Kopacz tłumaczyła się za córkę, Kukizowi puściły nerwy, Zandberg zabłysnął na tle pozostałych. DRUGA DEBATA

Poniedziałek należał do Ewy Kopacz i Beaty Szydło, we wtorkowej debacie liderzy pozostałych komitetów próbowali odebrać obu kandydatkom zainteresowanie mediów i wyborców. Padło wiele deklaracji i jeszcze więcej obietnic. Komu poszło najlepiej w poszczególnych kategoriach?

wróć do artykułu
 • ~nieustające pasmo kłamstw
  (2015-10-21 20:38)
  Gaz z Kataru nie przypłynie na razie do Świnoujścia. Sprzedadzą go na wolnym rynku

  PGNiG i Qatar Liquefied Gas Company Ltd podpisały nowe porozumienie do umowy sprzedaży skroplonego gazu LNG - podała w środę gazowa spółka. Podobnie jak w tym roku, Katarczycy w pierwszej połowie przyszłego sprzedadzą zakontraktowany dla polskiego terminala gaz, na innych rynkach - wynika z porozumienia.
  PGNiG poinformowało też, że pokryje Qatargas ewentualną różnicę pomiędzy ceną LNG określoną w umowie długoterminowej, a obecną ceną rynkową. "Jeśli cena ta miałaby być niższa niż satysfakcjonująca PGNiG, wówczas odbiór niesprzedanego LNG będzie przesunięty na kolejne lata wykonywania umowy długoterminowej" - zaznaczyła spółka.
  Renegocjacja kontraktu z 2009 roku była konieczna, bo przesunął się początkowy termin oddania terminala. Już na początku grudnia 2014 roku PGNiG zawarło z Qatargas dodatkowe porozumienie do tej samej umowy, dotyczące dostaw do Świnoujścia w roku 2015. Również wtedy założono, że jeśli w 2015 Polska nie będzie mogła odebrać zakontraktowanego gazu, to Qatargas sprzeda go na wolnym rynku, a PGNiG wyrówna Katarczykom różnicę w cenie w stosunku do kontraktu z 2009 r.
 • ~V2
  (2015-10-21 20:54)
  NIE jestem za PO I PIS LECZ WYBIERAM PIS.
 • ~ob.RP
  (2015-10-22 02:47)
  zabłysnął? zaciekawił, bo znikąd. Drugi Stan Tymiński, albo PO bis, abo SLD bis.
 • ~ob.RP
  (2015-10-22 03:22)
  Pani Kopacz nie powinna się tłumaczyć za córkę, tylko za ośmioletnie afery. Dobrze powiedziała Szydło, że zachowują się z PSL jakby startowali z czystą karta-są na straconej pozycji, z kamieni kupą w tle.
 • ~urzad stanu cywilnego
  (2016-01-08 17:48)
  Jeden plus; Przynajmniej nazwiska nie zmienil na kwasniewski.