Oto zakazany spot gazety Sakiewicza. Odrzuciły go wszystkie stacje

| Aktualizacja:

Reklamy „Gazety Polskiej Codziennie” nie wyemitują ani Polsat, ani TVN i TVP. Wszystkie duże telewizje odrzuciły spot obawiając się konsekwencji. Stacje uzasadniają swoją decyzję wątpliwościami co do jego zgodności z kodeksem etyki reklamy i kodeksem wyborczym.

wróć do artykułu
 • ~vp
  (2011-09-07 13:46)
  Biedaka drąży choroba helowa. Okazuje się że hel zmienia nie tylko brzmienie głosu ale przede wszystkim zamienia szare komórki na guano kaczego pochodzenia,
 • ~Obserwator z Europy
  (2011-09-07 13:40)
  W Polsce nie ma demokracji - raczkujaca demokracja Polska zostala zupelnie stlamszona przez ostatnei cztery lata nie(rzadu) Tuska i jego klakierow. Wlasciwie Polska coraz bardziej poglebia sie w totalitaryzmie - jak narazie jest on jeszcze w miekkim wydaniu - ale jesli PO ponownie dojdzie do wladzy to zostanie on przeksztalcony w duzo twardszy totalitaryzm - taki jaki mielismy w czasach komuny. Najzabawniejsze jest to, ze ci ludzie bardzo czesto naduzywaja okreslenia demokracja dla wyjasnienia pewnych wydarzen nie majac wyobrazenia co ona tak na prawde znaczy - oni po prostu profanuja demokracje.

  Nie wyemitowanie tego spotu - w ktorym slusznie dziennikarze GP - zadaja pytanie dlaczego inni dziennikarze milcza i nie prowadza sledztwa dotyczacego tajemniczych zbrodni upozorowanych na samobojstwo jak np Grzegorz Michniewicz (szef kancelarii premiera Tuska, ktory zostal powieszony ponad rok temu - media rezimowe nic na ten temat nie mowily - ani na temat morderstwa doc. Wrobla z Politechniki Slaskiej, w ktore to wrobili jego syna - malo tego zamkneli go w psychaitryku i niedopuszczaja do niego zadnych ludzi z zewnatrz w tym dziennikarzy.
 • ~widmo
  (2011-09-07 13:38)
  Poziom PiSu -normalne. Oczywiście zabrakło wzmianki o śp. Blidzie.
 • ~fly
  (2011-09-07 13:37)
  Myślę,że odmowa publikacji to najlepsza reklama jaką mogła mieć Gazeta Polska
 • ~mag-el
  (2011-09-07 13:37)
  FAKT a co maja sie modlic i wielbic inkasenta z torunia?
 • ~st.Ryj FU.jar(posmoleński)
  (2011-09-07 13:35)
  Spot anarcho-świra, nie dziennikarza, nawet nie "gazeciarza". Gnój społeczny.
 • ~lora
  (2011-09-07 13:34)
  Tylko ktoś bardzo ograniczony może się zachwycać tym potworkiem wyprodukowanym przez p. Sakiewicza, przecież to totalne DNO!
 • ~Pierdzyk
  (2011-09-07 13:33)
  Do ~Mamro2011-09-07 13:19
  Przypominasz farbowanego lisa, który chce w primitywny sposób przedostać się do ludzkiej świadomości, a na kilometr czuć jad i toruńską stęchliznę umysłową.
 • ~FAKT
  (2011-09-07 13:28)
  W tvn TAŃCZĄ a w polsacie ŚPIEWAJĄ - OGÓLNIE DYSKOTEKA .A NARÓD GŁUPIEJE JESZCZE BARDZIEJ- DO CZEGO TO ZMIERZA???
 • ~mrówa1
  (2011-09-07 13:27)
  To najgorszy rząd po 89r. Moralnie zeświniony totalnie. Degrengolada do potęgi entej. Orwell znalazłby w Polsce prawdziwą wenę pisarką, gdyby żył.
 • ~do mamro
  (2011-09-07 13:25)
  a gdzie literka "t" ?
 • ~mag-el
  (2011-09-07 13:24)
  ~Mamro pacjent do lekarza - panie doktorze cos innego wiem i widze a cos innego slysze na to lekarz -to niech pan nie slucha Radia Maryja i tyle w temacie
 • ~Wiem, bo czytam. Dla zdrowia- lubie się pośmiać
  (2011-09-07 13:20)
  Hehehe , sakiewka zrobił event. Ta jego antypolska gadzinówka jest śmiertelnie nudna. Tymczasem z tej reklamki wynikałoby, że to co najmniej detektywistyczne dziełko. Ich wiadomości sprowadzają się do plucia na wszystko i wszystkich, wiecznych spiskach, przepuszczaniu tylko dla nich wygodnych info ( tzn. takich, że Polsaka się wali, UE się wali, w Ameryce rządzą czarne żydy i komuchy, jak nie będziemy paść kleru, to zaleje nas islam, ruski to wróg, niemiec to wróg( ich już islam zalał), holandia wróg, bo tam im zrobią eutanazję, szwecja wróg, bo dzieci bić nie pozwolą, czechy też wróg, bo nie karmi czarnego luda, właściwie wszystkie państwa są wrogie,kibolscy bandyci to patrioty, a że leją bejsbolami i rozwalają stadiony, to nic, muszą się patriotycznie wyszaleć, bandzior staruch to literat, tomuś ogier to bond 007,itd, można by to oszołomstwo rozwijać bez końca).
 • ~mag-el
  (2011-09-07 13:19)
  to tylko potwierdza ze kaczor po trupach chce sie dorwac do wladzy
 • ~Mamro
  (2011-09-07 13:19)
  NIESTETY, w tej chwili oprócz TV TRWAM Radio Maryja jest JEDYNYM wiarygodnym źródłem informacji o tym, co się w Polsce rzeczywiście dzieje. Mówię to jako człowiek niewierzący.

  Dziś to nowe Radio Wolna Europa dla Polaków, zastraszonych komandosami z ABW i manipulowanych "zaprzyjaźnionymi" mediami PO (określenie Andrzeja Wajdy). Nawet TVP i Polskie Radio są dziś tak samo wiarygodne, jak za czasów Gierka, czyli są tubami mafii PO-PSL-SLD.

  Z mediów publicznych wyrzucono niemal wszystkich niewygodnych dziennikarzy, ograniczono możliwość rozwoju telewizji w internecie, zakazano wyborczych spotów i billboardów. Rząd chciałby zlikwidować Radio Maryja. Niezwykłe jest to, że władze wkurzyło stwierdzenie o jej totaliarnych metodach. Tymczase, to właśnie działania w sprawie mediów ekipy Tuska spełniają klasyczną definicję państwa totalitarnego.

  Gdyby nie było Radia Maryja już byśmy uwierzyli, że własnej historii powinniśmy się wstydzić, że była ona pasmem draństwa i że to nie Niemcy, ale Polacy wymordowali Żydów, w Jedwabnem i gdzie indziej, a na Wołyniu wymordowaliśmy się sami. I że Niemcy z Wrocławia i Szczecina zostali wypędzeni, a Polacy z Polacy z Wilna i Lwowa byli szczęściarzami powracającymi do ojczyzny.

  Bez Radia Maryja mielibyśmy głowy tak wyprane, jak pewien znany polityk lewicy, który kilka dni temu w przypadkowej rozmowie próbował mnie przekonać, ze Gross napisał w swojej książce za mało, bo naprawdę to większość Polaków za okupacji szmalcowała.

  Bez Radia Maryja Unii Europejskiej trzeba by się tylko kłaniać i nie żądać od niej niczego, żeby się wobec niej nie wstydzić. Bo Polska to jest taki mały kraj i jak małe dziecko powinna się wstydzić. Bez Radia Maryja problemy polskiej wsi znalibyśmy wyłącznie z serialu "Ranczo".

  Bez Radia Maryja już byśmy wszyscy wierzyli, że katastrofę smoleńską spowodowali pasażerowie a nie KGB.
 • ~TUsk-154 ODCHODZICIE
  (2011-09-07 13:19)
  Zamiast tego wyemituja spoty jedynie słusznej Gazetki Zaborczej
 • ~mag-el
  (2011-09-07 13:16)
  6342bgf534 odpowiedz masz ponizej
 • ~6342bgf534
  (2011-09-07 13:14)
  "W środę w sprawie wypowiedziała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka; w opinii jej wiceprezesa dr. Adama Bodnara i eksperta prawnego fundacji dr. Ireneusza Kamińskiego nie ma powodów, by uznać spoty za naruszające Kodeks Wyborczy, m.in. dlatego, że nie ma tam wezwania, a nawet sugestii, by zagłosować na konkretną partię polityczną.
  "Do uznania materiału za wyborczy nie wystarcza to, że spot jest krytyczny wobec sprawującego władzę rządu oraz premiera, jak również że znajdujemy się właśnie w czasie kampanii wyborczej" - oceniają eksperci Fundacji. Ich zdaniem w przeciwnym wypadku krytykę rządu, ale i jego politycznych adwersarzy mogłyby wypowiadać tylko "zarejestrowane komitety wyborcze", a okna reklamowe zostałyby zamknięte na kilka tygodni dla krytyki pochodzącej od innych ugrupowań politycznych (w tym ugrupowań nieuczestniczących w wyborach), organizacji i zwykłych obywateli.

  "Standardy właściwe demokratycznemu społeczeństwu wymagają wręcz czegoś innego: dopuszczenia w okresie przedwyborczym możliwie najbardziej swobodnej i pełnej debaty publicznej. Nawet jeśli krytyczny głos jest budowany na słabych czy niewystarczająco umotywowanych argumentach, w dojrzałej demokracji reakcja nie powinna polegać na eliminowaniu wypowiedzi, lecz na udzieleniu na nią merytorycznej odpowiedzi. Rzeczą naturalną w demokracji jest posługiwanie się częstokroć ostrymi, wyrazistymi i niepokojącymi sformułowaniami oraz środkami ekspresji, co może czasami rodzić zastrzeżenia, ale wyłącznie z punktu widzenia etyki i estetyki" - napisali autorzy opinii. "

  I co co wy na to PeOwcy???

  "...Ani widu ani słychu, ani Miro ani Zbychu"
 • ~sama prawda, tyle ,że niewygodna
  (2011-09-07 13:10)
  rząd nie lubi krytyki, a media boja się rządu
 • ~mag-el
  (2011-09-07 13:06)
  ~kobra mozna zgodzic sie z przeslaniem ale poziom tej pseudoreklamy jest denny bo sugeruje jakoby za smiercia tych osob stal premier Tusk i jest to zakamuflowana agitacja wyborcza pisu

Może zainteresować Cię też: