• Miasto, droga, ulica, samochody
  Aby zahamować dalsze ocieplanie się klimatu, obostrzenia dotyczące samochodów, statków i samolotów stają się koniecznością. Zajmie się tym nowa Komisja Europejska. 
 • Trzęsienie ziemi na Filipinach
  1
  Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,8, które w niedzielę nawiedziło wyspę Mindanao na południu Filipin - poinformowały miejscowe władze. 14 osób jest rannych, zniszczone są budynki i drogi.
 • Szczyt klimatyczny w Hiszpanii
  10
  Bez porozumienia zakończył się w niedzielę szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie. Delegaci z blisko 200 krajów, którzy obradowali nad sprawą handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, podkreślili jedynie "pilną potrzebę" przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.
 • Bilans ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrósł do 18 - poinformowała w niedzielę policja. Ratownikom nie udało się zlokalizować żadnego z ciał dwóch ostatnich zaginionych osób.
 • Polski żołnierz
  1
  W sobotę na Łotwie podczas biegania w czasie wolnym zmarł żołnierz Polskiego Kontyngentu Wojskowego - poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON złożył rodzinie polskiego żołnierza wyrazy współczucia i zapewnił o opiece nad nimi.
 • Boris Johnson
  1
  Nawet jedna trzecia ministrów w rządzie Borisa Johnsona zostanie wymieniona po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 stycznia - podały w niedzielę brytyjska media. Nowy rząd ma być bardziej skoncentrowany na potrzebach wyborców z północy Anglii.
 • Macron
  31
  Prezydent Francji Emmanuel Macron w wypowiedzi po Radzie Europejskiej tłumaczył znaczenie konkluzji Rady i nikomu nie groził - napisał w komunikacie ambasador Francji w Polsce Frederic Billet odnosząc się do piątkowej wypowiedzi prezydenta po Radzie Europejskiej.
 • Amerykańska policja
  4
  W rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w sobotę w centrum handlowym na przedmieściach Atlanty, jedna osoba została ranna - poinformowała policja. Incydent wywołał panikę wśród kupujących.
 • Premier Viktor Orban
  18
  Węgry są gotowe zbudować wraz z sąsiadami nową Europę Środkową, w której wszyscy mają pracę – oświadczył w sobotę premier Węgier Viktor Orban na uroczystości upamiętniającej wybuch rewolucji przeciw dyktaturze Nicolae Ceausescu w Rumunii w 1989 r.
 • Korea Północna, wojskowa parada
  3
  Szef sztabu generalnego północnokoreańskich sił zbrojnych Pak Dzong Czon ostrzegł w sobotę w komunikacie "wrogie siły", ze Stanami Zjednoczonymi włącznie, by nie prowokowały Pjongjangu, jeśli "chcą mieć pokój w Nowy Rok" - podała państwowa agencja KCNA.
 • Flaga Irlandii Północnej na twarzy mężczyzny
  2
  Rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii zobowiązały się do działań na rzecz przywrócenia autonomicznych władz w Irlandii Północnej - podano w sobotę. Jak podkreślono, wynik wyborów w Wielkiej Brytanii otwiera "znaczącą szansę" na powodzenie rozmów.
 • Donald Trump
  7
  Sąd Najwyższy USA zgodził się w piątek rozpatrzyć odwołanie prezydenta Donalda Trumpa od decyzji sądu okręgowego w Nowym Jorku, który nakazał przekazanie prokuraturze jego zeznań podatkowych i dokumentów finansowych.