Przełom w Watykanie. Synod za możliwością wyświęcania żonatych stałych diakonów

| Aktualizacja:

Synod biskupów na temat Amazonii, zakończony w sobotę, opowiedział się za możliwością wyświęcania na księży żonatych stałych diakonów. To jeden z najciekawszych punktów ogłoszonego w sobotę dokumentu podsumowującego obrady.

wróć do artykułu
  • ~Matwiej Łagodny
    (2019-10-27 19:04)
    CELIBAT TYLKO w ZAKONACH. KONIEC pretekstu do OCHRONY ZBOCZEŃ CÓW w Kościele Katolickim.A co do Kobiet ,to Apostołem ---WZOREM Maria Magdalena.
  • ~Konstytucja RP art. 54 punkt 1
    (2019-10-27 15:34)
    panie bergolio szatan zagościł w pańskim sercu i duszy
  • ~..Krystyna.z.Agencji..
    (2019-10-27 14:28)
    Jestem za, a nawet przeciw. Amen.
  • ~xyz
    (2019-10-27 13:08)
    czarny papież / jezuita w czarnym wdzianku / jak glosi przepowiednia wykończy kościoł ale nie wiarę w boga
  • ~Björn Karlsson
    (2019-10-27 11:23)
    Czy tzw. katolicy znają historię swojej wiary i czytali kiedykolwiek przynajmniej Nowy Testament i jaki macie problem z żonatym księdzem? Św. Piotr miał teściową, ciekawe skąd? A sw. Paweł pisze w 1. List do Tymoteusza: Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony - MĄŻ JEDNEJ ŻONY!
  • ~sdf234234
    (2019-10-27 10:56)
    6Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~sd32423423
    (2019-10-27 10:56)
    2Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Mamy sluchac Boga ,a nie ludzi - Biblia !.
    (2019-10-27 10:46)
    Skad sie wzieli w Kk ksieza ?.W Biblii ich nie ma,Pan Jezus Chrystus raz zmartwychstal ,raz umarl pokonujac smierc raz na zawsze,zatem co sie dzieje na oltarzach w tym kosciele ?.Biblia mowi o pamiatce tego wydarzenia ,a nie o ofiarowaniu ,czyli odtwarzaniu zdarzenia ,ktore sie raz stalo,wykonalo sie !.W takim razie co mowi na ten temat Biblia ?. List do Hebrajczykow rozdzial 9 wiersz 24 - 28. Chrystus bowiem wszedl nie do swiatyni zbudowanej rekami ludzkmi,bedacej odbiciem prawdziwej swiatyni,ale do samego nieba,aby teraz wstawiac sie za nami przed obliczem Boga nie po to ,aby sie mial ofiarowac jak arcykaplan ,ktory co roku wchodzi do swiatyni z krwia cudza . Innaczej musialby cierpiec wiele razy od stworzenia swiata.A tymczasem raz jeden ukazal sie teraz na koncu wiekow na zgladzenie grzechow przez ofiare z samego siebie .A jak postanowione ludziom raz umrzec ,a potem sad,tak Chrystus raz jeden byl ofiarowany dla zgladzenia grzechow wielu,drugi raz ukaze sie nie w zwiazku z grzechem ,lecz dla zbawienia tych,ktorzy Go oczekuja.Rozdzial 10 wiersz 18.Gdzie jest ich odpuszczenie ,tam juz wiecej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.
  • ~Onn
    (2019-10-27 10:12)
    Hahahahihihihi, pic na fotomontaz! Tu chodzi tylko i eventuelle o tych paru ksiezy w dźungli brazylijskiej! Ale zniesienie celibatu w KK, albo dopuszczenie kobiet , to jeszcze mrzonki. Mozemy jeszcze ze 100 lat o tym marzyc!