Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Atak terrorystyczny? Rosyjski trop? Konsulat w Łucku ostrzelany z granatnika. ZDJĘCIA

29 marca 2017, 13:52
„Prezydent zdecydowanie potępił ostrzał Konsulatu Generalnego Polski w Łucku i polecił organom porządku natychmiastowe użycie wszelkich środków dla wyjaśnienia tego incydentu i odnalezienia winnych” – napisał Cehołko na Facebooku. Biuro prasowe SBU oświadczyło, że według wstępnych ustaleń, w siedzibę konsulatu strzelano z granatnika przeciwpancernego RPG-26. „Na miejscu pracują śledczo-operacyjne grupy SBU i policji. Śledztwo rozpatruje kilka wersji incydentu, w tym także akt terrorystyczny” – ogłoszono w komunikacie.
„Prezydent zdecydowanie potępił ostrzał Konsulatu Generalnego Polski w Łucku i polecił organom porządku natychmiastowe użycie wszelkich środków dla wyjaśnienia tego incydentu i odnalezienia winnych” – napisał Cehołko na Facebooku. Biuro prasowe SBU oświadczyło, że według wstępnych ustaleń, w siedzibę konsulatu strzelano z granatnika przeciwpancernego RPG-26. „Na miejscu pracują śledczo-operacyjne grupy SBU i policji. Śledztwo rozpatruje kilka wersji incydentu, w tym także akt terrorystyczny” – ogłoszono w komunikacie. / PAP / Darek Delamnowicz
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdecydowanie potępił ostrzał polskiego konsulatu w Łucku na północnym zachodzie kraju – oświadczył jego rzecznik Swiatosław Cehołko. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) nie wykluczyła, że był to atak terrorystyczny.Tymczasem MSZ zdecydowało o zamknięciu konsulatów na terenie Ukrainy. Głos w tej sprawie zabrał też prezydent Andrzej Duda.
Reklama
Reklama
Tematy:
Polska Ukraina prowokacja wideo konsulat "Luck" ostrzelanie konsulat w Łucku Poroszenko

Powiązane

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama