"Tagesspiegel": PiS nie osłabł, potrzebne nowe podejście Niemiec i UE do Polski

Niemiecki "Tagesspiegel", komentując zwycięstwo PiS w wyborach, apeluje o zmianę podejścia Berlina i Brukseli wobec Polski. Wyczerpała się strategia polegająca na taktycznym wyczekiwaniu, że ugrupowanie rządowe osłabnie - pisze lewicowo-liberalny dziennik.

wróć do artykułu
  • ~89uikm
    (2019-10-14 09:58)
    Pierwszym komentarzem juz wczoraj pare minut przed 21 byl komentarz, gdzie wyrazono przekonanie, ze jak PiS wygra, to Niemcy musza placic. I takie trzesienie gaciami utrzymuje sie rowniez dzisiaj rano. Wszystko inne to peanuts....
  • ~Pan Zenon
    (2019-10-14 10:08)
    No cóż, Niemiaszki, jeśli do tej pory uważaliście Polskę za bantustan, którym należy się "zaopiekować", to najwyższy już czas zmienić paradygmat myślenia. Okres bantustanu (2007-2015) odszedł już na śmietnik historii.
  • ~ooo
    (2019-10-14 10:14)
    Niemcy, szykujcie kasę dla Polski za wasze zbrodnie wojenne.
  • ~Czas zaczac !.
    (2019-10-14 10:16)
    UE powinna natychmiast postawic tame kasie plynacej od niej do leni plusiastych,napelnionych wodka za friko !.PiS demoralizuje spoleczenstwo,jawna lapowka wyborcza.Stop dla wyborczych wybrykow nieroba,dewelopera.
  • ~adamos
    (2019-10-14 10:16)
    wrecz przeciwnie. Unia nie może pozwolić na łamanie prawa i zasad demokracji w Polsce, bo się obudzi z małym ERDOGANKIEM w ramach swoich granic. A co robią ERDOGANKI jak im kasy zaczyna brakować? Wywołują WOJNY. Patrz: ostatni najazd Turcji na Kurdystan
  • ~GABOR
    (2019-10-14 10:28)
    To nie było żadne taktyczne wyczekiwanie, niemieckie dziennikarzyny ! To był jawna ingerencja w naszą politykę ! Przykładów jest aż nadto ! Zwłaszcza tych, w wykonaniu niektórych urzędasów z Brukseli ! Ale wasz świat medialny, za wiele od nich nie odbiegał niestety, więc proszę nam tutaj nie ściemniać !
  • ~Misio.,,,,,,,,,,...,,,,...,,,
    (2019-10-14 10:42)
    Teraz Berlin wyśle Luftwaffe i Gestapo do Polski , żeby zrobić porządek
  • ~super
    (2019-10-14 11:04)
    Jednym slowem brukselsko-berlińska V kolumna przegrała w Polsce. Na szczęście.
  • ~--------ziutek
    (2019-10-14 11:08)
    Wywalić ich na zbity p....., a nie szukać tam jakiegoś " innego podejścia ". Chcą tylko KASY i otwartych granic, cwaniaki!!!
  • ~Jaro
    (2019-10-14 11:18)
    To zła analiza. Nie można ustępować tym co łamią prawo. To jest ta cezura której UE nie może naruszyć, bo się całkiem rozsypie. Obawiam się że w końcu powiedzą nam mniej więcej to: nie respektujecie naszych zasad, to idźcie swoją drogą. Albo postawią nas do kąta i będą ignorować, a my tam się będziemy paradzić i wstawać z kolan.
  • ~KRYSTEK
    (2019-10-14 11:33)
    NO I NIEMCY ROCZAROWANI ZE KOPO NIE ZWYCIEZYLA A TO PECH I JUZ NIE BEDA WSPIERAC TEGO UGRUPOWANIA BO PIENIADZE W PIACH POSZLY SZREK NIE BEDZIE ICH CZAROWAL BO MOC STRACIL I TERAZ ZOBACZYMY JAK W SEJMIE BEDZIE W 1OO DNI CZY ZNOWU SZREK WYSKOCZY I POWIE ULICA I ZAGRANICA ALE TEN NUMER NIE PRZEJDZIE BO PANEWKI SIE SPALILY NAWET NIE POMOGLY MARSZE PRZEBIERANCOW BO NAROD ICH ROSZYFROWAL ZE TO BYLA BLAZENADA I JUZ NIE MAJA WSPARCIA U SOROSA BO GOSCI NIE PROSZONYCH GOSPODARZ NIE PRZYJMUJE I NIE ZAPRASZA CIEZKI ORZECH DO ZGRYZIENIA BEDZIE MIALA OPOZYCJA CZY CYRK BEDA ODWALAC CZY MELODRAMAT OTO JEST PYTANIE JAK MYSLICIE
  • ~guest
    (2019-10-14 11:46)
    Proponuję nowe podejście: zajmijcie się swoim bagnem, a nas zostawcie w spokoju!
  • ~Lech
    (2019-10-14 11:51)
    Czas zmienić niemieckie podejście do Polski. Kolonie niemieckie z tfuskiem jako gubernatorem się nie wrócą.
  • ~pola
    (2019-10-14 13:44)
    byly wszystkie rece na poklad --brukseli i niemiec przeciwko rzadowi prawicy ---ktore rzadzilo ---jednak przetrwal nie ugial sie od atakow -polacy pokazalo jaka polske sobie zycza -i kto ma rzadzic -i oczekuja --rece precz od polski
  • ~Kogut
    (2019-10-14 18:43)
    Tfu ,nie można Niemca ufać za grosz tak jak Tuskowi.historia nas nauczyła że ,,niemiec dla polaka nigdy nie będzie bratem,jak świat światem,, zreszta tusk jest tego najlepszym przkladem.