Władze ostrzegły mieszkańców miejscowości Oppenau, aby pozostali w domach, podczas gdy funkcjonariusze, wspierani przez psy tropiące i helikoptery, przeczesywali okolice.

Reklama

Władze zdecydowały się na opublikowanie imienia i nazwiska podejrzanego. Jak wyjaśniły, Yves Etienne Rausch prawdopodobnie ma przy sobie kilka rodzajów broni, może być niebezpieczny i był znany policji z wcześniejszych przestępstw, m.in. związanych z nielegalnym posiadaniem broni palnej.

Policja dostała w niedzielę rano informację o podejrzanej osobie niosącej łuk i strzałę. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę tożsamości mężczyzny. Rausch początkowo współpracował z policjantami, ale później raptem wyjął pistolet i grożąc funkcjonariuszom, zmusił ich do oddania służbowej broni.

Policja w Offenburgu poinformowała, że Rausch prawdopodobnie od kilku tygodni mieszka w lesie. Jak podał serwis internetowy BBC News, część mediów nazywa mężczyznę "Rambo", nawiązując do fikcyjnej postaci weterana wojny w Wietnamie, który uciekał przed policją.