• ~Turysta
  (2013-12-15 14:00)
  Do 1993 roku RPA to było piękne, stabilne, bogate państwo – jedyne takie w Afryce.
  Tzw. segregacja rasowa oznaczała, że czarni obywatele tego kraju zarabiali u (na ogół) białych właścicieli fabryk, przedsiębiorstw, kopalń realnie minimum 10 razy (DZIESIĘĆ RAZY) więcej, niż dzisiaj. Zatrudnieni byli ci wszyscy, którzy chcieli pracować.
  Kto był w RPA ponad 20 lat temu, a kto miał odwagę polecieć tam ostatnio – ten wie, że jest to, po Jemenie, Somalii, Afganistanie, najbardziej niebezpieczne, najbardziej skorumpowane państwo.
  Gospodarka RPA to ruina, bezrobocie sięga obecnie 80 (OSIEMDZIESIĄT) procent, w największych, miejskich ośrodkach. Chorych z AIDS jest ponad DZIESIĘĆ procent populacji RPA, ofiar gruźlicy jest niewiele mniej. Nikt nie liczy noworodków, które są, po przyjściu na świat... no, domyślcie się!
  Biały człowiek, który chce przejechać taksówką przez dowolne miasto w RPA jest praktycznie samobójcą. Albo zarżnie go taksówkarz, albo ktoś z setek uzbrojonych w pistolety, broń maszynową gangów, rządzących wszystkim i wszystkimi.
  Ceny nawet najcięższych narkotyków są tak śmiesznie niskie i tak dostępne WSZĘDZIE, że gdyby nie fakt obawy przed szybkim zamordowaniem, to połowa narkomanów Europy i Ameryki Północnej byłaby tam…
  Apartheid miał swoje mroczne oblicze, Nelson Mandela to faktycznie wspaniały człowiek, któremu taki Wałęsa (inny laureat pokojowej nagrody Nobla; jego nieobecność na pogrzebie NM jest wymowna!) nie dorasta do pięt, ale fakt jest faktem: w okresie 20 lat rządów Afrykańskiego Kongresu Narodowego „udało się” im doprowadzić kwitnącą gospodarkę RPA do stanu takiego, jaki jest obecnie w IIIRP.
  Przy okazji proszę przeczytać (chociażby w Wiki), kim jest Winnie Madikzela-Mandela, była żona (1958-1996) Nelsona, która była i jest (najprawdopodobniej nadal) szefową najpotężniejszej w RPA Mafii, mającej na sumieniu setki okrutnie zamordowanych ludzi!
  Welcome to the Republic of South Africa!!!
 • ~gicio
  (2013-12-15 12:18)
  No czerwoni mają następnego,,swiętego" do wielbienia..
 • ~precz z nwo
  (2013-12-15 17:22)
  Przeciez ten Apartheid byl pomyslem bialych a tera' niby wszyscy chwala Mandele.Nie za bardzo rozumiem tej logiki.Moim zdaniem on bohatersko odsiedzial wiekszosc zycia ale czego on tak na prawde "dokonal" trafnie opisuje "Turysta" z ktorym sie zgadzam. Oprocz tego po tych wszystkich latach odsiadki dostal "krzyz Maltanski" ktora m.i. maja Göring ale i krolowa Anglii oraz krolowa Beatrix. Ciekawe co on mial wspolnego z nimi?!
 • ~Naprawa auta
  (2013-12-15 17:58)
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/03/rpa-kraina-przestepczosci/
 • ~malwin
  (2013-12-16 07:35)
  No coz maja byc z czego dumni, bohater z wyrokiem za 236 aktow terroru i sabotazu. Niech to powiedza rodzinna ofiar, szczegolnie tym ktorym podpalali opony na glowie. Kolejny wybielany przez wszystkich,bo tak pasuje piszacym historie. Ciekawe tez na czyje zlecenie Walus zabil Haniego
 • ~dzisiaj RPA to dziadostwo na maksa
  (2013-12-16 08:35)
  i wstyd.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.