Z kwarantanny będą wyłączone tylko osoby przyjeżdżające z Irlandii, z którą Wielka Brytania ma umowę o swobodnym przekraczaniu granic, a także lekarze walczący z koronawirusem i pracownicy transportu dostarczający towary.

Reklama

Wprowadzenie kwarantanny zapowiedział premier Boris Johnson, ogłaszając dwa tygodnie temu plan znoszenia restrykcji wprowadzonych z powodu koronawirusa.

O 351 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 36393.

351 nowych zgonów to nieco więcej niż było w bilansie z czwartku, gdy informowano o 338 zmarłych i nieco mniej niż tym ze środy, gdy było ich 363. Zarazem wszystkie te trzy bilanse są najniższymi od końca marca, które nie dotyczą dni weekendowych. W weekendy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem, wskutek czego od kilku tygodni w danych za weekendy widoczne są spore spadki, a nieuwzględnione zgony są uzupełniane w statystykach w kolejnych dniach.

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 oraz czwarte miejsce jeśli chodzi o dotychczasowe zakażenia - za Stanami Zjednoczonymi, Rosją i Brazylią.