Przedstawiają najbardziej lewicowe postulaty w tych wyborach. Twierdzą, że ich siłą jest mocny program i autentyczność. I chociaż działają od maja, to dzisiaj zorganizowali konferencję prasową, stanęli przed mikrofonami i kamerami, aby ludzie mogli ich poznać.

Reklama

Dzień Dobry. Nazywam się Katarzyna Murawska. Pracuję z dziećmi w jednej z najbiedniejszych dzielnic Warszawy. Na co dzień stykam się z problemami zwykłych ludzi - to są też moje problemy: brak stabilnej pracy, słabej jakości edukacja, problemy z mieszkaniem. Dotychczas czułam się albo bezsilna albo poirytowana. Kilka miesięcy temu, jak zobaczyłam, że jest Razem stwierdziłam, że koniec z narzekaniem, czas na działanie - powiedziała kandydatka z okręgu 18.

Partię Razem tworzą w 90 procentach osoby, które nigdy nie angażowały się w politykę. W Sejmie chcą walczyć o likwidację umów "śmieciowych", budowanie państwowych, tanich mieszkań na wynajem oraz o bezpłatne żłobki. Ich postulatem jest też 75-procentowy podatek dla osób, które zarabiają ponad pół miliona złotych rocznie.