Niespodziewany sojusz Polski i Niemiec? "Zapomnijmy o martwej idei przymusowego rozdziału migrantów"

Polska i Niemcy mogą wspólnie działać na rzecz ograniczenia nieuregulowanej migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu - mówi PAP Gerald Knaus, ekspert ds. migracji i szef berlińskiego think tanku Europejska Inicjatywa Stabilności (ESI).

wróć do artykułu
 • ~oijlkm,.
  (2019-10-23 07:42)
  "Najwyższy czas więc, by rozwiązać ten temat między Polską a Niemcami, bo nasze kraje i tak muszą współpracować w wielu innych kwestiach." - oh, to juz nie pobozne bitte, tylko nacisk............Jak widac, u sasiada nawet nic nie znaczacy doradcy moga sprobowac wywierac nacisk na niewygodnych dla swoich pomyslow...........
 • ~Kogut
  (2019-10-22 11:55)
  Brak słów,cynizm Niemców był i jest niezmienny,gdyby wróciły granice to Niemcy z Francją pierwsi to odczują.wiec ja bardzo proszę niech wrzuca granice...
 • ~Czy Niemcy przyjmą 2 miliony imigrantów?
  (2019-10-22 10:45)
  Opinia światowa w kwestii relokacji imigrantów z Afryki i B, Wschodu wypowiada się jednoznacznie, Niemcy powinni przyjąć jeszcze ok. 2 milionów imigrantów z kilku powodów: po pierwsze, są logistycznie do tego przygotowani, mają dobrą infrastrukturę i bogate doświadczenia zdobyte w 2015 roku, po drugie, Niemcy mają problemy demograficzne i niski wskaźnik dzietności i po trzecie, nie są jeszcze dostatecznie ubogaceni kulturowo, na czym im zawsze bardzo zależało. A ponieważ projekt przymusowej relokacji imigrantów do UE powstał w Berlinie, tym bardziej Niemcy powinni wywiązać się ze swoich zobowiązań.
 • ~Polacy to pamiętają!!!!!
  (2019-10-22 10:23)
  Cytat:"Uważam, że Polska i Niemcy w kwestii migracji mogą zostać sojusznikami. Należy zapomnieć o i tak martwej idei przymusowego rozdziału migrantów pomiędzy kraje Unii Europejskiej". Co za cynizm, jeszcze do niedawna Berlin agresywnie atakował Polskę, że sprzeciwia się przymusowej relokacji ekonomicznych imigrantów z B.Wschodu. Etniczny Niemiec Tusk groził Polakom karami finansowymi oraz innymi dotkliwymi sankcjami ekonomicznymi. Przecież nad Wisłą ludzie te pogróżki pamiętają do dzisiaj, ale niemiecki cynizm jak widać ma się dobrze.
 • ~Kajcio
  (2019-10-22 10:16)
  Haha sojusz będzie wtedy jak wszystkich imigrantów zostawią dla siebie .
 • ~ABC123
  (2019-10-22 08:28)
  A co z reparacjami wojennymi? Dlaczego Niemcy nie chcą zapłacić Polsce odszkodowań za II Wojnę Światowa?
 • ~Silvio B. - ein echter Tojczer aus Tojczland
  (2019-10-22 08:16)
  Herr Knaus, nie lejej pan wody, ze " Nikt w Niemczech nie chciałby, żeby wróciła twarda granica " . Prawie cala ex - DDR marzy o twardej granicy z Polska ( tak jak to kiedys bylo ) !