• ~Ewa
    (2011-10-07 21:02)
    BŁĄD GRAMATYCZNY ! Dzienniku litości! "Steve Jobsie"? Wisi cały dzień bez poprawki? Ale wstyd...
  • ~=nikt zawsze mozesz sobie kupic telefon na korbę
    (2011-10-07 18:33)
    Tak samo Einstein wymyslil jak rozszczepic jadro atomu tak samo Stiv wymyslil iphona a jak tych wynalazkow uzywaja ludzie to juz oni nie bedą za to odpowiadali bo obaj gryza ziemie.
  • ~rafraf
    (2011-10-07 09:39)
    To byl wielki czlowiek, dzisiaj takich juz nie widac. Wszystko co zrobil caly swiat nasladowal z korzyscia dla konsumentow, dla nas. Geniusz z wizja, zawsze pozostanie z nami-fanami znaku Jablka. Steve - dziekuje.
  • ~kukis
    (2011-10-07 09:32)
    Nt. postu Nikta o strzelaniu z okretow do wlascicieli iPhonow.

    Stary, chce cie zapewnic ze ani do mnie ani do moich znajomych (wszyscy uzywamy iphonow i padow, po prostu bo sa swietne) nikt nie strzelal z mysliwcow. I baterii nie wyjmuje :) Dlatego wiecej luzu i usmiechu zycze, a ze szpiedzy sie dziwia baterii niewymiennej? Nic z tym nie zrobimy :)
  • ~ComanderBarnik
    (2011-10-07 08:48)
    kakule: Nie wierze że ludzie mogą wypisywać rónie idiotyczne rzeczy. Zeby odmawiać Jobsowi geniuszu trzebaby żyć pod skałą lub zwyczajnie być kompletnym idiotą. Mawiają że człowiek jesli zrewolucjonizuje jedną branże, ma talent. Jobs zrewolucjonizował ich conajmniej 3. Niemożliwe? Już nie. Steve zasłużyłeś na odpoczynek choć z pewnoscią byś mógł jeszcze świat nieraz zaskoczyć.
  • ~ruch thuska z palikotem
    (2011-10-07 06:50)
    zbiorka o 8 P0d sklepem bedziemy sikac do zniczy!
  • ~Maciek
    (2011-10-06 19:12)
    Ludzie, jesteście niesamowicie zazdrośni i mściwi. Steve Jobs zrewolucjonizował świat dzięki swym pomysłom. Jak widzę, niektórzy z was wypisują głupoty na temat produktów appla. Prawdopodobnie nigdy z nich nie korzystaliście i stąd wasze błędne mniemania. Nie mieliście styczności - nie komentować.
  • ~nikt
    (2011-10-06 18:20)
    Nie jeden raz byłem w sytuacji, kiedy ludzie z którymi się spotykałem i rozmawiałem kategorycznie żądali abym wyłączył telefon i wyjął sim kartę. ALE NAJWAŻNIEJSZE BYŁO DLA NICH TO BY WYJĄĆ Z TELEFONU BATERIĘ.



    Dlaczego?

    Bo każdy z moich rozmówców wiedział, że telefon nie służy tylko do dzwonienia, że w ślad za moim nieszczęsnym telefonem może nadlecieć rakieta wystrzelona z predatora lub innego samolotu bezzałogowego. Rakieta wystrzelona z myśliwca albo okrętu... Diabli wiedzą skąd. Skądkolwiek. Strach przed namierzeniem przez telefon łączył tych ludzi. Nie dziwiłem się temu. Stąpali po cienkiej linie i w każdej chwili mogli zginąć. Afganistan, Irak. Czeczeniia, Palestyna... Kiedy zrozumieli że telefon to niemal wyrok śmierci zaczęli używać wyłącznie posłańców. . Część z nich dzięki temu wciąż żyje. Posłaniec w XXI wieku też może zdradzić ale mimo wszystko znacznie rzadziej niż telefon.

    Dzisiaj w nocy zmarł Steve Jobs twórca Apple'a - jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży komputerowej. Steve Jobs przejdzie do historii jako jeden z wizjonerów branży IT- piszą niemal wszystkie media. Sam Barak Obama przejął się jego śmiercią: "Steve Jobs był jednym z największych amerykańskich innowatorów. Przekształcił nasze życia, zmienił oblicze całego przemysłu i stał się autorem jednego z najrzadszych wyczynów w historii ludzkości: zmienił sposób w jaki korzystamy ze świata" - powiedział na wieść o śmierci twórcy MAC-a.

    Kilka tygodni temu, wtedy kiedy Steve Jobs walczył wciąż ze świercią mój bliski znajomy opowiadał mi że kiedyś rozmawiał z najbardziej znanym polskim szpiegiem Marianem Zacharskim. Siedzili gdzieś w Europie nad pięknym jeziorem... rozmawiali o Olinie, Kacie i Minimie... To ulubiony temat Zacharskiego. Nagle zadzwonił telefon. Może to była żona generała? W każdym razie rozmawiali po francusku. Po chwili generał schował swój bardzo zwyczajny telefon.

    " A nie dziwi pana przypadkiem ten cały Apple?- powiedział nagle. Bo mnie zawsze wydawał się podejrzany... A zwłaszcza wtedy - kiedy stworzyli iphone'a. Wie pan... Nie wiem czy był to pierwszy ale z pewnością - sam wie pan lepiej - chyba najbardziej popularny wciąż telefon z którego nie da się wyjąć baterii. Nie da się. Prawda? A wie Pan co to znaczy? - zapytał. Że jeśli ma pan iphona to jest pan na krótkiej smyczy. Non stop. W dzień i w nocy...Co gorsza nie wie pan kto tą smycz trzyma, ale z pewnością nie jest to przyjaciel" . zaśmiał się super szpieg.



    No właśnie. Czy to przypadek z tym iphonem? Czy może prawdą jest to, że w spiski nie wierzą tylko Ci, którzy je tworzą?

    Przypomniałem sobie o tym dzisiaj gdy Stevw Jobs przegrał walkę o życie.



    Steve Jobs oczywiście mógł nie wiedzieć jak jego wynalazek przyczyni się do ułatwienia invigilowania obywateli przez władzę na całym świecie. I z pewnością nie wiedział że liderem wśród krajów inwigilujących na świecie będzie Polska . Ojczyzna ludzi miłujących wolność i anarchię - jak głosi stereotyp.

    Przypomnę zatem - dla porządku - że w 2009 roku na pólmetku kadencji rządów miłości PO w Polsce było założonych ponad 20 tysięcy podsłuchów. (brak danych z ostatnich lat) a ponad milion razy instytucje, które mają do tego prawo wnioskowały u operatorów sieci komórkowych o udzielenie informacji związanych z logowaniem się telefonów, bilingów określonych numerów telefonicznych itd. To jest np. 25 razy więcej niż. w Niemczech... Polska wyprzedza ponad dwukrotnie Wielką Brytanię, która mogłaby się wydawać jednym z najbardziej inwigilowanych krajów świata.

    Nigdzie chyba sam nie widziałem na ulicach tylu kamer co w Londynie. Ale co się dziwić Anglikom: Niewiele krajów na świecie jest tak zagrożonych zamachami terrorystycznymi co wileokulturowe upadłe Imperium Brytyjskie.

    A Polska ? W Polsce trzeba inaczej bo terrorystów brak. W naszym kraju liderem w liczbie składanych wniosków o bilingi itd jest wywiad skarbowy czyli służby po których wkroczeniu - nie koniecznie o 6:00 rano -strzelam w ciemno - znacznie więcej ludzi niż jedna ś.p. Barbara Blida popełniło samobójstwo i wpadło w długoterminowe depresje. A dodajmy, że 9 innych polskich służb specjalnych też nie próżnuje. I myślę że warto o tym pamiętać nie tylko wtedy kiedy umiera wielki wizjoner IT. Trzeba o tym pamiętać w każdą wyborczą niedzielę - także i tą najbliższą .
  • ~do Emeryt
    (2011-10-06 17:29)
    ty obrzydliwy hipokryto do gleby !!!
  • ~Artur
    (2011-10-06 16:42)
    Fajny był z Ciebie gość sprawiles wielu ludzia frajdę sprzedając im zabawki ... mam tez i mówię są super dzięki
  • ~Emeryt
    (2011-10-06 16:32)
    kwiaty, swieczki , przynajmnie maja normalnosc u nas bufetowa kwiaty i swieczki
    kazala wrzucic do wora bo szpeca! Ot roznica kultur!
  • ~gnojki z pisuaru wypisują rzeczy,
    (2011-10-06 16:29)
    których sami nie rozumieją.Na pohybel wam prymitywy.
  • ~clara
    (2011-10-06 15:49)
    Zenada co tu niektorzy wypisuja!!!
    Polski prymtywizm i pogarda dla innych, ktorym udalo sie zyc tworczo chyba nigdy
    nie zostanie wyrugowana z polskiej mentalnosci
  • ~msciciel w krotkich spodenkach
    (2011-10-06 14:18)
    wykorzystywal chinczykow jak bydlo aby mu robili te glupie iphoniki, byl bez skrupulow i sumienia mial tyle co nic, nie byl geniuszem moze poprowadzil ludzi troszeczke naprzod ale za duza cene
  • ~kakule
    (2011-10-06 12:44)
    Facet nie był geaniuszem ani wizjonerem korzystał z pomysłów innych. Był nieprzeciętnym specem od marketingu.Umiał wokół siebie stworzyć aurę guru choć nim nie był wszystko to PR.Siedzi teraz na chmurce i śmieje się ze swoich wyznawców.
  • ~jarząbek
    (2011-10-06 12:41)
    Apple to sekta, Jobs to guru - teraz to widać jeszcze wyraźniej.
    Niech spoczywa w pokoju, a że umarł? Średnia sensacja, widać było że rak chłopa kończy.
    Generalnie śmierć trudno uznać za sensację, o jakby tak ktoś nigdy nie umarł, albo choć pożył 200, to byłaby sensacja;)
  • ~gość
    (2011-10-06 12:35)
    Ludzie tacy jak Steve Jobs powinni mieć dwa życia.Szkoda, ze dostał tylko jedno, i to naznaczone ogromnym bólem i chorobą.Wniósł tak wiele do cywilizowanego świata..Dlaczego mamy tak mało takich umysłów...?
  • ~psyhollog
    (2011-10-06 11:45)
    szkoda że tego pierwszego postu nie mogą przeczytać wszyscy Polacy mający kompleksy polityczne
  • ~dzięki Steve;na zawsze Apple
    (2011-10-06 11:30)
    OSX i iprodukty !!! Trzymaj się tam gdzie jesteś.
  • ~ad:~KLER ROBI SER DO ZSRR
    (2011-10-06 11:09)
    Proszę nie pleść bzdur. Steve Jobs nie był niewierzący! On był buddystą i weganem.

Może zainteresować Cię też: