Trump do Polski nie doleciał, bo nie chciał. Kulisy wizyty, która się nie odbyła

| Aktualizacja:

Obniżenie rangi wizyty przedstawiciela Waszyngtonu na uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej było rozważane już kilka dni wcześniej, po 26 sierpnia. A huragan Dorian stał się tylko argumentem, który ostatecznie przekonał prezydenta USA, by do Warszawy nie lecieć – twierdzą rozmówcy DGP. Entuzjazm Donalda Trumpa do ponownych odwiedzin w Europie radykalnie zmalał po kryzysie w relacjach z Danią na tle propozycji zakupu Grenlandii i po nieudanym szczycie G7 we francuskim Biarritz. Przeanalizowaliśmy kulisy organizowania jego wizyty w Warszawie. 

wróć do artykułu
  • ~rumor xyz
    (2019-09-09 07:36)
    Trump bardzo niechętnie spotyka się z "politykami",klasy podwórkowej i to jest prawdziwy powód jego nieprzybycia do Warszawy!
  • ~Kite
    (2019-09-09 09:12)
    Artykul. na zamówienie PO
  • ~Sprawa jest całkiem prosta
    (2019-09-09 09:21)
    Postawa Georgea W. Busha podczas huraganu Katrina nieomalże zniszczyła jego reputację. Trump wyciągnął z tego wnioski i postanowił nie powtarzać tych błędów. Mogłoby go to kosztować następną kadencję. Wszystko inne to teorie spiskowe.
  • ~Poldi
    (2019-09-09 07:22)
    Ale " b e s t i e " w Warszawie byly!
  • ~Mińsk 2019
    (2019-09-09 09:49)
    Głosujta na PiS a będziecie mieć "dobrobyt" jak na Białorusi! Średnia płaca 1000 złotych na miesiac. Poznacie co to jest głód i brak leków!
  • ~Yankes
    (2019-09-09 09:23)
    Trump miał przywieść dobre informacje z Europy,albo to ,że Dania będzie rozmawiać na temat sprzedaży Grenlandii,albo z Polski dobre wieści o ustawie w sprawie zwrotów majątków,a o fiasku tychże dowiedział się przed wyjazdem,więc po co miał przybywać?a by wesprzeć kampanie wyborczą jakiegoś nikomu nieznanego smerfa.
  • ~kacaff. mistrz intelektu (z Bydgoszczy) zwolennik Ojca
    (2019-09-09 09:53)
    To stary, bardzo zmęczony człowiek. Na pewno woli pograć w golfa i zrelaksować się na Florydzie niż brać udział w długich i nudnych uroczystościach. Poza tym mur z Meksykiem jest bardzo ważny, bo inaczej Stany zostałyby zalane przez miliony uchodżców.
  • ~Lechu
    (2019-09-09 09:19)
    W czasie swojej prezydentury Tramp wielokrotnie pokazał jaki jest nieodpowiedzialny mówiąc delikatnie to prymitywny człowiek
  • ~Amen
    (2019-09-09 09:44)
    Skracając tę dyskusję należy po prostu powiedzieć,że USA nie uznają tego obecnego rządu w Polsce.
  • ~Sokular
    (2019-09-09 09:42)
    Trudno uwierzyć,że On nie wierzy w sprawność swojej administracji,że bez Niego walka z żywiołem by się nie powiodła ale powód był arcyszlachetny..trudno go podważyć.Myślę,że mentalnie już jest w swojej kampanii,pojawiają się dosyć grożni konkurenci ........i sprawy jakiejś tam Poland są już mniej ważne
  • ~Kohelet
    (2019-09-09 10:40)
    Kochani, co się tak gorączkujecie. Wszystko będzie jasne w momencie gdy spełni się albo nie następna obietnica wizyty. A to już niedługo. Trochę cierpliwości i dystansu do tego co się dzieje życzę.
  • ~Fedor
    (2019-09-09 13:07)
    Jeżeli aż tak bardzo wstydzicie się komentarzy o cenzurze, że je także usuwacie, to PO prostu zamieszczajcie oryginalne posty!
  • ~kania
    (2019-09-09 12:05)
    wy tam w der dzienniku co to jest? "twierdzą rozmówcy DGP" ci rozmówcy to babcie sprzątające w białym domu czy to wasz pseudo dziennikarski der fakt medialny oparty na waszych der domysłach?.
  • ~mdrd
    (2019-09-09 11:25)
    Tak jak powiedział Zandberg: wolał pograć w golfa.
  • ~koneser
    (2019-09-09 13:51)
    Kto by się chciał spotykać z takimi ludźmi? Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny. Ale Trump?
  • ~demokrata
    (2019-09-09 11:10)
    Amerykanie nie lubia polskich antysemitow.
  • ~Roderyk.
    (2019-09-09 11:50)
    Ględzenie i mędzenie dobrze się ma.
  • ~Bialy
    (2019-09-09 17:12)
    Jak mogli mu nie sprzedac Grnlandii. Zeby go ulaskawic zaproponujmy mu moze Beiszczady albo Bialystok.
  • ~Michu.
    (2019-09-09 16:58)
    Kupujemy masę drogiej broni, żeby zadowolić Jankesów. Podlizujemy sie i nic z tego nie mamy tylko straty kasy. Sojusz wasala z Panem.to sojusz USA z Polską. Tymczasem nie ma nawet na 500 dla niepełnosprawnych. Limit dochodu 1100 brutto. Hanba dla rządu RP.
  • ~0rwell
    (2019-09-09 16:05)
    I czemu się przejmujecie, że nie doleciał. On robi co chce.

Może zainteresować Cię też: