Reklama
Reklama
Reklama

Wojskowe kamazy przemalowane na biało? Konwój humanitarny z Rosji na Ukrainę

Białe ciężarówki z pomocą humanitarną z Rosji dla wschodu Ukrainy
Białe ciężarówki z pomocą humanitarną z Rosji dla wschodu Ukrainy / AP
280 samochodów wiozących dwa tysiące ton bardzo potrzebnej i wyczekiwanej pomocy? Czy też może sznur wojskowych ciężarówek, jedynie przemalowanych na biało i mających sporo wspólnego z rosyjską armią? Konwój z pomocą humanitarną dla Doniecka i Ługańska, który rano wyruszył spod Moskwy, wzbudza wiele kontrowersji i niepokoju nie tylko na Ukrainie.
Reklama
Reklama
Tematy:
Ługansk wojna na Ukrainie białe kamazy przemalowane ciężarówki rosyjska pomoc konwój humanitarny donieck pomoc humanitarna konwój
Reklama

Komentarze (52)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Jobtwojumac
  2014-08-12 13:13
  Kon Trojanski.
  0
  zgłoś
 • socjolog
  2014-08-12 15:25
  Re bezsilny .Tój wpis ,tzn treść i sposób pisania jeszcze raz potwierdza że nie jesteś Polakiem tylko kims z np Ukrainy lub Białorusi. Polak nie pisze -Ty nie masz połowy rozumu.To nie po polsku. Inne słowa i konstrukcja zdania potwierdza że jesteś tym o kim myśle a płaca ci ludzie o których napisałem wcześniej. Prosze abys nie podszywał sie po Polaków. Bo napewno nim nie jesteś. Pozdrawiam .
  0
  zgłoś
 • rychu
  2014-08-12 14:14
  jak wpuszcza ten konwoj, to bedzie koniec Ukrainy !!!
  Putin i jego banda nie ma zadnych oporow moralnych (tak jak Jarek) i wykorzysta kazda sposobnosc, nie liczac sie cena zycia setek tysiecy ludzi, dla swoich celow - zawladniecia Ukraina !!!
  Zachod mogl taki konwoj pomocy humanitarnej zorganizowac dawno, ale Putin ich w ch... zrobil i teraz to on bedzie udawal dobrego wujka !!!
  swiat przegrywa z bandytyzmem i imperializmem Rosji !!!
  0
  zgłoś
 • ew.am
  2014-08-12 14:16
  Rosyjski komentarz (z moim tłumaczenie na polski):

  Андрей Орлов
  2 godz. · Moscow, Russia ·
  КРАСНОГО КРЕСТА НА НИХ НЕТ!
  Когда несколько сотен российских солдат перед отправкой за границу переодевают в артековские шорты и гольфики, у меня появляется очень нехорошее предчувствие.
  Когда в официальных новостях танковый полигон в Алабино переименовывается в Наро-Фоминск, моё очень нехорошее предчувствие нарастает.
  Когда с 280 военных грузовиков снимают военные номера, а сами грузовики перекрашивают в девственный белый цвет, очень нехорошее предчувствие начинает перерастать в тревожность.
  Когда закупленные на бюджетные средства для самых благих целей 2 тыс. тонн медикаментов и продовольствия объявляются «собранными москвичами и жителями Московской области", к тревожности примешивается привычная брезгливая реакция на ложь властей.
  Когда пресс-секретарь президента заявляет, что помощь «организована совместно с Международным комитетом Красного креста», а Красный Крест утверждает прямо противоположное, и требует, «чтобы грузы были доставлены исключительно гражданскому населению», у меня складывается скребущее ощущение, что «помощь» предназначается совсем не населению.
  Чего я больше всего боюсь? Того, что белыми, питательными, тёплыми, целебными и благими намерениями мостится дорога в давно и тщательно подготовленный ад.
  Что мне всё это напоминает? Нет, не Сараево, Прагу, Будапешт, Цхинвал и Сухуми. Это напоминает мне Трою. Как говорил при виде гуманитарного груза жрец Лаокоон:
  «Иль в деревянном коне здесь ахейцы скрываются, или
  Против нашей стены громада построена эта,
  Чтоб над домами ударить, чтобы нашу крепость превысить,
  Или иной здесь обман. Нет, коню вы не верьте, троянцы!
  Что там ни будь, я данайцев боюсь и дары приносящих».
  Moje tłumaczenie:
  Czerwonego Krzyża na nich nie ma!
  Kiedy kila setek żołnierzy rosyjskich zakłada przed wyjaqzdem zagranicę zakłada pionierskie ubranka pojawia się u mnie bardzo złe przeczucie.
  Kiedy w oficjalnych wiadomościach podaje się, że poligon wojskowy w Alabino przemianowuje się się na Naro-Fominsk moje bardzo złe przeczucie jeszcze narasta.
  Kiedy 280 wojskowych ciężarówek przemalowuje się na biało i zdejmuje się z nich wojskowe tablice bardzo złe przeczucie przerasta w trwogę. Kiedy zakupione ze środków budżetowych lekarstwa i żywność ogłasza się "zebranymi przez mieszkańców Moskwy i moskiewskiej obłasti" moja trwoga przekształca się w zwykłą reakcję na kłamstwa władzy.
  Kiedy sekretarz prasowy prezydenta ogłasza, że pomoc "organizowana wspólnie z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem , a Czerwony Krzyż twierdzi coś zupełnie przeciwnego i wymaga aby " ładunki były przekazane bezpośrednio ludności cywilnej" powstaje u mnie wrażenie, że "pomoc" przeznaczona jest bynajmniej nie cywilom.Czego boję się przede wszystkim? Tego, że te dostawy stanowią drogę do przygotowywanego piekła.
  Co mi to wszystko najbardziej przypomina? Nie, nie Sarajewo, Pragę, Budapeszt, Cynwali i Suchumi. To mi przypomina Troję. Jak mówił widząc ładunek humanitarny Laokoon:
  ''Czyż w drewnianym koniu nie kryją się Achajowie, lub pod naszymi murami stoi grupa ta, aby nad domami uderzyć, naszą twierdzę zdobyć, lub jakieś inne tu oszustwo. Nie, nie wierzcie koniowi Trojanie, jak by nie było, nie wierzę wrogom przynoszącym dary"
  0
  zgłoś
 • Pik pok
  2014-08-12 14:16
  szanuję dziennik pl ale panowie nie dawajcie ciała polskim służbom którzy płacą za wpisy o rzekomym koniu rojańskim ,bezsilności na cierpienia upowców.Przecież te wpisy atakujace Rosję są tak widocznymi prowokacjami że zastanawia mnie fakt czy w naszych służbach siedzą ludzie inteligientni czy yntelygentni. Po zajściu w gazecie wprost mam watpliwości.
  0
  zgłoś
 • @HINIO
  2014-08-12 14:21
  HINIO.
  I OSTATNIA MINE WSADZIC CI DO DOOOOPY.
  0
  zgłoś
 • Żyrynowski za kierownicą -b u h a j Sanhedrynu
  2014-08-12 14:36
  .
  wiozą r a d i o a k t y w n y POlon jako wodę mineralną ! !
  .
  0
  zgłoś
 • troll
  2014-08-12 14:22
  No a jakie miałyby jechać ciężarówki jak nie wojskowe przemalowane na kolor jaki wymaga w takiej sytuacji OBWE. Skąd państwo weźmie 280 ciężarówek .poprosi prywatnych transportowców aby na jeden raz przemalowali swoje ciężarówki na biały kolor.Malowanie takiej cieżarówki to kilkanaście tysięcy złotych po czym koleny wydatek to znów przemalowanie na ten który był wcześniej.A tak armia dała przemalowała a obywatele zapłaca. tak jest wszedzie. W każdym kraju.Zwykli ludzie placą frycowe za zabawy polityków.
  0
  zgłoś
 • wawiak
  2014-08-12 14:32
  Re ew.am stary te numery juz znamy z PRL.Roztrzelana wietnamka która mówi o złych amerykanach ,po czym po 20 latach okazuje sie że jest pracownikiem ministerstwa spraw wewnetrznych. teraz wyskrobałeś jakiegoś andreja orłowa. Tylko idiota wierzyłby w tą podpuche.słowa tego "kierowcy"to słowa człowieka wykształconego dla którego semantyka nie jest obcym tworem.Qwa jak juz próbujecie tworzyc jakas "legende" róbcie to z głową. Jutro pokażecie staruszke która ładowała w tej tajnej bazie rakiety do tych kamazów i która opowiadala jako "swiadek o zlych zamiarach generała rosyjskiego.Potem dziecko które cudem uszło atakowi separatystów którzy strzelali dio niego z 20 m ale o dziwo nie ustrzelili a które za 30 lat jak sie okaże nigdy nie było we wschodniej ukrainie. Przerabialiśmy to już w PRL.Młodzi ludzie z liceuw i na studiach może uwierzą w te brednie ale my pokolenie postsolidarnościowe napewno nie.
  0
  zgłoś
 • koń...
  2014-08-12 14:57
  ... trojański na 99%
  0
  zgłoś
 • gwto
  2014-08-12 15:01
  Chyba w XXI wieku już się nie używa Konia Trojańskiego?
  0
  zgłoś
 • bezsilny
  2014-08-12 15:04
  Do socjologa- na 100% to Ty masz połowę rozumu lub jesteś ze wschodniej strony. Ja nie miewam kolegów podobnych do Ciebie. Myślę, że Ty potrafisz udowodnić, że my nie widzieliśmy tych dzieci z Biesłanu i sali teatru moskiewskiego. Ty masz zwyczaj, to już u Was jest chorobliwe, że wszystkich opluwacie i obrażacie. Zawsze przekształcacie prawde w fałsz. I posłuchaj Ty sługo, ja nie biorę pieniedzy za wpisywanie tego co mnie boli, bo ludzkie cierpienie potrafi boleć, nie takich jak T oczywiście. Może Ty kiedyś odkleisz sie od fałszu, obłudy i zakłamania. Nadziei na to jednak nie rokujesz. Mimo wszystko życze ci najlepszego i to koniec dyskusji z takimi jak Ty. Wiecej nie napisze nic do Ciebie podobnych.
  0
  zgłoś
 • ktoś
  2014-08-12 15:26
  Niech ten RasPutin przestanie uważać innych za większych idiotów od siebie!
  0
  zgłoś
 • HYNIO
  2014-08-12 14:06
  Trzeba zaminować granice. Od wschodu. Od strony AZJI.
  0
  zgłoś
 • alfons xv
  2014-08-12 16:16
  Curzio Malaparte w swojej książce Kaputt opisuje przyjęcie na Wawelu wydane przez sxefa Geberalnego Gubernatorstwa Hansa Franka . Hans Frank oznajmił swoim gościom o rozpoczęciu w GG produkcji specjalnie dla Polaków mydła z ***** . Mydło z tego surowca produkowane jest do dziś .Tym mydłem polska biomasa mydli sobie oczy . Albowiem , jak inaczej wyjaśnić komentarze tych , którzy na forum dziennika .pl wy;ewają kubły pomyj na rosyjską pomoc humanitarną dla regionu Donbassu ?
  0
  zgłoś
 • ew.am
  2014-08-12 16:35
  Re wawiak: Andrej Orłow to nie jest "legenda stworzona ad hoc",wystarczy trochę poczytać (niestety, po rosyjsku). To znany rosyjski poeta i przeciwnik oficjalnej rosyjskiej propagandy. Śledzę jego działalność od dłuższego czasu. Dobrze, że i takie głosy pojawiają się w Rosji.
  0
  zgłoś
 • Ryszawy........z gajowym...........
  2014-08-12 19:00
  rus jest dobry jak jest zimny...
  0
  zgłoś
 • iwan........
  2014-08-12 19:04
  futin przestan wciskac swiatu cieemnote.
  0
  zgłoś
 • żygaćSięchcę
  2014-08-12 21:14
  ale śmietnik a nie forum, rasistowskie komentarze i do zabóśtw na tle narodowościowym, a nie chcecie droga redakcją do sądu ?
  0
  zgłoś
 • DoSąduChcecie?
  2014-08-12 21:16
  jak myślicie redakcją że jak przegram z wami w sądzie w Polsce to czy wygram w sądzie europejskim za to ze u was komentarze rasistowskie i nazistowskie ?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama