• ~Gro
    (2011-10-15 23:14)
    re~mario
    piepszysz smuty jak otruty, każde Twoje słowo głupsze od popszedniego
  • ~Goscioo
    (2011-10-16 03:19)
    Chciałbym nieśmiało zauważyć, że "ratowanie banków" odbywa sie za nasze, z podatkow - pieniądze. Jakoś stoiczni i hut ratować n ie chcieli, a banki - owszem. Wiecie juz kto rządzi?
  • ~Mahdi
    (2011-10-15 22:45)
    KREW SIĘ POLAŁA I BĘDZIE SIĘ LAŁA !!!
    To początek końca kapitalistycznego świata !!!
    Cały świat ogarnie ogień,
    Miasta i pałace spłoną wyludnione i zrujnowane.
    Morza i oceany spłyną krwią kapitalistycznych mesjaszy.
    DO BOJU BRACIA PRZECIWKO KAPITALISTYCZNYM CIEMIĘŻCĄ!!!
  • ~mario
    (2011-10-15 22:49)
    banki to jedno a wielki kapitał drugie. kapitał zerwany ze smyczy kontroli demokracji w pościgu za zyskiem przemeblował zachód. Miejsca pracy powędrowały do azji nam pozostało co ? iluzje jakieś bzdury o wyższości IT nad tradycyjnym wytwarzaniem i co dalej ? natychniast powrócić do kontroli banków przez demokrację, ustanowić sztywne kursy walut, ograniczyć gięlłdę, ścigać spekulanów i wreszcie budować miejsca pracy !!! a nie wpychać pieniądze na Wall Street
  • ~sem
    (2011-10-15 23:08)
    A dzisiaj "Żakowski" oznajmił,że Polski PIS nie żyje.Co miał na myśli,że się udało i mamy drugą Palestynę dla siebie i to w Europie.Przed II wojną światową próbowali zrobić to w Niemczech nabijając się z ich patriotyzmu i tradycji i jak się to skończyło?
  • ~Abuk
    (2011-10-15 23:41)
    Niedobrze się robi od czytania wypocin mario czy tym bardziej zbigniewa jana.

    Co to jest uczciwy podział zysku? Tzn ja mam zasuwać 12h, Kowalski 6 i oboje mamy dostać jak za 9, tak? Wsadź sobie wiesz gdzie taki uczciwy podział dóbr. Kto niby ma sprawować pieczę nad podziałem dóbr?
    Chrzanisz o niewolnictwie zbigniewie, radzę ci się zastanowić co jest niewolnictwem: kapitalizm czy też socjalizm gdzie ogrom podatków, przymusowych ubezpieczeń zabiera 70-80% twego zarobku?

    To, że dziś bankierzy robią nas w jajo to też jest właśnie efekt różnych zależności państwa i gospodarki. Gdyby rządy nie wiązały się z wolnym rynkiem to banki musiałyby odpowiadać za stan swoich finansów. Jest odwrotnie i co? Rząd z kasy podatnika spłaca bank.

    Radzę douczyć się, poczytać Friedmana i innych inteligentnych ludzi, a nie powtarzać głupoty.
  • ~lol....
    (2011-10-15 23:44)
    CHA CHA CHA! U nas w Polsce to Ryszardów Kalisz ma ''jaja'' tzn. jest oburzony, że mało zarabia i broni polskich interesów :-) Wracając do protestów w Polsce, to czuć na odległość, że to ''lewactwo'' wyszło na ulice :-) ...
  • ~zbigniew jan
    (2011-10-15 23:13)
    tylko uczciwy podzial zysku wypracowany przez miliony ludzi moze zapewnic spokoj spoleczny, kmioty ciagle mowiace o liberalizmie, o emeryturach z OFE, o wolnym rynku to grupka spekulantow i posiadaczy ktora reszete spoleczenstwa lacznie z ta wyksztalcona probuje rozegrac na swoj sposob, sklocic i ...tam gdzie dwoch sie kloci trzeci korzysta, prawie cale media trabia o dobrobycie , o nowych miejscach pracy ktore tworza wladcy, a to wszystko bzdura , media sa w rekach tych bezwzglednych kapitalistow bez sumien i moralnosci ...a my wybierajac naszych przedstawicieli do wladz powinnismy myslec co oni dla nas zrobia, czy beda pracowac dla lobbystow spekulantow i cwaniakow...globalizm bez regul to zmierz demokracji, to poczatek nowoczesnego niewolnictwa...partie, wladze dzisiaj na calym swiecie sa uzaleznione od bankow, od spekulantow...trzeba temu zaradzic i te protesty ludzi mlodych i pracujacych daja sygnal ze w koncu trzeba cos zrobic dla spoleczenstw tego swiata
  • ~Zgredek
    (2011-10-16 00:49)
    Do Kielczanina z 0.17 - prawie ma Pan racje ale banki stworzyły zbyt wiele pustego pieniądza. Czyli zrobiły to samo co komunistyczne rządy. ,,Dodrukowały" banknoty, czyli pożyczały, nie swoje pieniądze, niewypłacalnym dłużnikom - tak doszło do powstania bańki nieruchomości. W USA doszło jeszcze do fałszowania dokumentów hipotecznych. Czy wie Pan co to są instrumenty finansowe? To takie produkty, które warte są 10 centów, a sprzedawane były na rynku po 1000 dolców. Sprzedawano też toksyczne aktywa - sprzedający makler wiedział, że sprzedaje długi, wmawiał kupującym, że robią dobry interes, to się nazywa oszustwo.Tak doszło do plajty Irlandii, Islandii. Banki spekulują cudzymi pieniędzmi teraz tak, jak G. Soros i jemu podobni. Co nie ma nic wspólnego z polityką pożyczania cudzych pieniędzy, bo jak Panu wiadomo, bank zarządza cudzymi pieniędzmi, czyli powierzonymi mu depozytami. Jeżeli ma depozyt o wartości 1 mln. zł na miesiąc, to nie może pożyczyć innym 10 mln. zł na rok, bo wtedy nie ma pokrycia. Obecne banki to taka komunistyczna zaraza, rozkradli pieniądze ludzi i stali za zamachem na Word Trade Center, Libia /Goldman Sachs/, a co jeszcze maja na sumieniu i który z bankierów i przemysłowców i handlarzy bronią, to dowiemy się za jakieś 50 lat, ze wspomnień któregoś z dobrych maklerów giełdowych.
  • ~motek
    (2011-10-16 07:21)
    ~Konrad Wallenrod2011-10-16 03:13, jeżeli chodzi o chiński kapitał to masz rację: mają od metra.
    Ale jedno Ci powiem, jak podskoczą NATO, to dostaną w głupi uśmiech.
    Mamy (Europa) wojnę z Chińczykami w Afryce, ale powoli ją wygrywamy.
    Niebezpieczeństwem dla "zachodu" jest brak solidarności, jest brak kapitalistycznej moralności.
    ...Zobaczymy...