Turecka armia wkroczyła do Syrii. Kurdowie w odpowiedzi ostrzelali przygraniczne miasta

Wspierani przez Turcję syryjscy rebelianci usunęli kurdyjskich bojowników z dwóch wsi na północy Syrii - podała w czwartek agencja Anatolia. Syryjscy Kurdowie ostrzegają, że z powodu tureckiej ofensywy może dojść do ucieczki dżihadystów z tamtejszych więzień.

wróć do artykułu
  • ~R
    (2019-10-10 04:06)
    Asad postawił na Rosję i ocalił ojczyznę przed wszelkiej maści bandami. Kurd postawił na Usa i przegra wszystko - nawet autonomię którą Asad i Putin im proponowali. No ale odrzucili tą ofertę na piśmie. Zaufali Usa na słowo.
  • ~Grossenschwantz
    (2019-10-10 01:57)
    Amerykanie zdradzili Turkow, zdradza kazdego tak jak juz to wielokrotnie robilii. Polacy pomagali im w Normandii i na innych frontach II WS, a i tak Amerykanie zdradzili nas w Jalcie. Dlatego Izrael im nie ufa: wyciaga od nich biliony dolarow i manipuluje polityka zagraniczna oraz wewnetrzna USA, ale na wszelki wypadek ma swoja bron atomowa. Tak samo powinna robic Polska, ale niestety nie ma przywodcow z jajami.
  • ~greg
    (2019-10-10 04:04)
    Kurdowie byli wspierani przez USA tylko dlatego że byli opozycją wobec Asada i nawet atakowali armię rządową. Tyle tylko, że wojnę praktycznie wygrał już Asad, więc Kurdowie stracili dla Waszyngtonu znaczenie
  • ~sd2017
    (2019-10-10 00:29)
    Amerykanom wierzyć nie można. Kolejny raz Kurdowie zostali wyr... i. Czemu od samego początku wiedziałem, że tak będzie.
  • ~Krzysztof
    (2019-10-10 02:03)
    Było nie pomagać Turkom i dać Brytyjczykom do końca rozbić Imperium Osmańskie. Dzisiaj mieliby własne państwo. Historia nie pozwala na błędy.
  • ~Przestroga
    (2019-10-09 22:52)
    Kupę kasy straciliśmy na ubezpieczeniu, ja żona i moja córka. Wplacalismy przez ponad 5 lat i dostaliśmy ok. 50 % kwoty wplacanej!!!! Nie dajcie się nabierać miłym z wyglądu zagranicznym bangsterom!!!
  • ~No i dobrze
    (2019-10-10 03:58)
    Najpierw sprzedajnych Kurdów - potem już się sami dogadają.
  • ~wera
    (2019-10-10 05:15)
    Umiesz liczyć licz na siebie? A nie wciskać ciemnotę ludziom o Obronie Terytorialne kaskach i ławkach nowych. Na to nas tylko stać za rządu PiS. I nic więcej bo kasa idzie gdzie indziej. Tak było przed II wojną św. A przysłowia są Mądrością Narodu. Więc nie wierzcie ludziom PiSu niczego co opowiadają i co zrobią oraz co zrobili .Idą wybory to możecie wszystko zmienić od was ludzie to zależy od matek młodzieży ludzi pracy .nie patrzcie na 500plus bo dziś PiS daje a pod stołem odbiera podatkami i drożyzną.
  • ~Ununited States
    (2019-10-10 00:20)
    Trump, Trump... misia bela....
  • ~Ozz
    (2019-10-10 02:16)
    Polska nie ma i nie miała wyboru co do sojusznika, jak zwykle pomiędzy dwoma śmiertelnymi wrogami, Rosją i Niemcami, była mała szansa na dobre stosunki z Rosją gdyby mściwy Putin nie zamordował Polska elitę w Smolenisku
  • ~xyz
    (2019-10-10 09:58)
    pomagaliśmy stanom od puławskiego i w drugiej wojnie św. i różnych operacjach wojskowych a z wdzięczności poczęstowali nas 447 psychopatyczni oszuści
  • ~Szyba
    (2019-10-10 05:41)
    Tyle warte są sojusze z USA pod wodzą Trumpa !
  • ~Mark Twain
    (2019-10-10 20:03)
    Ciekawe jak zachowaliby się dziś Amerykanie, gdyby Turcja dotychczas nie zakupiła w Rosji systemów S 400? Czy nie próbowaliby bombardować Ankary jak niegdyś Belgradu?
  • ~A K 47
    (2019-10-10 10:18)
    Na 447 dobry jest !.
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-10-10 07:44)
    Europejczycy (i nie tylko) powinni wyjść na ulicę w ramach zamanifestowania głosu sprzeciwu przeciwko tym działaniom. Przymykanie oczu na takie działania doprowadzi do tego, że będą one sankcjonowane i jak przyjdzie co do czego w naszej ojczyźnie nikt nie ruszy się by nam pomóc, a świat będzie patrzył bo co to jacyś tam mieszkańcy środkowej Europy, tak jak teraz patrzy na północną Syrię.
  • ~asdf
    (2019-10-10 11:14)
    Trump, to jednak Putinowski troll! Żle to wróży na przyszłość Europie środkowo-wschodniej... obym nie wykrakał :/
  • ~cyc
    (2019-10-10 04:11)
    Duda niezłomna cały czas się uczy i uczy. Niech zapamięta jak ******* blondyn sojusznika wy -dymał.
  • ~Jakie to szczęście...
    (2019-10-09 23:54)
    że my pomagaliśmy. Dramat.
  • ~Bingo
    (2019-10-10 10:41)
    Zostawili Kurdów na pastwę Turków, tak samo zostawia Polskę na pastwę agresorów. Tylko najpierw wyciągną pieniadze. Te głupie pisuary zepsują wszystko.
  • ~lucek
    (2019-10-10 08:42)
    Kawałek z 1995 roku, jakże aktualny nadal... "Saddam Husajn truje Kurdów w ich wioskach gazami Cywile, nie cywile - oni winni sobie sami Że słuchali George Bush, powstanie zaczęli W języku polityki było, tego nie wiedzieli Turcy nic nie mówią, sami Kurdów mordują Poznać po sobie nie dają, ale też to czują Świat milczy - patrzy aby ten lub ów nie dał znaku To przecież są wewnętrzne sprawy Turcji i Iraku" Kazik - Wewnętrzne sprawy - 1995

Może zainteresować Cię też: