chodzi o pieniądze, biznes to biznes. Niemcy po 08.05.1945 muszą ponieść wszystkie koszty sił sojuszniczych, chociaż Niemcy są wykorzystywani przez sojuszników Pytanie = Rządzą Niemcy w Niemczech ?????
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-08-13 11:53)
    Po_niemieckie mosty na ``ZIEMIACH ODZYSKANYCH`` tez sie wala, a czolgi nie przejada przez bramki na autostradzie. Ile kosztuje przejazd CZOLGU na AUTOSTRADZIE ???
  • ~prezes
    (2019-08-13 12:24)
    powiem panu von Marschall jak to moze wygladac-USA zostawia w RFN personel obslugujacy bazy lotnicze,szpital i sztab,zostawia pewna ilosc wojska w wygodnych dla siebie punktach ale moze to byc np.10 tys osob,a 25 tys zostanie przeniesione do Polski.Co do czolgow i innej broni to gwarantuje panu von Marschall,ze w Polsce jest miejsce aby je garazowac i nimi cwiczyc na poligonach.Poligony sa nawet lepsze i wieksze niz w RFN,czesc z nich sluzyla jeszcze za Adolfa,a potem dla Armii Czerwonej.Akurat miejsca dla wojska u nas nie braknie-keine Sorge!Co do przejazdu owej broni po tych nieszczesnych mostach w RFN-az trudno uwierzyc,ze nagle sa tak slabe po 60 latach w NATO,to tez niech sie pan nie martwi-sa jeszcze drogi,autostrady,kilka z nich w Polsce,nowe,po ktorych tez da sie przewozic pojazdy wojskowe.Chcialbym rozwiac wszystkie smutki i leki pana redaktora von Marschalla-25 tys zolnierzy USA wraz ze sprzetem mozna spokojnie przewizc do Polski,w Polsce zakwaterowac i dac im poligony oraz wszelkie potrzebne dobra.Chcialbym przypomniec,ze Poslka nie lezy na stepach Mongolii ale 60 km autostrada od Berlina i posiada ok.20% dawnych terenow III Rzeszy,stad odleglosc do nas mala,a warunki zycia identyczne,czasem nawet lepsze,jezeli idzie o mozliwosci poligonowe.Ludnosc Polski nie ma tez nic przeciwko wojsku USA,inaczej niz w RFN.
  • ~ß0oplö,.
    (2019-08-13 12:48)
    Ja mysle tak: armia amerykanska w Niemczech to dla sasiada potezny zastrzyk finansowy. Mozna by sie pokusic, zeby ich przeniesc do Polski. Ale mysle, ze bedac na terenie Niemiec, armia ta robi lepsza robote, pod warunkiem, ze wie, co robi.
  • ~Gg
    (2019-08-13 13:06)
    Angela trzesie się już od kilku miesięcy jak dowiedziała się że USA zabierają swoich żołnierzy. Angela nie martw się wyślemy wam pułk z legii Warszawa . Obronią wasze kobiety ale to będzie drogo kosztować . No i musicie oddać 65 tys wagonów zrabowanych z Warszawy . Jako rekompensaty przyjmiemy Bawarie i mercedesa tak na początek
  • ~matylda
    (2019-08-13 13:20)
    Niemcy ze stacjonowania wojsk amerykańskich mają niezłą kasę. Gdyby Tramp zdecydował się na taki numer jak baza w Polsce to Rosja i Niemcy dostaliby niezłego bólu głowy. Ale świat jest nieprzewidywalny i pomarzyć można. Przecież nikt nie wierzył że komuna upadnie a jednak.
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-13 13:25)
    Donald Trump chce tylko robić interesy z Polską, ale nigdy nie będzie militarnie bronił Polski ani jej chronił.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Adrian
    (2019-08-13 13:26)
    Niemcy sol strategicznym krajem Usa w Europie wiele bardziej waznym nisz Polska
  • ~sd2017
    (2019-08-13 13:26)
    trump jest Polską nadzwyczajnie zachwycony, ale tak sobie myślę, że amerykańscy żołnierze jakby się mieli przenieść z Niemiec właśnie do Polski to chyba już zachwyceni by tak nie byli. Jest powód, dla którego w Niemczech jest teraz oficjalnie ok.1 mln. Polaków. Bo Niemcy to przyjeżdżają do nas tutaj tylko turystycznie.
  • ~rychu
    (2019-08-13 13:31)
    kalkulacje, kalkulacjami, a Niemcy skacza pod niebo na sama mysl ze Amerykanie moga sie wyniesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gdzie Amerykanie znajda 25 tys bardzo specyficznie wyksztalconych ludzi do pracy w Polsce ??!!!!!! a Polacy wprzegnieci do nienawisci, bardzo szybko zaczna podpalac te "bazy amerykanskiej wolnosci" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~realpolitik
    (2019-08-13 15:09)
    czyli trump spełni najwiekszy sen Niemców od 74 lat, bo przestaną być wreszcie amerykańską strefą okupacyjną a zostaną samodzielnym krajem, dla nas to gorzej bo to my zostaniemy strefą okupacyjną
  • ~pola
    (2019-08-13 15:36)
    najwiecej -ich boli -straca kase ---przeciez bazy nie tylko obrona ale tez gospodarka --a co bedzie jak uchodcy podniosa glos ---czy wystarczy im policji i wojska na uspokojenie nastrojow ---jest Problem
  • ~Mostowy
    (2019-08-13 15:42)
    Słyszałem o planie przerzucenia amerykańskich czołgów z Teksasu do Polski poprzez Europę Zachodnią w przypadku konieczności. A jak je przerzucić jak mosty w Niemczech za słabe? Ktoś tu kłamie albo pianę bije.
  • ~R.
    (2019-08-13 16:09)
    Wy durnie... Przenoszą z Niemiec do Polski, aby w razie zblizajacego sie konfliktu glowne walki mialy miejsce na terenie naszego kraju. Polska ma byc stratra z powierzchni, gdy np. Niemcy beda stanowic druga linie obrony.
  • ~polan
    (2019-08-13 16:40)
    ale" amator " w niemieckiej gazecie straszy USA ze wycofanie zol, amerykanskich to za drogie i niewyobrazalne bo np. niemieckie mosty nie udzwigna ciezaru czolgow ktore musialy by dotrzec do Polski ,tysiace niemcow zostanie bezrobotnych i skoncza sie wplywy podatkowe z prostytucji ktora serwoje wazna funkcje odprezenia - facet jest przeciwny zamiarowi Trampa i opowiada ponure bajki , tylko dla tego ze to dawny wspolpracownik Stazi, ktory jak wielu innych lewicowych pisakow pilnuje jak pies, linii Putina i teraz gra na jego strunach - no bo jak mozna by dopuscic do wyjazdu z niemiec, tysiecy zolnierzy USA na wschod blizej Rosji i to jeszcze do Polski na ktora Putin ma ochote! - o to tu chodzi robic wsio by zniweczyc plan Trampa! widac ze stara gwardia ze Stazi nie spi,
  • ~and65
    (2019-08-13 17:28)
    7Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-13 19:22)
    Jestem za. Znam sie na dolarach.

Może zainteresować Cię też: