Reklama
Reklama
Reklama

Powtórzył numer kapitana Wrony. Lądował bez kół

Awaryjne lądowanie bez podwozia w USA
Awaryjne lądowanie bez podwozia w USA / AP / Uncredited
Amerykański pilot powtórzył wyczyn kapitana Tadeusza Wrony. Na lotnisku Newark Liberty pilot turbośmigłowej maszyny z 34 osobami na pokładzie wylądował bezpiecznie, mimo że nie udało mu się wysunąć podwozia.
Reklama
Reklama
Tematy:
samolot Wrona lotnisko kapitan Wrona awaryjne ladowanie
Reklama

Komentarze (19)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Jadzia
  2013-05-18 20:58
  Aaaahhhh.. ta WRONA to NIE do POkonania... ;)
  0
  zgłoś
 • Анфиса Долгорука
  2013-05-18 21:21
  Numer kapitana Wrony polegał na tym ze on i załoga nie potrafili uruchomic działajacego prawidłowo awaryjnego wysuwania podwozia. I w rezultacie skasowali samolot wart setki milionów USD.
  Wrona został okrzykniety polskim bohaterem narodowym.
  Jaki kraj, tacy bohaterowie...
  0
  zgłoś
 • wow
  2013-05-18 21:36
  też zapomniał wcisnąć guziczka ,,?
  0
  zgłoś
 • emerytowany elektryk
  2013-05-18 21:38
  Gdyby był Pan inżynierem elektrykiem tak jak ja, bo by Pan zrozumiał dlaczego bezpiecznik samoczynny (elektro-magnetyczny lub termiczny) wyłączał zablokowany system awaryjnego wysuwania podwozia. I dlaczego po rozmrożeniu samolotu w hangarze ten bezpiecznik - pełniący jednocześnie rolę wyłącznika - zadziałał prawidłowo i podwozie się otworzyło.
  A już na pewno zjawiska fizyki nie maja nic wspólnego z przynależnością partyjną kogokolwiek i to niezależnie czy byłoby to PO, PiS,SLD, PZPR, NSDAP czy WKPb.
  0
  zgłoś
 • michał 28
  2013-05-18 21:50
  dla czego w polakach jest tyle nienawisci. taki katolik z polaka wałszywy i obłudny
  0
  zgłoś
 • gdzie Matoł
  2013-05-18 22:24
  GDZIE JEST TUSK ??
  Krwawy konDONEK znów zamknął się w szafie?!
  0
  zgłoś
 • christ
  2013-05-18 23:07
  a gdzie oberzapszaniec A. Macierewicz ? gdzie sie POdzial ten ekspert od helu i trotylu samolotowego ?Niech robi dochodzenie
  0
  zgłoś
 • rudy
  2013-05-19 01:16
  zaPOmnial matol przycisnac CZERWONY GUZIK
  0
  zgłoś
 • Анфиса Долгорука
  2013-05-19 04:18
  Мне нравится, как они посадили меня на игрушку прикладом геев
  0
  zgłoś
 • Huntley
  2013-05-19 06:02
  kapitan wrona ..zaPOmnial matol przycisnac CZERWONY GUZIK.. stupid polack
  0
  zgłoś
 • a5
  2013-05-19 06:47
  Niech na stałe zamontują dodatkowe koła awaryjne.
  0
  zgłoś
 • Josef
  2013-05-19 07:30
  Wrona,kwaśniewski,Komorowski,Tusk i Wałęsa to bohaterowie jednej klasy! Brakuje im jednego mądrego przycisku!
  0
  zgłoś
 • wie lebny
  2013-05-19 08:40
  kler produkuje pleśn do zsrr
  0
  zgłoś
 • >>>>> Zibi <<<<<<<
  2013-05-19 12:31
  TAKI SAM BYSTRY PEWNIE ZE ZNAJOMOŚCI KABINY PILOTA JAK KAPITAN wrona KTÓRY POwinien POkryć KOSZTA CAŁEJ OPERACJI LĄDOWANIA SAMOLOTU ...
  0
  zgłoś
 • Анфиса Долгорука
  2013-05-19 13:03
  Wrona nie orzeł. Skasował Boeinga bo nie właczył bezpiecznika awaryjnego wysuwania podwozia. A mechanik pokładowy gdzie był ? Ci ludzie zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy miesiecznie !
  0
  zgłoś
 • vp
  2013-05-19 16:56
  RE ciek kawy - niestety cały żywot zawodowy zajmowałem się układami automatyki i sterowania ,szczególnie zaś zautomatyzowanym napędem elektrycznym prądu stałego i przemiennego . Przykro mi ,że Cię zawiodłem .
  0
  zgłoś
 • voiceinthedesert
  2013-05-19 23:12
  Trudno winić kpt. Wronę, bo był w stresie.Jednakże lotnictwu polskiemu nie należy odpuścić tego przypadku. W każdym bowiem cywilizowanym lotnictwie, gdy pilot zawiadamia, że nie umie spuścić podwozia, żeby ratować pasażerów, sam Prezydent Komorowski powinien był zawołać na numer S.O.S. do Boeinga, a korporacja ta natychmiast przypomniałaby walecznemu Panu Kapitanowi, który ma guzik nacisnąć! By the way, czy polskie lotnictwo w ogóle wie, ze ma taki numer do dyspozycji?
  0
  zgłoś
 • voiceinthedesert
  2013-05-19 23:21
  Мне нравится, że TU 154 M mógł być oślepiony laserem zdolnym by pilota oślepić. Jak pisałem, na następny dzień po katastrofie smoleńskiej śnił mi się srebrny samolot w gęstej mgle, którego kabina oświetlona była nagle potężnym laserem. Potem za cztery sekundy samolot runął. Sen by ekstremalnie realistyczny. Do dziś mam go przed oczyma. Nie należy zapominać, że Amerykanie dziś pokazali swój najnowszy laser ADAM, zdolny obalić samolot czy też wysadzić lecący pocisk! Kto wie, może Rosjanie maja coś takiego w Smoleńsku.na odległości półtora kilometra
  0
  zgłoś
 • jacek43
  2013-05-20 09:45
  fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTII Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.(...)Wasz Jezus
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama