Szwedzki dziennik: Multi-kulti doprowadziło nas do apartheidu. Czy nasze dzieci powinny dorastać z chłopcami z dostępem do granatów?

Nazywamy to wielokulturowością, ale w rzeczywistości stworzyliśmy w Szwecji ekonomiczny, społeczny i ludzki apartheid; każdy rządzący przyczyniał się do wzrostu segregacji - pisze w piątek dziennik "Dagens Nyheter", krytykując model kraju otwartego na imigrantów.

wróć do artykułu
  • ~Roberts
    (2019-09-21 15:12)
    W demokracji niema znaczenia co się zrobi teraz. Przecież w każdej chwili można uciec od odpowiedzialności, przegrywając wybory. A nawet dobre rozwiązania, każda opozycja musi zawetować, bo by straciła sens istnienia. Co to za opozycja która wspiera rząd. Demokracja tworzy działania dobre dla partii ale samobójcze dla narodu.
  • ~kłody
    (2019-09-18 22:12)
    w roku 400 mieszkańcy Konstantynopola zabili 7 tysięcy gockich żołnierzy, dzięki temu Cesarstwo Wschodniorzymskie przetrwało 1000 lat dłużej niż Zachodnie. W Szwecji i nie tylko jednostki aspołeczne były kastrowane. Są zatem sprawdzone rozwiązania.
  • ~Boby
    (2019-09-18 12:01)
    Pomimo problemów z emigrantami, Szwecja długo będzie jeszcze atrakcyjniejszym krajem do zamieszkania w przeciwieństwie do Polski. To co piszą Pisorydzyki to zakłamywanie rzeczywistości.
  • ~Aron
    (2019-09-15 11:54)
    WCALE MI ICH NIE ŻAL NIECH ICH NAWET WYSADZĄ !
  • ~postęp postępu w Polsce
    (2019-09-15 10:25)
    Kandydatka na premiera twierdzi, że mamy dużo miejsca dla cybernetyków i dentystów z Bliskiego Wschodu i Afryki a ratusz warszawski wyprodukował superdrogą oczyszczalnią miliony litrów wody mineralnej Trzaskowianka.
  • ~wyborca223
    (2019-09-14 16:15)
    Kalifat szwedzki już jest stracony. Mam tylko nadzieję że za kilkanaście może kilkadziesiąt lat jak na polskich granicach ustawia sie kolejki ze Szwecji białych azylantow to dokładnie będziemy sprawdzać żeby przypadkiem nie wpuścić do naszego kraju lewackiego ścier. wa. Niech się byd. aki plawia w swoim dobrobycie z inżynierami z afryki
  • ~kuba
    (2019-09-14 15:04)
    wszystko zależy od proporcji. Gdyby było jedno dziecko imigranckie w klasie to by się zintegrowało, a jak zrobiono skupiska to żyją własnym życiem. A tak a propos, to właśnie Stalinowi zawdzięczamy to, że jesteśmy krajem bardzo jednorodnym narodowościowo. Tego nigdy wcześniej w Polsce nie było.
  • ~ziuk
    (2019-09-14 14:55)
    No ale w czym problem? Hop-siup nowocześni Szwedzi mają czego chcieli, a że rezultaty które były łatwe do przewidzenia są takie jak mówili inni, "głupi", to przecież nie jest ważne. Czy może jest? Już gubię się w tej mar***sitowskie retoryce...
  • ~przeciwnik apartheidu
    (2019-09-14 13:22)
    A wiec deportujcie Arabow i Somalijczykow ze Szwecji, a Angele Merkel deportujcie z Unii Europejskiej.
  • ~---------ziutek
    (2019-09-14 13:10)
    Tez jetzm przeciw multi- kulti. Polacy na Zachodzie to dla mnie tez inna kultura. Nie rozumie, dlaczego oni sie na ten "zasyfiony" Zachod pchaja???
  • ~brytan
    (2019-09-14 10:02)
    za kilka lat arab będzie walił szweda w sztolec
  • ~prawda boli
    (2019-09-14 07:59)
    śmiali się z Kaczyńskiego jak mówił o sytuacji w Szwecji, ale ci śmiejący są za głupi aby im teraz było głupio
  • ~observator
    (2019-09-14 07:47)
    Sorosowi najmici , Zakowscy, Lisowie grzmieli na JK gdy mowil o szaranczy juz w 2015 r. To bylo ostrzezenie ze strony JK, bardzo zreszta ostrozne i wywazone. Trzeba je ciagle powtarzac.
  • ~Ootua
    (2019-09-14 07:40)
    Sami chcieli lewacki porządki, to mają.
  • ~mjm
    (2019-09-14 03:07)
    uciekajcie ze Szwecji poki czas, dlatego kupuja mase mieszkan w Polsce
  • ~pro monokulti
    (2019-09-14 02:28)
    Pomieszanie ras i kultur nigdzie się nie sprawdziło. W USA murzyni żyja od ok. 250 lat, a nadal nie są zasymilowani i narastają konflikty rasowe, które mogą wkrótce doprowadzić do nowej wojny domowej. Rasy i kuilury powinny być rozdzielone, wtedy jest bezpieczniej i ciekawej.
  • ~Adolfina Szaria Merkill´
    (2019-09-14 00:47)
    ojtam, ojtam, trzeba sie przezwyczaic.
  • ~JuzPoSzwedach
    (2019-09-13 22:49)
    Szwedom wspolczuje za to ze ich rzadzacy byli tak glubi i na slepo przyjmowali glownie muzulmanow niby uciekajacych przed wojna i emigrantow
  • ~Nj
    (2019-09-13 22:44)
    Juz po Szwecji
  • ~roman
    (2019-09-13 22:18)
    Problem polega na tym, że ani Szwdzi ani przyjezdni nie mają żadnej ochoty na integrację! Ślepi na to politycy, przez lata realizowali swoje chore wizje, robiąc to w oderwaniu od rzeczywistości! Uczmy się na cudzych błędach!

Może zainteresować Cię też: