Duda zmiażdżył Komorowskiego w USA. 66,4 proc. do 14,2 proc.

| Aktualizacja:

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów prezydenckich wśród amerykańskiej Polonii. Słaby wynik prezydenta Bronisława Komorowskiego, całkiem niezły Pawła Kukiza. W głosowaniu na terenie Stanów Zjednoczonych wzięło udział o 40% mniej Polaków niż 5 lat temu. To oficjalne wyniki, bo głosowanie z powodu przesunięcia czasowego odbywało się dzień wcześniej niż w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~Ten który zna Polonię
    (2015-05-25 13:16)
    Polska Polonia w USA ta mniej wykształcona była zawsze przeciw Polkom w kraju. Nie płaci podatków pomimo, że często korzysta z usług medycznych w Polsce, nie ponosi ciężarów jakie niesie budowa infrastruktury i gospodarczej i socjalnej i mądrzą się niemiłosiernie. Zanaczam dotyczy to mniej wyksztaconych i co ciekawe im gorzej jest im w Ameryce tym bardziej szkodzą Polakom w kraju. Oczywiście nie robią żadnej kariery politycznej w Ameryce ponieważ ich poglądy są tak archaiczne, że nie trzymają żadnych standardów cywilizacyjnych. Smutny jest obraz bezzębnych Polaków latającymi z flagami PIS przed kościolami w Chicago za pare dolarów na gorzałę. Ale co zrobić. Być może kolejne pokolenia czegoś dokonają w USA i zaistnieją w polityce Amerykańskiej a wtedy zmieni się też ich stosunek do Polaków w kraju.
  • ~ccc
    (2015-05-10 23:57)
    Jakim prawem głosują emigranci z Polsi!?
    To tchórze którzy uciekli z własnego kraju. Nie powinni mieć prawa do decydowania o tym co dzieje się w Ojczyźnie ludzie którą sprzedali za parę dolców czy innych funtów.
  • ~pap
    (2015-05-11 11:02)
    Macie rację czemu pozwala się emigrantom decydować o sprawach tych co są polakami i zostali w kraju Niech żyją swoimi sprawami ,najlepiej było uciec z polski w trudnych czasach a teraz tłumaczyć się tym że że są polakami i mają takie prawo Czemu nie wrócą i nie zajmą się rodzicami lecz zganiają to na państwo.
  • ~dudu
    (2015-05-11 06:26)
    Znam to srodowisko--tam najwiecej wsiokow jest. Biede klepia a udaja wielkich cwaniakow
  • ~vp
    (2015-05-11 03:51)
    Amerykanie tak dobrze wybierają ,że Rosja wstała z kolan i możemy ich w doopę pocałować . Reset okaże się kiedyś niemożliwy PiSowcy rozwala wszystko ,są bez kwalifikacji co widać ,słychac i czuc .
  • ~henrysz
    (2015-05-10 21:55)
    Ludzie którzy na stałe mieszkają poza granicami kraju nie powinni mieć w
    ogóle prawa glosowania ponieważ nie znają realiów w kraju . A już w ci
    ze stanów to kompletnie nie mają pojęcia co to jest sekta pisowska .
  • ~Psychiatra POmatołów
    (2015-05-10 22:36)
    Brawo Polonia Amerykańska ) :) :)
  • ~belfer
    (2015-05-12 00:48)
    Dziadek, co ty pleciesz? Jesli w wieku 67 lat mialbys 52 lata pracy? to zaczynales prace gdy miales lat 15? Dlaczego sie nie uczyłeś? 15-latek ma byc w szkole!
  • ~janmil
    (2015-05-10 22:03)
    W Ameryce ludzie rozumni... bez GW-na i WSI 24 dla debila...
  • ~Polonus
    (2015-05-11 08:35)
    Polonia widzi co się dzieje w Polsce pod rządami tych nieudaczników z PO PSL
    W USA większość lokali została zlikwidowana, ludzie żebu zagłosować musieli niejednokrotnie jechać ponad 1000 km /słownie: tysiąc/.
    W Polsce przy tego typu utrudnieniach prekwencja by nie przekroczyła 2 %
    Miejsce bula jest go out, a lokalizacja Ruska Buda
    Czas na normalnego, wybitnego prezydenta
  • ~zenobiusz
    (2015-05-12 15:30)
    macie rację Ruska buda to dno
  • ~DZIADEK-47 LAT PRACY -16 LAT WARUNKI SZKODLIWE -
    (2015-05-11 12:34)
    PANIE KOMOROWSKI DO ROBOTY.PODPISAL PAN 67 LAT DLURZEJ .DLA LUDZI KTUZY MAJO WIEK 62 LATA WTYM 47 LAT PRACY I 16 LAT W WARUNKACH SZKODLIWYCH. MY ZACZYNALISMY OD 1968 ROKU I NIE BEDZIEMY DLUZEJ PRACOWAC.BO DO 2020 ROKU MIELI BYSMY 52 LATA PRACY.NIE BEDZIEMY WAS DORABIAC ZEBYSCIE TRANOWILI CALE ZYCIE NASZE PIENIODZE NATO ZEZWOLENIA NIE BEDZIE.ZA CHWILE JEZELI PAN ZTYM NIC NIE ZROBI TO MY ZROBIMY.NAPISZEMY DO WSZYSTKICH JNSTYTUCJI W POLSCE JAK I ZAGRANICE>ZOBACZYMY CO NATO TRYBUNAL ALE I CI CO PRACOWALI OD 1968 ROKU>NIE BEDZIECIE NAS OKRADAC I NASZYCH DZIECI I WNUKOW.WEZ PAN TO SOBIE GLEBOKO DO SERCA BO MY NIE ODPUSCIMY.ZA DUZO BYLO TEGO ZLODZIEJSTWA NA LUDZIACH I TERAZ NIE ODPUSCIMY.
  • ~Baśka
    (2015-05-12 06:22)
    Do Jarosława z Warszawy - Komorowski za to co zrobił powinien stanąć przed sądem i trybunałem stanu , henrysz ty chyba urwałeś się z choinki . W kraju zostały nasze rodziny którym wysyłamy ciężko zapracowane pieniądze na chleb masło i inne opłat typu energia, gaz, czynsz za mieszkanie wiec nie paplaj o realiach bo to Ty zapomniałeś chyba jak większość z nas żyje w kraju gdy nie ma pracy , a z jednej pensji trudno przeżyć miesiąc.,
  • ~omomommml
    (2015-05-11 04:29)
    Polonia w usa widzi ze Komorowski jest prorosyjski i antyamerykański
  • ~ewa
    (2016-01-01 17:08)
    Nie zycze sobie aby Polacy zamieszkali na stale za granica wybierali nam prezydenta!!!!!!!!!!!
  • ~macgregor
    (2015-05-10 22:25)
    Od zawsze uważam, że prawo głosu w wyborach powinni mieć płacący podatki w Polsce. Dlaczego o Janie ma decydować John, Hans, Jean, Iwan czy Giovanni.
  • ~Penispisu
    (2016-01-03 14:23)
    I co z tego jak jest idiotą Kaczyńskiego, a nie samodzielnym prezydentem. Zwykły pajac. Komorowski miał klasę, przy nim duda to chłopczyk na posyłki
  • ~Wiesio 13 bicz na Wiesia 13
    (2015-05-11 00:16)
    Wystarfczy żyć przez parę lat w wolnym kraju z działającymi instytucjami politycznymi i wolną prasą by dobrze rozumieć interes Polski. Gratulacje dla Polonii w Ameryce!
  • ~PIS = PRL - BIS
    (2016-01-03 13:03)
    CEPY nie cepry tam głównie siedzą, z gruntu debile zlasowani nadmiarem katolibańskiej propagandy a do tego zlasowani amerykanską sieczką
  • ~frank