Szwecja chce usunąć z programu nauczania hymn narodowy

| Aktualizacja:

Szwedzka Agencja ds. oświaty (Skolverket) w projekcie nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych zaproponowała wykreślenie nauki hymnu narodowego. Propozycję skrytykowali politycy centroprawicowej opozycji.

wróć do artykułu
  • ~333 m.
    (2019-11-12 11:05)
    Po co mniejszości narodowej jakieś hymny!!!
  • ~Asas
    (2019-11-10 02:18)
    Matko, przecież to fake
  • ~mahe
    (2019-11-09 13:21)
    Szwecja ma swój potop... zalewą ją głupota ;) ROTFL
  • ~taak tak..
    (2019-11-09 11:56)
    a mówiłem ,ze puzniej bandy Lubienieckiego ,zdemolują Szwecje w odwecie za POtop...
  • ~lidzia
    (2019-11-09 11:52)
    szwecja ok
  • ~Lobo
    (2019-11-09 11:48)
    Na tym właśnie polega zachodnio-europejski postęp w wydaniu szwedzkim.
  • ~nadzór techniczny
    (2019-11-09 10:38)
    A co was tak boli? Ich kraj, ich poglądy, ich eksperymenty. Uczcie się na cudzych błędach. Poza tym nie ma tego złego. . . Misjonarze nie będą musieli jeździć do Afryki, a Rydzyk poszerzy swoje wpływy.
  • ~ABC123
    (2019-11-09 10:17)
    Chyba przyszedł czas, żeby król Szwecji i armia szwedzka wzięły się do roboty.
  • ~Myślący
    (2019-11-09 08:35)
    Nie ma obawy ,nachodźcy zrobią to za Szwedów, będzie trochę orientalny ale to nie przeszkadza.
  • ~ela
    (2019-11-09 08:05)
    Szwecja chce? czy musi?
  • ~Assunta
    (2019-11-09 01:25)
    I co zostało z tych dzielnych wojowników, którzy w czasie "potopu szwedzkiego" splądrowali nam Polskę tak, jak nie zrobił tego nikt wcześniej - ani potem. Więc może to samouinicestwienie się Szwecji - to taka kara za grzechy??? Ale serio - takie "państewka", które same już nie wiedzą, jak się nazywają, skąd idą i dokąd zmierzają - mordują nam Europę...Co to będzie? I Zbigniew Herbert nie dostał Nobla... Dobranoc Marku lampę zgaś i zamknij książkę Już nad głową wznosi się srebrne larum gwiazd to niebo mówi obcą mową to barbarzyński okrzyk trwogi którego nie zna twa łacina to lęk odwieczny ciemny lęk o kruchy ludzki ląd zaczyna bić I zwycięży Słyszysz szum to przypływ Zburzy twe litery żywiołów niewstrzymany nurt aż runą świata ściany cztery cóż nam – na wietrze drżeć i znów w popioły chuchać mącić eter gryźć palce szukać próżnych słów i wlec za sobą cień poległych więc lepiej Marku spokój zdejm i ponad ciemność podaj rękę niech drży gdy bije w zmysłów pięć jak w wątłą lirę ślepy wszechświat zdradzi nas wszechświat astronomia rachunek gwiazd i mądrość traw i twoja wielkość zbyt ogromna i mój bezradny Marku płacz
  • ~Xgkl
    (2019-11-08 23:08)
    Bravo. Tak sie wyniszcza wartości we własnym narodzie na korzyść musulmanow. Co za patologia masakra. Nie ma szans na uratowanie tego państwa.
  • ~Światowidz
    (2019-11-08 22:20)
    I jeszcze ten krzyż na fladze narodowej do usunięcia
  • ~he he
    (2019-11-08 21:47)
    przeciez to juz jest wprowdzone wszystko szwedzkie zabronione he he szwecji nie ma upale malmo nowe miszkania to tylko naawiska mohhhamed.
  • ~matti
    (2019-11-08 21:30)
    Są dwie rzeczy nieskończone... wszechświat i lewacka głupota!
  • ~zojka
    (2019-11-08 21:05)
    Pewni Marx, Engels, Lenin,Stalin,Trocki i Anastazja Kollataj sa wdzieczni Szwcji
  • ~abdul
    (2019-11-08 21:03)
    niedługo będą mieli nakaz nauki afrykańskiego hymnu, hymnu większości szwedzkiej..
  • ~gomora
    (2019-11-08 20:45)
    Szwecja stanje się państwem bez symboli, bez korzeni.Może w natępnym kroku pozbęda się nazwy, przestaną nauczac historii by nie podtrzymywać szkodliwego patriotyzmu itd. itp. Oni zawsze tak czuli na temat swojej suwerenności wywieszja białą flagę. Przypuszczam ,że przejdzie im zapał do czynnej obrony swoich granic, bo kto bedzie walczył o coś , co nie ma nazwy , hymnu i korzeni.
  • ~papa smurf
    (2019-11-08 20:17)
    Czy Brevik to przewdzial ?
  • ~7--7
    (2019-11-08 19:58)
    Bravo Sweden, smash nationalism/fascism !!! Ani narodowu ani koranu, tylko jeden swiecki swiat !!!