Anna Mucha już dzień wcześniej poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrała jedną z potrzebujących rodzin. Dzięki dokładnemu opisowi rodziny, który zawierał przyczyny trudnej sytuacji, konkretne potrzeby i marzenia zaprosiła do wspólnego przygotowania pomocy grupę Przyjaciół! Każda osoba wybrała produkty, które znajdą się w Paczce dla rodziny pani Sandry.

Reklama

Do kompletnej Paczki brakowało jedynie węgla, która Anna dobrała własnoręcznie. W przygotowanie prezentu zaangażowała znajomych, redaktorów i blogerów z portalu MamaDu.pl, którzy razem z wolontariuszami i dziećmi spakowali je w warszawskiej redakcji.

Wspieranie SZLACHETNEJ PACZKI to już dla mnie tradycja. Cieszę się, że w tym roku Paczka rodziców z MamaDu.pl wesprze SZLACHETNĄ PACZKĘ - mówi Anna Mucha i namawia wszystkich: Kiedy pomagamy, czujemy się lepsi. Warto poznać to uczucie!

Mam sentyment do tego projektu z czysto egoistycznych pobudek. Cztery albo pięć lat temu o Paczce powiedziała mi przyjaciółka. Opowiadała o tym z zaangażowaniem i niezwykle wciągająco. Podkreślała, że pomaga się konkretnym i dobrze zweryfikowanym osobom. Dzięki niej poznałam wspaniałych ludzi, którzy realizują tę szlachetną ideę. Przyznam też, dzięki tym ludziom i przyjaciółce poczułam się lepszym człowiekiem.

Ufam wolonatariuszom

Dziś aktorka tak mówi o projekcie: - Paczka to dla mnie suma małych gestów, których na co dzień nie zauważamy. W SZLACHETNEJ PACZCE bardzo podoba mi się też to, że wszyscy potrzebujący są wcześniej zweryfikowani. Mam pełne zaufanie do wolontariuszy, którzy chodzą, sprawdzają, szukają, naprawdę dogłębnie poznają historię tych ludzi. To mnie najbardziej ujmuje, za to Paczkę pokochałam.

Media

Anna razem z Przyjaciółmi przygotowała pomoc dla 20-letniej pani Sandry, która samotnie wychowuje dwie córki. Mieszka razem z mamą i bratem w niewielkim mieszkaniu, ogrzewanym piecem kaflowym. W związku z niepełnosprawnością rocznej Amelki i częstymi chorobami dziewczynek kobieta nie może podjąć pracy. Rodzina utrzymuje się z niewielkiej pensji mamy pani Sandry oraz zasiłków. Kobieta mimo trudnej sytuacji walczy i przygotowuje się do matury. Wśród najpilniejszych potrzeb rodziny znalazła się żywność i ubranka dla dziewczynek oraz węgiel.

Aktorka zapytana, czym kierowała się, wybierając rodzinę, której chce pomóc, mówi: - Przede wszystkim historią tych ludzi. Słowo „wybieram” brzmi strasznie z naszej perspektywy, ale wybieram tę historię, która najbardziej do mnie przemawia, rodzinę, z którą mogę się w jakiś sposób identyfikować. Są różne kryteria, różne potrzeby i trudne sytuacje ludzi, a my pomagamy tym, z którymi najbardziej sympatyzujemy.

- Wzruszają mnie historie, które dotyczą np. wielodzietnych rodzin albo samotności. A z drugiej strony zawsze do mnie przemawiają historie, w których ktoś stara się sobie radzić i jest przedsiębiorczy, mimo szczególnie trudnych warunków. Jeden z najbardziej wzruszających momentów, który pamiętam to jak dostałam od wolontariuszy informację o tym, co się zmieniło tego jednego dnia. Co się działo po otrzymaniu Paczki, obejrzałam zdjęcia. W Paczce podoba mi się też to, że jesteśmy anonimowi. Widziałam zdjęcia tych ludzi i dostałam list z podziękowaniem, ale oni nie wiedzą kim ja jestem, ja coś o nich wiem, ale nie na tyle, bym mogła ich rozpoznać na ulicy. Mimo to, że jesteśmy a tego samego województwa, chyba ich nigdy nie spotkałam i prawdopodobnie nie spotkam. Ja to robię tylko dla siebie i z czystego egoizmu.

Wybierz rodzinę w potrzebie

A my razem z Anną Muchą i Jej Drużyną zapraszamy na www.szlachetnapaczka.pl. W tym roku mamy więcej niż jedno zaproszenie do mądrej pomocy:

· wybierz rodzinę i razem z Przyjaciółmi i Rodziną przygotuj Paczkę: www.szlachetnapaczka.pl
· dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip
· wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!

W przygotowanie Paczki Anny Muchy i Przyjaciół z MamaDu.pl włączyli się:

Reklama

- OKT artykuły dla niemowląt i dzieci
- Endo
- ASTRA S.A artykuły papiernicze
- Trefl S.A
- Dante
- Bartek obuwie
- Milka
- The Body Shop
- La Millou