Turcja: Blokada planu pomocy NATO dla Polski, to nie jest szantaż

| Aktualizacja:

Turcja nie szantażuje NATO odmową poparcia planu pomocy dla krajów bałtyckich i Polski, ma pełne prawo weta w ramach Sojuszu - powiedziało Reutersowi anonimowe źródło z tureckich sił bezpieczeństwa tuż przed rozpoczęciem szczytu NATO w Londynie.

wróć do artykułu
  • ~antypropaganda
    (2019-11-26 20:34)
    NATO nie ma sensu, bo uczestniczące w niej państwa maja bardzo różne interesy narodowe. Zresztą agresja ze strony Rosji Polsce wcale nie zagraża, to tylko bicie propagandowej piany.
  • ~Andre
    (2019-11-26 20:57)
    Brawo MSZ !!! Swoją drogą, przecież to pomysł ściągnięty z samego Trampka!!! Bronić koniec własnego nosa a reszta, sorry...taki mamy klimat ! To daje izolacja Polski na arenie międzynarodowej!
  • ~Erdolf sojusznik Fjutina
    (2019-11-26 21:21)
    kalif Erdolf to sojusznik Fjutina
  • ~Polak
    (2019-11-26 21:36)
    Polska stawia na złe konie: najpierw sojusz z UK i Węgrami: UK się pogrąża, a Orban przyczynił się do 27:1 a miał być pewniakiem. Branie za wzorce Rudego z USA, Erdogana czy Putina też nam źle wyjdzie! Może zostanie ciepły człowiek z Białorusi? Ale to tylko "pracujący dla idei" wie w swojej skromności i geniuszu!
  • ~Mark Twain
    (2019-11-26 22:02)
    Straszone zewnętrzną agresją społeczeństwa łatwiej godzą się na wydatki swych pieniędzy na zbrojenia na których zarabia ten, co każe straszyć a sam jest w całkiem niezłej komitywie z tym, którym straszy. Ot, co!
  • ~i9okl,.
    (2019-11-26 22:15)
    "Reuters zastrzega, że nie udało się uzyskać komentarza w tej sprawie ani od tureckiej delegacji do NATO, jak i od resortu spraw zagranicznych w Ankarze."- a po co komu niby jakikolwiek turecki komentarz? Przeciez Turcy sa pod presja Rosjan, nie chca ich przyjac do Unii, a ostatnio pograzone byly wizytami Niemcow i Francuzow.........Myslicie, ze to byly wizyty przyjacielskie?
  • ~Poldi
    (2019-11-27 00:11)
    , A wszystko przez ten pomnik Sobieskiego!
  • ~Kogut
    (2019-11-27 05:26)
    Ano wychodzi sztama turkow z ruskim i mamy blokadę Turcji na rzecz Rosji...proste
  • ~plutin
    (2019-11-27 05:58)
    Apogeum naszej dalekowzrocznej i elastycznej polityki zagranicznej.Sflaczała potencja ministra i całego zaspanego pisu.Najedzie nas SAN ESCOBAR , to może zdążymy się otrząsnąć.
  • ~MJa
    (2019-11-27 06:51)
    typowe działanie moskwy rękoma ankary
  • ~vova
    (2019-11-27 07:15)
    A Niemce i Ruskie walczą o pokój , aż do krwi.
  • ~leon
    (2019-11-27 07:56)
    POLACY SAMI SIE WYKOŃCZĄ DZIEKI PICOWI
  • ~Agatka
    (2019-11-27 08:19)
    To kiedy w koncu wybuchnia ta wojna swiatowa ktoras tam z kolei ludzie dzis uczeni niedaja sie zastraszac i chca zyc godnie i sprawiedliwie dzielic dobrami swiata na nic tu zastraszania
  • ~Dorka
    (2019-11-27 08:23)
    Wojny swiatowej juz nigdy niebedzie bogaci by mieli zaduzo do stracenia tego nieba na ziemi
  • ~II.Mieszko
    (2019-11-27 08:41)
    Polakow nıe potrzebuja pomocy
  • ~ JA
    (2019-11-27 08:58)
    HISTORIA POKAZAŁA ŻE TAKIE PAKTY SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ. OSTATECZNIE MOŻEMY LICZYĆ TYLKO NA SIEBIE, CO PRZY PRZYTŁACZAJĄCEJ PRZEWADZE PRZECIWNIKA NIEMA SENSU.
  • ~Manfred S.
    (2019-11-27 10:08)
    Putin nie ma z tym nic wspólnego on się tylko cieszy jak ten solidarny pakt samych egoistów sam się rozwiąże. Polska nienawidzi wszystkich sąsiadów w Europie po za ich plecami wchodzi bez wazeliny Trumpowi do odbytu i o dziwo nie jest wiarygodnym partnerem nawet dla Turcji. Warto tylko zaznaczyć że Turcja jest drugim co do potęgi wojskowej krajem po USA w NATO, ma 5 razy więcej żołnierzy niż Polska a jej budżet wojskowy jest 2 razy większy od Polski. Mając do wyboru Turcję albo Polskę USA staną zawsze po stronie Turcji bo potrzebują tego kraju do pilnowania zasobów ropy w tym rejonie. Zarówno w Polsce jak i w Turcji rządzi dyktatora dlatego należałoby by się jakoś dogadać i pomóc Turcji w niszczeniu lewactwa.
  • ~trzeźwy
    (2019-11-27 10:22)
    Turcja to koń trojański Putina w NATO. Całe szczęście, że ich do Unii nie przyjęli, bo takie były kiedyś szalone pomysły. Swoją drogą ma tupet ten ten Erdogan. Zagrał na nosie całej Ameryce i dalej sobie kpi. Trzeba się jakoś pozbyć Turcji z NATO, bo zdradzą i rozwalą cały sojusz. Skoro teraz torpedują plany NATO w interesie Rosji to co będzie w przypadku realnego zagrożenia. NATO będzie silniejsze bez Turcji.
  • ~ONZ
    (2019-11-27 10:33)
    Turcja od dawna jest sprawdzonym sojusznikiem Rosji (pomimo drobnych kłótni o łupy, jak to w zbójeckiej watasze). Od samego początku sankcji byli i są cichym pośrednikiem w handlu Rosji z Unią, na czym się bogacą. Rosja potrzebuje Turcji a Turcja Rosji. Taki sojusznik w NATO gorszy od wroga.
  • ~jestem za
    (2019-11-27 13:09)
    Jak widac,kazdy mysli o sobie a deklaracje o solidarnosci to tylko dla zmylenia. Polska powinna liczyc na siebie i zbroic sie na potege. Zbrojenia to powinien byc priorytet, a dopiero potem dostatnie zycie, do ktorego wydatnie przyczynie sie przemysl zbrojeniowy. Bedac silni mozemy korzystac z zycia trwale.