To Polacy stworzyli mapę Bagdadu, która pozwoliła namierzać schrony Saddama [ŚLEDZTWO DGP]

| Aktualizacja:

Trzy worki dokumentów zaważyły na powodzeniu operacji "Pustynna burza" w Iraku w 1991 r. Historię ich zdobycia i przekazania do Polski opowiada DGP człowiek, który wnosił je na plecach do samolotu.

wróć do artykułu
  • ~wstyd
    (2019-10-22 17:27)
    Nie ma się czym chlubić, to raczej powód do hańby, że Polacy uczestniczyli w bestialskim ataku bushmenów na suwerenne państwo irackie, które nam nigdy nie zrobiło krzywdy.
  • ~czołem panie niniszcze
    (2019-10-19 00:59)
    dlatego Antwk dał Miśkowi order za zasługi
  • ~sprostowanie
    (2019-10-17 12:04)
    "Dziś wynosi ona dokładnie 1157 zł i jeden grosz. Bo Maronde został objęty ustawą dezubekizacyjną". I po co te kłamstwa? w myśl tej ustawy wszyscy ubecy dostają średnią zusowską emeryturę a to jest ponad 2000 zł.
  • ~Wąż
    (2019-10-17 11:18)
    Kiedy wreszcie przeprosiny i odszkodowania Polski za zniszczenia Iraku przez nieprawną agresję, razem z USA, z roku 2003 ? Zniszczono miasta, wsie, infrastrukturę, fabryki i przemysł. Zabito cywilistów, kobiety i dzieci i osoby starsze. To była zbrodnia przeciw ludzkości. I wojna trwa do dziś !
  • ~Wyborca PiS-u
    (2019-10-17 11:03)
    To te schrony byli w teheranie czy jak ze namieżyli?
  • ~mar
    (2019-10-17 10:27)
    Właśnie Polacy pomogli bo tak chciała Ameryka . Namierzyli powiesili i teraz ludnośc w IRAKU żyje juz jak u Pana Boga za piecem Jestem ciekawy panowie agresorzy czy czasami teraz nie ginie więcej ludzi miesięcznie jak za całego panowania Husajna Teraz Irak to wolność Tomku w swoim domku . Kto ma broń ten rządzi Poprawiło im się zwłaszcza tym zwykłym ludziom . Jest się czym chwalić
  • ~uzdek98
    (2019-10-17 10:23)
    przeciez to nieprawda.. amerykanow wywiozły nasze 2 resortowe gieroje po zabiciu setek agentow saddama, samochodem asekurował ich krzywomordy pinokio... a cala akcja z tupolewa dowodził generalissimus maciora...
  • ~Kozak
    (2019-10-17 09:45)
    wasale USA.Czym sie tu chwalić.
  • ~"Co było dalej?
    (2019-10-17 09:29)
    Został pozytywnie zweryfikowany, potem przeszedł na emeryturę. Dziś wynosi ona dokładnie 1157 zł i jeden grosz."... i tyle w temacie. Tak wyglądają frazesy Pi$ o służbie Ojczyźnie.
  • ~Przyszedł
    (2019-10-17 09:22)
    antoni dzielnie uciekający ze Smoleńska i zaorał wywiad.
  • ~Andy
    (2019-10-17 09:20)
    Skoro ci ludzie tak zasłużyli się dla USA i III RP to na czyje zlecenie zostali oni zeszmaceni przez pisowski rząd?
  • ~o co cho dzi
    (2019-10-17 03:12)
    i po co ten art tu i tera, bo niby co ?
  • ~Sierżant Moskala
    (2019-10-16 21:45)
    Niestety Ci bohaterowie zostali zdegradowani przez Antotosia M ! i zakwalifikowani jako element drugiego sortu(:)
  • ~J27/1
    (2019-10-16 21:24)
    wiadomo, kto je zdobyl: kaczor doanld i balbina