Reklama
Reklama
Reklama

Nowa osłona nad zniszczonym reaktorem w Czarnobylu. ZDJĘCIA z budowy

Nieoficjalnie nazywany "sarkofagiem", oficjalnie nosi nazwę "schronienie numer 4". Reaktor zniszczony w wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu dostanie nową osłonę. Polska dołożyła na ten cel 1,5 miliona euro. Zobacz ZDJĘCIA z budowy nowego sarkofagu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
elektrownia elektrownia w Czarnobylu atomowa Czarnobyl atom reaktor nuklearna
Reklama

Komentarze (21)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Rusel
  2016-12-14 19:55
  No
  0
  zgłoś
 • michal
  2016-05-10 15:38
  Chyba warto by bylo pamietac ze to problem ogolnoswiatowy a w razie przedostania sie wody do srodka i kolejnej reakcji lancuchowej zagrozenie dla nas wszystkich
  0
  zgłoś
 • pipulek
  2016-01-14 14:49
  ja chce do mamy
  0
  zgłoś
 • bezimienny
  2016-01-09 21:41
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach oraz tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum biadolenia. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jako kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi":)
  2
  zgłoś
 • Szamanow
  2016-01-09 21:36
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. ZERO MERYTORYKI - maksimum biadolenia. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
  zgłoś
 • Szamanow
  2016-01-09 21:05
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach oraz tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jako kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
  zgłoś
 • Szamanow
  2016-01-09 12:31
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach i tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jak kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi":)
  1
  zgłoś
 • Szamanow
  2016-01-09 12:15
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach i tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jak kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego, działającego według szablonu: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
  zgłoś
 • Szamanow
  2016-01-09 12:08
  Nie wiem dlaczego większość komentujących widzi tylko czarne i białe - "bezdomni obywatele" i "głodne dzieci" - mdli mnie od takiej krótkowzroczności. Argument podawany przez polityków na debatach i tych obywateli, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia. ZERO MERYTORYKI - maksimum narzekania. Jeśli ci "biedni obywatele i głodujące dzieci" zaczną masowo chorować i padać jak muchy od chorób popromiennych (w przypadku "przebudzenia się" Czarnobyla) to wtedy co powiecie? Pieniądze - faktycznie stracone, ale nikt nie patrzy na ów projekt jak na inwestycję, choćby w przyszłe bezpieczeństwo. Radioaktywny pył zalegającym w przykrytym na pałę byle czym bloku 4 (bo całość pali się w środku do dziś dnia) może zawędrować w każdy zakamarek Europy. Działa prosta zasada: zaniedbaj teraz, to zapłacisz w przyszłości dwa razy więcej (albo zabulisz czymś niewymiernym - jak zdrowiem) Całkowity budżet to (o ile pamiętam) 650mln euro, więc 1,5 od Polski jak kraju nie specjalnie zamożnego to niewielki procent całości. Trzeba tylko patrzeć im na ręce (jak każdej władzy!) i pilnować by każde euro szło właśnie na ten cen. Komentujący, pokazujecie tylko myślenie zaściankowego wieśniaka myślącego: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Uczcie się ludziska historii i walczcie z polskim "mentalnymi przywarami narodowymi"
  0
  zgłoś
 • din
  2015-02-26 00:06
  Obecny stan nowego sarkofagu świadczy jedynie o tym, że te nasze 1,5 mln poszły gdzieś ale na pewno nie na jego budowę. Ileż lat można ulewać kopułkę z betonu. Pokażcie te pałace, które zostały wybudowane za te pieniądze.
  5
  zgłoś
 • krzysiek
  2015-02-25 23:33
  CZY JUŻ DO JASNEJ CHOLERY NIE MAMY NA CO WYDAWAĆ PIENIĘDZY POLSKIEGO PODATNIKA?
  Podaj rękę Ukrainie! A oni ci tą rękę odrąbią siekierą!
  RIZAT' LACHIW! B A N D E R A! ! ! B A N D E R A! ! !
  6
  zgłoś
 • ja
  2015-02-25 22:18
  Za te 1,5 mln euro na bunkier, na pewno nie zagłosuję na PO
  7
  zgłoś
 • tworek
  2015-02-25 21:35
  macie przykła zruiny pokojowo nic sie nie da tylko wojna mozna cos zmienic wruine kler tez nie da sie wygonic na ciemnote niema lekarstwa
  4
  zgłoś
 • kaczka pisu
  2015-02-25 21:34
  a moze polaczki zrobia jakis majdan i wygonia kopacze i inne stacze s ra acze kopacz sam anie ustapi trzeba ta hołote na taczki
  2
  zgłoś
 • Av
  2015-02-25 21:11
  może by tak ruskie pijaki zabrali ten atom do siebie
  4
  zgłoś
 • tele-wic
  2015-02-25 20:39
  W zamian zwrócą nam Lwów z okręgiem? Bo jeśli nie, to szmalu szkoda, który bardziej przyda się np. na premie dla urzędników bufetowej.
  4
  zgłoś
 • ewa
  2015-02-25 20:33
  PROSZE NIE zaPOminac ida wybory
  9
  zgłoś
 • wiktor
  2015-02-25 20:25
  Ukraina przeszła na nasze utrzymanie???!!!
  Dajemy na wszystko - na reaktor, na rozwój przedsiębiorczości, na studentów, na leczenie rannych, na szkolenie wojska. Czy władze oszalały?
  Czy to jest jeszcze Polska czy połkolonia ukrainska?
  8
  zgłoś
 • lolek
  2015-02-25 20:18
  Mamy chojny rząd tylko dla banderowców i faszystów oraz bierzemy złom od jankesów -pastuchów ,przyjmujemy emigrantów - uciekinierów z faszystowskiej urainy i walimy im pieniądze i inne dobra za bóg zapłać a polakom daje się ***** dzieci nie maja należytej opieki głodują,chorują a na tą opiekę państwo nie ma.Chojni polacy pieniędzy mają w bród tylko dla faszystowskich banderowców .Wchodza im w dupe bez mydła
  12
  zgłoś
 • Reytan
  2015-02-25 20:07
  nasi rodzice i dziadkowie stoją w wielomiesięcznych a czasem wieloletnich kolejkach do lekarzy specjalistów a ten rząd ręka w rękę z opozycją dają miliony ukraińcom - realnie na wieczne nieoddanie.
  4
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama